De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ciocan100 View Post
    Eu alimentez numai de la omv eroii revolutiei pt ca e langa mine si sunt f multumit. Am inlocuit filtrele ieri si erau f curate asa ca raman fidel omv.
    Numai de acolo am alimentat pana acum, dar ultimile doua dati mergea foarte prost (nu stiu ce au facut, sau ce au schimbat), asa ca ieri am alimentat de la Petrom-ul de pe Mihai Bravu si vad ca merge mai bine.
    O sa mai incerc data viitoare de la OMV, sa vad daca si-au revenit.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • si eu alimentez de la lukoil, ca e singura statie oficiala din drumul meu. mai sunt vreo 4 particulari pe traseu, mai bag si de la ei de curiozitate stie cineva de ce nu scade pretul si la GPL? in afara de motivul ca asa vor ei sa faca profit, bineinteles.

      Comment


      • Oricum pretul pentru gpl e umflat artificial, niste escroci
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by mcornel View Post
          stie cineva de ce nu scade pretul si la GPL? in afara de motivul ca asa vor ei sa faca profit, bineinteles.
          Cand benzina a crescut de la 5.5 la 6.5 nu te intrebai de ce pretul GPL-ului nu creste...
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • corect...pretul este ok...mergi prin tara sa vezi gpl cu 3.50 lei

            Comment


            • Originally posted by vitriol View Post
              Cand benzina a crescut de la 5.5 la 6.5 nu te intrebai de ce pretul GPL-ului nu creste...
              stai ca nu-i asa, atunci a crescut ponta acciza la benzina si motorina + taxa de 7 centi, lucruri care nu s-au aplicat la gpl.bine, e ok asa, merg pe burta sa nu deranjez

              Comment


              • Am alimentat aproape de fiecare data de la bulrom,dar ultima data parca a consumat cam mult ...cu 20 de litri am facut 200 de km cu tot cu benzina ca de acum e frig si trece mai greu.
                Azi am pus de la Adegaz sa vad diferenta la consum...la pret e acelasi 2,95

                Comment


                • Acum am pus de poliester, cele din imagine pe care le-am schimbat au fost puse la Ploiesti de un montator GPL.

                  Comment


                  • Am alimentat doar de 2 ori cu GPL de la Lukoil si nu voi mai alimenta niciodata. De ce? De fiecare data pompa nu mai reusea sa faca trecerea de pe benzina pe GPL, activand senzorul de gaz si bipaind continuu, motiv pentru care am facut de 2 ori o vizita la garantie.

                    Baiatul de acolo de prima oara cand i-am spus problema m-a intrebat daca am alimentat la Lukoil. A 2-a oara m-a intrebat cand ma lecuiesc de Lukoil.

                    Deobicei alimentez de la MOL si sunt multumit de cum se comporta masina. De curand am facut un plin la OMV sa vad cum se comporta.

                    Mentionez ca am un Logan II cu instalatie GPL din fabrica, 10.000 km.

                    Comment


                    • S- a mai 'spalat' si Lukoil.
                      De exemplu cand am pus acum vreun an GPL de la Lukoil Sibiu (apropo rar de tot gazul prin partile Sibiului ) a fost soc si groaza, mai ales ca am si luat-o pe Transalpina- nu tragea masina neam!
                      Am pus duminica trecuta din acelasi loc si nu am avut probleme- chiar am tras de masina serios pe Valea Oltului cu frana inainte de curba si apoi acceleratie la podea ca sa depasesc cate masini puteam.(2 benzi pe sens in urcare)
                      Saab 9-5 Aero

                      Comment


                      • Poate sa se spele cu clabuci , nu mai calc pe la ei!

                        Nu prea sunt multumit de cum trage cu GPL-ul de la OMV(cel de la eroii revolutiei) si plus de asta am parcurs aprox 80km si s-au dus 2 liniute, ceea ce e . In fine, vedem cat duce tot...poate arde mai greu pe final(Die Hard )

                        Comment


                        • Ultima data am facut 420 km cu un plin de la OMV, mers Buc - Ploiesti. Iarna consuma cu cca. 1 l mai mult.

                          Comment


                          • Si cat inseamna "plin" in litri?
                            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                            Comment


                            • In jur de 45 l un plin de gaz.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google