De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • miercuri am montat GPL si sambata dimineata am plecat la drum
    pretul GPL`ului nu ma intereseaza asa tare, cat performantele (preturile se invat pe la 2,88->2,95 ai economie mare daca iei pe al mai ieftin si prost?!)

    PETROM: 470km cu un plin, am alimentat cand eram pe beculetul rosu, desi mai puteam mergea. insesizabil fata de benzina
    ROMPETROL: 430km, la fel ca mai sus, alimentat pe rosu, DAR - sesizabil lipsa putere
    ADEGAS (zona oltenia, nu stiu daca mai exista si in alta parte, nu am mai vazut) - doar 300(si ceva)km cu acest gaz, sesizabil masina trage mult mai bine fata de petrom&rompetrol

    cei ce au montat instalatia mi-au recomandat sa alimentez de la PETROM ca au cel mai bun raport calitate/presiune
    aici in bucuresti, voi alimenta de la ei. e 2,95lei/litru GPL
    LUKOIL - au zis sa ma feresc!

    bafta!

    Comment


    • De ce sa te ferești de Lukoil ți-au dat vreo explicație?
      sigpic

      Comment


      • Si mie mi-au zis cei de la Vernesti sa fug de Lukoil, fara explicatii.
        In ultima perioada am pus gaz "decat" de la o statie particulara pe butelia careia scrie GASPECO la 2,99 lei si la care vad musterii tot timpul.
        Last edited by andreyi; 11 November 2014, 21:46.

        Comment


        • Lukoil are gas OK, doar că e mai ieftin în alte părți. Sau la același preț prefer MOL.
          Gaz ieftin și bun au pe centură, la 2,89 litrul.
          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

          Comment


          • As baga și eu de pe centura dar fac 20 km dus întors doar sa bag gaz de acolo?...
            sigpic

            Comment


            • Vorbeam cu concitadinul meu.
              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

              Comment


              • Vorbeai cu un forum întreg, dacă vrei sa vorbești cu cineva anume ai PM la dispoziție.
                sigpic

                Comment


                • de la lukoil(spre exemplu luica) am vazut ca baga o gramada de taximetristi.... si daca nici astia nu se uita la 5 bani atunci nu stiu cine o face... daca era asa nasol nu era coada si batea vantul...ar trebui exemple si motive clare...

                  Comment


                  • Originally posted by bGy View Post
                    Vorbeai cu un forum întreg, dacă vrei sa vorbești cu cineva anume ai PM la dispoziție.
                    Originally posted by ursamajor View Post
                    Vorbeam cu concitadinul meu.
                    Originally posted by bGy View Post
                    As baga și eu de pe centura dar fac 20 km dus întors doar sa bag gaz de acolo?...
                    Originally posted by ursamajor View Post
                    Lukoil are gas OK, doar că e mai ieftin în alte părți. Sau la același preț prefer MOL.
                    Gaz ieftin și bun au pe centură, la 2,89 litrul.
                    Nea BGy esti din Bucuresti. Conasul Ursa e din Braila.
                    Lasa rautatile ca nu-si au sensul!

                    Eu bag in BMW cu instalatie Prins intr-o veselie de la Lukoil.
                    Am parcurs pana acum 25.000 km. Nu stiu cat de relevant este.
                    Last edited by Cezar; 12 November 2014, 00:10. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • 25.000 nu este foarte mult. dar este mult pamant in gazul de lukoil, o sa-l gasesti in filtre.

                      Comment


                      • Foarte interesant. O sursa te rog.

                        Comment


                        • Pamant si jeg e peste tot.

                          Alimentez in principiu de la firmele mari Rompetrol Petrom LUk mol Agip etc.

                          Sent from my GT-I9105P using Forum Runner
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by ursamajor View Post
                            Gaz ieftin și bun au pe centură, la 2,89 litrul.
                            Fara discutie, stiu de statia respectiva, doar am "servit" de-acolo de nenumarate ori insa, acum, mi-e mai la indemana statia de care am zis(mai exact in drumul meu), plus ca am consum ok si masina merge brici.

                            Comment


                            • Lukoil=Bulromgas
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Originally posted by Cezar View Post
                                Nea BGy esti din Bucuresti. Conasul Ursa e din Braila.
                                Lasa rautatile ca nu-si au sensul!
                                Nu te stresa cu explicațiile. Nu merită.
                                Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                                Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google