De Unde Alimentati Cu GPL?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alimentez de mai bine de un an de la art oil Luica,foarte bun gazul.Dar pretul de 1.93 este intre orele 10-11 si 18-19, au o promotie cand scade pretul 10%.In rest pretul este de 2.15.http://art-oil.com/

    Comment


    • Acum am vazut ... scuze pentru scris, sper ca se intelege. Se pare ca Tapatalk nu recunoaste caracterele romanesti.

      Trimis de pe al meu E4 folosind Tapatalk
      Last edited by Bujye; 28 February 2016, 16:08.

      Comment


      • Si mie cu gazul de la lukoil imi consuma mai mult darvpatca tragevsi putin mai bine.eu alimentez mol sau flora gas.fac 550 km cu un plin.

        Comment


        • Eu, de cca 1 an de zile alimentez de la Mol intersectia Colentina cu Fundeni, 2,16 lei/l. Foarte bun gazul.

          Trimis de pe al meu E4 folosind Tapatalk

          De la Rompetrol a bagat cineva? Este 2.11 la mine in Voluntari

          Trimis de pe al meu E4 folosind Tapatalk
          Last edited by Bujye; 29 February 2016, 14:00. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • Salutare. In Craiova unde se gaseste gaz bun?

            Comment


            • Ce aveti cu gazul de la Lukoil? Nu-i ok 370 km cu 40 l in Bucuresti? eu bag doar de la ei.

              Comment


              • Mai nou, statia lukoil de pe fundeni are reducere de 17 bani/litru
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • @Raduku eu cand am trecut prin Craiova am alimentat de la Petrom cand am intrat dinspre Drobeta Turnu-Severin. Mi s-a parut f ok gazul de acolo.
                  Mai poti incerca de la omv-ul din oras parca si ei aveau reviewuri pozitive.

                  Din Bucuresti alimentez de obicei de la MOL de pe strada Linerului, sau de alaturi de la Autogaz, Petrom Miorita, Petrom Mihai Bravu sau Petrom Bd. Iuliu Maniu...

                  Comment


                  • @Lucian-Twingo: Am bagat pana la urma de la Mol din Craiova pt ca ieseam din oras si nu mai gaseam benzinarii care sa aiba si gpl, si dupa am vazut ca mai era si un petrom dupa.
                    Am fost multumit de gazul de acolo. Consum 7.5l/100 km in conditiile in care m-am intors la Bucuresti pe Targu Jiu-Rm. Valcea-Pitesti , deci drum greu, cu multe urcari, coborari, mers cu a 2-a, a 3-a la peste 4000 rpm in urcare, eu zic ca am scos un consum bun.

                    Comment


                    • Cind se umple butelia voua declanseaza multivalva?Adica se aude un sunet si nu mai permite gazului sa intre?La mine opreste numai la OMV lujerului si Lukoil de la pod Dragomiresti pe centura,in rest Lukoil Virtutii,Lujerului si Preciziei,Petrom Iuliu Maniu nu declanseaza.
                      Cind nu opreste multivalva continua sa intre gaz,paca cu viteza mai mica.La inceput am crezut ca este multivalva defecta dar de ce la unele opreste si la unele nu?

                      Comment


                      • Cred ca din cauza la presiune prea mare de la pompa plus valva de la masina ta.
                        Eu bag doar de la Lukoil , am 1.6 8v si mai jos de 13 nu o scot in oras.

                        Comment


                        • De la presiune prea mare opreste multivalva?A ta opreste la toate statiile?

                          Comment


                          • Si eu am problema asta cu valva. doar la 2-3 statii opreste alimentarea la 80-85% . Eu am ajuns la concluzia ca acolo unde nu actioneaza multivalva la max 35 litri fura din buzunarul meu..
                            Sa nu mai zic ca in primele 2 luni de cand mi.am pus gpl nu actiona niciodata si aveam consumuri mari, pana am gasit o statie calumea a durat ceva. Acum merg 5-6 km pana la Lukoil Alexandriei sa bag pt ca sunt cinstiti, intra 80%, consuma 10 in Bucuresti, 7 in afara.

                            Comment


                            • ala e consumul normal
                              incearca si lukoil fundeni, verificat de ani buni
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Nu fura, doar ca trece peste procentul ala de 85%. Am avut un Sandero si foarte rar sarea supapa la umplere. Butelia era de 38 de litri si intrau 36-37 de litri. In felul asta nu mai poti calcula consumul prin modalitatea de la plin la plin. La Loganul pe care il am acum de vreo 2 ori intr-un an nu a sarit supapa, dar s-a intamplat de foarte multe ori sa imi intre peste 30 de litri cat imi intra normal si au intrat 33-34-37... nu m-a furat nimeni, gazul a ramas in butelie, deci km mai multi si de vina pt asta e presiunea de la pompa gpl, mi se intampla la anumite statii din Bucuresti. Presiunea optima e de 10 atmosfere.
                                Apropo, cei de la gaz mereu imi spun sa ocolesc statiile Lukoil pt ca au gazul prost. Mi-au aratat pe filtre o chestie galbuie, un fel de nisip care in timp se depune in instalatie si se infunda . Sotia unui prieten de al meu lucreaza la Lukoil si a spus ca gazul e foarte prost si in general toti combustibilii de la ei nu sunt de calitate. Cei de la gaz mi-au recomandat omv, eu chiar o sa incerc.
                                Last edited by dodo_998; 17 May 2016, 15:38.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google