Ce Pret Mai Iau Pe Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Fiind 4x2 oricum nu offroading o sa faca cu ea. Comparatia cu patrolul e inutila, ala are acceleratia unui gehtar la vale, condu un duster la feld e incet si o sa consume putin. Dusterul benzina rupe la consum, la 4x2 e mai ok.
    Si gata ca o luam offtopic. Diferenta mi se pare ok daca masinile snt in stare buna.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #92
      Originally posted by ady_p View Post
      Am avut ocazia sa conduc ambele tipuri de Duster (4x2 si 4x4) iarna, pe zapada, cu motorizare Diesel ce-i drept si unul 1.6, 4x2, benzina al vara-mii. De cel 4x4 am ramas un pic impresionat. De 4x2 ...clar NU!
      E destul de grea si nu prea facea fata in zapada. La asta se adauga si consumul, marisor pentru o masina de doar 1.5 comparativ, spre exemplu, cu motorul de 2.8 de pe Nissan Y60 sau Y61 (cam aceleasi valori de consum).
      .....................................
      Cred ca nu stii ce vorbesti, de unde aprx aceleasi valori de consum intre un Duster 1.5 dci si un Nissan Y61 sau 60 2.8...?

      Comment


      • #93
        partea cu 4x4...4x2... e cu dus-intors...zapada pe la mine prin zona...e cam maxim 20 de zile/an...si din cele 20 de zile...cam 5-6 zile e zapada pe carosabil...in rest e curatata! cu dacia 1310 nu am ramas in zapada...deci nu voi ramane nici cu un logan/dister 4x2...deci 4x4 practic nu am la ce sa-l utilizez! in plus este decisiv si ce anvelope de iarna ai pe masina...am pe fata conti ts830 si sparg in zapada (pe spate michelin a4)...fara sa exagerez!
        Keep walking...

        Comment


        • #94
          Defapt totul se reduce la nevoi sau fala. Ai nevoie de duster? Cauciucuri mai scumpe , impozit , asigurare , consum ...
          Sau il iei ca sa vada vecinii...
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • #95
            Ce pret iau pe un Logan MCV 7 locuri /08-2008/80.000km/schimbat absolut tot la ea...

            Comment


            • #96
              Adica ai schimbat toata masina? ))

              Comment


              • #97
                ma uitam pe topicul de fiabilitate si se laudau unii ca n-au schimbat nimic in mai multi km...

                Cu ac si abs poate iei 3500 , poate ...
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • #98
                  Originally posted by spyd3r View Post
                  Ce pret iau pe un Logan MCV 7 locuri /08-2008/80.000km/schimbat absolut tot la ea...
                  In 2011 tata a luat MCV 5 locuri sh fabricatie 08.2008, 48.000km cu 4900E.

                  Comment


                  • #99
                    costi-bc...realistic vorbind nu am neaparata nevoie de duster...ceea ce zici tu e corect...totul e mai scump odata cu achizitionarea unui duster si ceea ce faci cu logan, faci si cu un duster 4x2! nu e asa?

                    la ce bani se invarte loganul meu? 2011, 14.000 km,benzina 1.2 , model de baza, fara accident, intr-o alta ordine de idei masina ingrijita, de care nu mi-am batut joc!
                    Keep walking...

                    Comment


                    • Logan mcv 08.2008:
                      -diesel 1.5 / 85 cp
                      -7 locuri
                      -abs/ac
                      -schimbat distributie/ulei/filtre/anvelope
                      -80.000km
                      -arata tipla

                      CE PRET IMI IAU PE EL??
                      Attached Files

                      Comment


                      • Cel mult 4000 euro...my 2 cent desigur.

                        Comment


                        • Un logan 2008 (facelift), 40.000 km, 1.4 MPI, Preference, proiectoare. Cat ar face? Ingrijit bine, mereu cu huse la interior, folie, aparatori anti-noroi.

                          Comment


                          • 2500-3000 euro, functie de cat de dornic e omul sa-si cumpere o masina fara AC. Dar sa aiba taxa de poluare nerecuperata.

                            Comment


                            • Buna
                              As dori sa va intreb pe voi , am gasit foarte multe modele de Logan sau Sandero, cu motorizare , 1.2 sau 1.4 benzina din anul 2011-2012 la pretul de pana in 4000 euro negociabil si taxa auto nerecuperata. Va rog pe voi posesorii acestor masinute frumoasa sa ma ajutati putin in ideea, ce ar trebui sa verific sau sa fac pt a ma asigura ca masina e oki ?? P.S am gasit inclusiv cu garantie activa.. dar imi e putin teama sa nu fiu prostita ,,, Multumesc mult

                              Comment


                              • Unic proprietar pe carte, aceasta sa nu fie duplicat , carte service pe care poti s-o verifici telefonic daca pare dubioasa + verificare ochiometrica sa nu aiba elemente revopsite. Daca la ultimul punct nu te pricepi cauti pe cineva si-l platesti. In plus , nu e regula , dar cele cu km reali au cauciucurile originale cu acelasi DOT cu rezerva. bafta
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google