Ce Pret Mai Iau Pe Logan?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mulțumesc,
    Dar oare de ce e asa de ieftin? Are aceea bube acest model??

    Comment


    • Motorizarile pe benzina n-au niciun fel de bube.
      Atat valoreaza masina.

      Comment


      • Ok mulțumesc de info... sper sa nu ma prosteasca :P

        Comment


        • Daca te duci dupa cele mai ieftine sigur te prostesc aia. Sa fie proprietarul din acte , nu ruda cu alt nume ,si masina sa nu fie alba sau galbena. Poti cauta topicul 'oferte de pe autovit' si daca masinile au anunt online postezi acolo , chiar de nu-i autovit si te mai sfatuim... dar cel mai important e sa nu fi fost botita rau masina.
          o/____\o
          (i)
          .........

          Comment


          • Deci, am găsit mașinuța cu 3600 euro, din 2012 mașină e în garanție pana în 2015 + are 14000 de km

            Comment


            • Deci, am găsit mașinuța cu 3600 euro, din 2012 mașină e în garanție pana în 2015 + are 14000 de km
              E prea frumos...
              Sigur nu e preluare de leasing?

              Comment


              • Nu, am vorbit cu proprietarul și mașina e achitata integral și are și dovada anafilactic pe taxa..

                Scuze.. Dovada anaf.. Scriu de pe telefon și îmi montează cuvintele greșit dacă nu sunt atenta
                Last edited by Cristina_2013; 23 August 2013, 09:32. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • Vezi sa nu fie preluare de ... probleme. E bine cand te duci sa cumperi o masina sa nu fii singur, sa o verifici la un service de toate bubele si sa ai grija cu actele ...
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Atunci o fi modelul de baza, chel, fara dotari.

                    Comment


                    • Faci contract de vanzare cumparare unde stipulezi clar ca masina este libere de orice "probleme".
                      Este un pret real.

                      Comment


                      • Originally posted by Octavian View Post
                        Cred ca nu stii ce vorbesti, de unde aprx aceleasi valori de consum intre un Duster 1.5 dci si un Nissan Y61 sau 60 2.8...?
                        Esti sigur ca nu stiu? Hai sa o luam pe consum real, un Duster 1.5 4x4, la un regim de 120-130 km/h (autostrada) se duce cam in 7.5 - 8 l/100 km, valori date de cunostinte ce au Duster ca masina personala/serviciu . Un Nissan Y61 cu motorul pus la punct (vorbim de o masina peste care au trecut ceva ani), la aceeasi viteza iti ia in jur de 10l, poti verifica singur pe net http://www.auto-data.net/ro/?f=showCar&car_id=283 .
                        Si vorbim de o masina ce nu are nevoie de sosele, pe unde ai chef, pe acolo te duce, cu cate bagaje vrei dupa tine. Diferenta de 2l motorina/100km devine nesemnificativa vis-a-vis de confort, functionalitate, robustete. Daca o mai ai si autoutilitara in acte, te scoti si la impozit, asigurare, rovignete, etc.
                        Last edited by ady_p; 23 August 2013, 10:35.
                        sigpic
                        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

                        Comment


                        • Vă mulțumesc mult pentru informații, eu oricum doresc sa duc mașină pe tester Dacia. Mai am o întrebare pentru ca voi sunteți foarte drăguți, diferențele i trebuie 1.2 și 1.4 sunt insesizabile, ce model sa îmi aleg? Am tot citit azi pe acest forum am văzut ca o grămadă de lume se plânge de diverse probleme la logan 1.2 și 1.4 sincer va întreb pe voi Merita investiția? Va mulțumesc încă o data

                          Comment


                          • Ambele motoare sunt bune. Nu prea ai ce prbl sa ai cu ele. La 1,4 ai un cuplu mai maricel vreo 114 Nm daca nu ma insel, la 1,2 ai 107Nm.

                            Comment


                            • Care ar fi pretul corect pt un logan 2008 1,5 dci 85 cp model ambition 69.000 reali.unic proprietar?
                              http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                              Comment


                              • Devalorizeaz-o cu aproximativ 55% din pretul de achizitie.

                                De cele mai multe ori pretul corect nu este si cel care se va obtine la o eventuala vanzare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google