Din 2009, Cutie Automata Pe Logan,Sandero Si Logan MCV

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Scuzati pentru "y",nu stiu ce imi venise sa scriu cu y,suna mai frumos,eram in aer :-j.
    sigpic

    Comment


    • #62
      Suntem in 2011 si inca nu avem cutie automata pe gama Dacia...

      Comment


      • #63
        si cati crezi ca vor cumpara cutia automata?

        Comment


        • #64
          Eu unul as cumpara, depinde si de pret, ca daca ma pune sa platesc 2000 euro in plus numai pentru cutie...

          Comment


          • #65
            Ca si client, nu ma intereseaza decat de mine
            Eu anul acesta imi voi schimba masina Reno Symbol, cu o masina noua (profit de cele 5 prime de casare).

            Conditia numarul 1, conditia eliminatorie, etc., pe care trebuie sa o indeplineasca noua masina, e sa aiba cutie automata. Nu ma intereseaza prea mult de care, doar sa schimbe singura treptele.

            Daca Dacia nu va avea in curand asa ceva in oferta, ma voi indrepta spre Symbol automat, sau spre una din multele alte variante pe care le am in acest sens. Pretul pe care il pot plati se invarte in jurul sumei de 12000 euro. Am destule posibilitati la suma asta.

            Comment


            • #66
              Cei care sunt fanii cutiei automate sunt si cei care sunt obisnuiti cu astfel de cutii.deci oricum nu o sa-si mai ia Dacia asa ca nu prea cred sa vedem curan cutie automata pe gama Dacia. si sincer sa fiu sun fanul cutiei manuale.
              Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

              Comment


              • #67
                eu unul as cumpara cu cutie automata, am stilul clasic de sofat si mai ales ca sunt obisnuit ca in America, acolo am invatat adevarata arta a sofatului, o fractiune de secunda cutia de viteze te poate scoate din multe belele, dar si daca nu esti atent te poate baga in multe belele! asta-i parerea mea!
                lipsa text

                Comment


                • #68
                  automata..la drumurile noastre se gata repede.........

                  Comment


                  • #69
                    Ce legatura are cutia cu gropile?

                    Originally posted by balanel View Post
                    Suntem in 2011 si inca nu avem cutie automata pe gama Dacia...
                    Ba avem, si inca de vreo 2 ani, dar in arabia. Dar daca la noi nu cere piata, ce rost ar avea sa adauge in oferta pentru 5-6 masini vandute pe an?
                    Last edited by einstein1984; 14 March 2011, 12:46. Reason: Automerged Doublepost
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • #70
                      puteau sa introduca in oferta cutia automata optional eu cunosc 5 persoane care maine ar cumpara logan cu ,cutie automata

                      Comment


                      • #71
                        Pana la urma cred ca e vorba de "traditie". E mult mai comoda o cutie automata si multi vorbesc despre o astfel de cutie fara sa fi condus o masina echipata cu cutie automata.Interesant ar fi daca in cazul daciei, sistemul de franare e modificat sa poata face fata cutiei , la o cutie automata frana masinii "inlocuieste" ambreiajul . Ar fi de preferat sa aibe discuri pe spate si nu tamburi si trebuie avut in vedere ca atunci cand pica poti doar s-o inlocuiesti cu o alta si mai greu s-o repari

                        Comment


                        • #72
                          Asta ar mai lipsi, sa ne americanizam, sa avem cutie automata ca aia si iarna pe derdelus sa tipam 'help help' ca inaptii, ca nu ni se opreste troaca, desi suntem calare pe frana...
                          Keyboard error or no keyboard present.
                          Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                          Comment


                          • #73
                            si cutia manuala si cea automata au pozitia "pe liber"........si poti sta linistit cu piciorul pe frana cu conditia sa fie echipata masina cu ABS.....discuri fata -spate......... A alege cu sau fara cutie automata ramane la latitudinea fiecaruia,deci n-are ce sa ne lipseasca....

                            Comment


                            • #74
                              De vreo 10 ani se poate face frana de motor cu aproape toate transmisiile automate.... Ma rog, daca nu ai condus niciodata vorbesti din miturile de pe internet.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • #75
                                Habar n-aveam ca se face frana de motor cu o cutie automata.
                                Mersi pt info !
                                Singurele masini cu "automate" pe care le-am condus au fost daciile papuc si break de la firma, la care schimbam direct, fara ambreiaj, ca oricum era de forma.
                                Aaaa si am mai condus un opel senator din '78 parca, da la ala puteai sa schimbi si manual.
                                Keyboard error or no keyboard present.
                                Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google