Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by jonnie007 View Post
    Crutzi...800 euro reducere din totalul de?!
    Presupun ca e peste 10000 sareta...
    Cristi& Crutzi...Despre ce reprezentante e vorba?
    In lunile in care programul rabla e in derulare, nu cred sa o mai friga cu reduceri de genu celor amintite mai sus. Au doar reducerea aia comerciala de 2-300 euro...


    Sent from mobile
    Salut,
    Masina pe configurator costa 10530 E
    Suma finala dupa reducere - 9730 E + 40 E trusa, triunghi, etc.
    Reprezentanta este Meridian Vest ( Militari - aproape de autostrada )
    Mi-au comunicat ca reducerea este valabila in Ianuarie si Februarie.

    Comment


    • Originally posted by t0rquemada View Post
      Aruncați un ochi pe Dacia.ro și comentați apoi.

      Unii au primit Dacia Extenso pe 12/24 luni dar nu au primit/ridicat și contractul Dacia Extenso în lipsa căruia cele 12/24luni peste cei 3ani nu există !
      Am fost la dealer-ul care mi-a vandut masina, si mi-a spus ca nu exista niciun fel de problema cu acest contract. Ca aceasta garantie extinsa figureaza atat pe factura de vanzare a masini(ceea ce este adevarat) cat si in sistemul informatic al Dacia.

      Comment


      • Ai o clauză în Extenso conform căreia, după depășirea TG de3ani și intrarea în EG12 sau EG24 pentru asistență trebuie să ai contractul în original.
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • Pentru asistenta, adica platforma, dar in service au si ei ICM si pot verifica ca masina e sub contract. Ala pe platforma nu umbla cu laptop la el...
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Salutare,
            Revin cu un update, astazi m-au sunat cei de la Meridian Vest, si mi-au spus ca masina a iesit din fabricatie, trebuie incarcata pe platforma si adusa la Bucuresti pt livrare. ( livrarea poate dura intre 2 zile, pana la 2 saptamani maxim, aici nu prea am inteles de ce)

            Comment


            • Livrarea dureaza asa mult pentru ca nu aduc numai masina ta. Asteapta mai multe livrari in zona si le "cupleaza" pe toate. Asa am patit si eu. A stat masina in parc la uzina cam o saptamana pana au adus-o la dealer. Eu am luat-o de la Pitesti. Era vorba de 20 km de la uzina pana la dealer. Am facut pitici pe creier sa stiu masina gata si sa nu o pot ridica.

              Comment


              • Si la mine a durat aproximativ 4-5 zile livrarea

                Comment


                • Ce e curios ca ti au dat termen estimativ aprilie..S.au miscat repede cu masina..
                  Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                  Comment


                  • Se poate si altfel, eu de exemplu am gasit masina pe stoc, dupa ce am terminat cu actele pt rabla si cu banii am ridicat masina, fara sa mai astept sa o fabrice si sa o livreze
                    Si eu aveam nevoie de masina cat mai repede, si m am bucurat ca am gasit o pe stoc

                    Comment


                    • Personal nu am dorit masina din stoc,mi-au dat chiar si o "reducere" daca o iau din stocul magazinului ceea ce mi s-a parut "suspect"

                      Comment


                      • Ce probleme pot fi la o masina de pe stoc spre deosebire de una din fabrica ? Chiar nu m am gandit la asa ceva
                        Doar ca este fabricata cu ceva timp inainte, nu mai trebuie sa astepti sa o fabrice si sa o livreze

                        Comment


                        • Da.....fiecare cu pasaricii lui.....cu ceva "timp inainte" cand m-am dus eu in showroom inca mai era "depozitat" un SL 10 afara nu tocmai in condiii bune.Nu stiu cat timp s-a fabricat SL 10 dar cu siguranta nu pana in mai

                          Comment


                          • A mea a stat pe stoc fix 3 luni. Singurul lucru a fost ca bateria era putin descarcata, lucru rezolvat cu o plimbare prin oras. La km 40 martorul de baterie s-a stins.
                            Pot spune ca sunt extrem de multumit ca am luat masina de pe stoc pentru ca am scapat de bataia de cap a senzorilor de presiune.

                            Comment


                            • Originally posted by panselin4 View Post
                              Ce probleme pot fi la o masina de pe stoc spre deosebire de una din fabrica ? Chiar nu m am gandit la asa ceva
                              Doar ca este fabricata cu ceva timp inainte, nu mai trebuie sa astepti sa o fabrice si sa o livreze
                              Faptul ca a stat, faptul ca poate cumparatorului nu i-a convenit ceva anume (a identificat o problema pe care al doilea cumparator nu a vazut-o). Si mai e o chestie: poate s-au parcurs ceva kilometri cu masina respectiva si la vanzare i-au dat kilometri inapoi (desi nu cred, dar e o ipoteza).

                              Comment


                              • Ce bataie de cap cu senzorii de presiune?! Am avut si fara...acum am cu senzori, si e tot dreaq ala.


                                Sent from mobile
                                Keep walking...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google