Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna ziua tuturor,
    Ieri am ridicat noul logan motorizare 1.2 versiunea ambiance, culoare blank glacier ( nu-i spunem alb culoare de baaz ca nu suna bine). Din punctul meu de vedere totul sa miscat foarte repede: Miercuri am platit avansul si am lansat coamnda la Caremil Iasi, joi am platit diferenta, joi seara pe la 5 ma sunat agentul de vanzari sa-mi spuna ca a ajuns masina. In iasi nu era in stoc in momentul in care am lansat comanda a trebui sa fie mutata de la Bacau in Iasi. Oricum nota 10 pentru caremil.

    Cu stima!
    soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

    Comment


    • Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
      sigpic

      Comment


      • Multumesc mult de urare. Astazi o iau in plimbare mai lunga si revin cu pareri. Oricum eu unul la prima vedere sunt foarte multumit de masina. Demareaza foarte frumos, interiorul mie unul imi place. Nu zic ca nu ar fi fost mai frumos un interior cu materiale ceva mai frumusele dar pe partea cealalta la 7600 euro nu cred ca se poate cere mai mult.
        soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

        Comment


        • Sa nu ceri prea mult de la dansa.
          Motorul este strans si se misca mai greoi.
          sigpic

          Comment


          • Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea multi km fara probleme !!

            Comment


            • poze cu ea, sa vedem cum arata pe alb?
              ms

              Comment


              • In Bucuresti am vazut cam 50% albe 25 gri si 25% albastre.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by mocanuba View Post
                  Buna ziua tuturor,
                  Ieri am ridicat noul logan motorizare 1.2 versiunea ambiance, culoare blank glacier ( nu-i spunem alb culoare de baaz ca nu suna bine). Din punctul meu de vedere totul sa miscat foarte repede: Miercuri am platit avansul si am lansat coamnda la Caremil Iasi, joi am platit diferenta, joi seara pe la 5 ma sunat agentul de vanzari sa-mi spuna ca a ajuns masina. In iasi nu era in stoc in momentul in care am lansat comanda a trebui sa fie mutata de la Bacau in Iasi. Oricum nota 10 pentru caremil.

                  Cu stima!
                  Sa o stapanesti sanatos!

                  Spune-mi, te rog, la ce interval se schimba kitul de distributie si cel de accesorii? Ma intereseaza ce scrie in carnetul de intretinere? Daca nu cer prea mult, scrie-mi si intervalele (Km si durata) pentru inlocuiera bujiilor, lichidului de frana si de racire, desprafuirea sabotilor de frana si ce mai este trecut (daca mai e ceva). Revizia se face la 20 000 Km sau un an de zile, nu? Iar la fiecare revizie schimbi obligatoriu ulei+filtru ulei si filtru de aer.

                  Comment


                  • Multumesc inca o data pentru urari. Legat de solicitarea colegului referitor la intretinere, in programul de intretinere sunt specificate urmatoarele:
                    20000 km sau 1 an prima revizie: schimb ulei si filtre ( ulei, aer si habitaclu ),
                    60000 km sau 3 ani inlocuire distributie, curea accesorii, galeti, bujii de aprindere, curatare si verificare tamburi de frana.
                    120000 km inlocuire lichid de frana, lichid de racire, filtru de carburant extern.
                    mie unul nu mi se pare a fi puturos motorul, sincer ma surprinde. La o masina de 7600 euro noua nu cred ca se poate cere mai mult.

                    P.S. Am pus si o poza cu masinuta.
                    Attached Files
                    soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

                    Comment


                    • nu arata rau pe alb! sa ai parte de ea!

                      Comment


                      • Originally posted by mocanuba View Post
                        60000 km sau 3 ani inlocuire distributie, curea accesorii, galeti
                        S-a redus perioada de schimb a distributiei de la 4 la 3 ani???

                        Comment


                        • Sa o stapanesti sanatos.La 1.2 era 4 ani sau 80.000km.Pune mai multe poze.

                          Comment


                          • Fiind in cautarea unei masini, inca nu m-am decis daca noua (leasing RRI dobanda zero) sau SH (si aici am cateva alternative)... asteptand Rabla 2013, am fost sunat de la un dealer ca au promotie pana pe 31.03 - 300 Euro reducere la Logan 2 din stoc.

                            Comment


                            • Eu am ramas fara vechea masina ( opel vectra A 92 1.8 i-cat ) acum 3 luni si de atunci tot studiez piata auto noua si sh. Eu unul nu mi-am permis ceva mai mult decat un logan dar nu recomand sh decat daca ai o cunostinta in care sa ai incredere deplina.
                              In perioada asta am vazut un opel vectra 2002 break care, conform vanzatorului, era ,,perfect" din toate punctele de vedere. Doar ca: la haion era o mica pata de rugina de vreo 7-8 cm ascunsa cu nitel chit, consuma cam 12 % in oras in loc de 145.000 avea cam 600.000 km si ambreiajul era cam terminat. asta doar la prima vedere restul....
                              2. volskwagen golf 4 break 2003 la fel de ,,perfect" doar ca: partea stanga a masinii era vopsita foarte bine cu pensula, era ramforsata cu chit, si ceva kilometri in plus.
                              sfatul meu: daca vrei masina sh dute la o reprezentanta sau la o firma de leasing si ia oa masina recuperata la care stii km reali, unde cand si cum sa facut revizia si ai si o garantie cat de cat ( macar 6 luni ).

                              Cu stima!
                              soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

                              Comment


                              • locuiesc in belgia. am comandat un logan laureat tce90 in data de 4 februarie 2013. termen de livrare 15 iulie 2013. aveti idee de ce dureaza atat de mult? intre timp a aparut mcv 2.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google