Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I-a fost livrata cuiva loganul nou ,varianta laureat 1.2 ? sau ce termen de livrare v-a dat ?
    Eu l- am comandat pe 15 noiembrie si primul termen a fost 15 ianuarie, dar acum m- au sunat si mi-au spus ca vine in ultima saptamana din februarie.

    Comment


    • deci , nu a primit nimeni noul logan 1,2 laureat ????????

      Comment


      • Nu prea se mai arunca lumea la aspirate acuma - poate daca erau(a) ceva mai potente. Eu zic ca pentru 1,2mpi va fi cea mai mica cerere, posibil sa fie ceva cerere pentru 1,2mpi GPL.

        Comment


        • Mi-e mi-au zis ca termenul de livrare e de o luna jumate.
          Totusi e ciudat cum la Bacau au atatea masini de test si atatea masini la livrare.
          In Pitesti, la 15km de fabrica ... unde ar trebui sa fie Raiul lor, e cam pustiu.
          Nu pot sa cred ca in Mioveni, la 1km de fabrica nu au nici macar showroom.
          Au inceput sa faca masini dorite, dar acum problema e ca nu stiu sa le vanda.

          Comment


          • Originally posted by YOGI81 View Post
            Cel de 90 de cai. Inițial oscilam între motoarele pe benzină, că nu fac suficient de mulți km pe an ca să se merite investiția, însă după ce MihaiiahiM și-a lăudat atât de mult motorul lui diesel am fost la un drive test cu 1,5 de 90 (cel de 75 de cai nu-l aveau). Mi-a plăcut atât de mult cum trage că m-am hotărât pe loc.
            La Bacau au pe stoc multiple combinații de versiuni/ motorizari/dotări/culori, asa că, cu puțin noroc, poți să pleci acasă cu ea în aceeași zi. Nu a fost cazul meu, însă măcar îmi iau o mașină fabricată în 2013. Așa că se merită așteptarea.
            Si cum e masina ? Si eu tot dci-ul de 90 cp l-am comandat, si mi-au dat termen de livrare sapt 2 din feb. Fierb de nerabdare, abia astept. Cum e masina ? Trage asa bine cum spun ei ? Ce consum scoti urban ?
            S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

            MI-A VENIT MASINAAAAA !! Trebuia in sapt a II-a din februarie, si tocmai m-au sunat ca maine e la dealer. Iupiiiiii !!!!
            Last edited by budaipmihai; 28 January 2013, 12:30. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Nici un Logan 1.2 nu a aparut pana acum?

              Comment


              • Originally posted by budaipmihai View Post
                MI-A VENIT MASINAAAAA !! Trebuia in sapt a II-a din februarie, si tocmai m-au sunat ca maine e la dealer. Iupiiiiii !!!!
                Inseamna ca tu esti cel care trebuie sa dea detalii. A mea tocmai prin martie ajunge. Eu am fost foarte impresionat de motor la test drive (nici nu mi-am dat seama ca am ajuns la / că rulam cu 150km/h). Chiar sunt curios și de parerea ta. S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.

                Comment


                • Te asteptam la my ride.

                  Sent from my GT-I9300 using Forum Runner
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • O sa intru si la my ride. Dar pana atunci.... am fost sunat pe 28 ian ca masina a iesit de pe linia de productie si ca e gata de urcat pe trailer spre Bucuresti.... Acum problema mare, ca cica spre sfarsitul saptamanii cam greu cu baietii cu trailerele. Nu am inteles de ce, ca doar nu incepe week-end-ul de miercuri la ei... ma rog. Asta e. Deci luni. Am intrebat daca nu pot eu sa ma duc la Colibasi sa o iau, ca doar am platit-o. Nu se poate, ca cica pun intr-o lumina proasta dealer-ul. Nu mi-o dau cei de acolo. Tipic romanesc.
                    Asta e, mai imi rod unghiile pana luni.

                    Originally posted by YOGI81 View Post
                    Inseamna ca tu esti cel care trebuie sa dea detalii. A mea tocmai prin martie ajunge. Eu am fost foarte impresionat de motor la test drive (nici nu mi-am dat seama ca am ajuns la / că rulam cu 150km/h). Chiar sunt curios și de parerea ta. S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
                    Multumesc. Cum o primesc, in primul week-end liber, pun pe ea statia si detectorul, si dau o fuga sa vad marea iarna. Sa vad si eu ce mai e prin Costinesti, cu ca as vrea sa "intind la drum" masina...
                    Last edited by budaipmihai; 31 January 2013, 18:58. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Daca vii sa vezi marea iarna da un semnal ca si eu sunt curios de dieselul asta ENERGY.

                      Comment


                      • Originally posted by YOGI81 View Post
                        Inseamna ca tu esti cel care trebuie sa dea detalii. A mea tocmai prin martie ajunge. Eu am fost foarte impresionat de motor la test drive (nici nu mi-am dat seama ca am ajuns la / că rulam cu 150km/h). Chiar sunt curios și de parerea ta. S-o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
                        Masina a ajuns acasa, in sfarsit. Trage de rupe, deci alegerea motorului a fost foarte inspirata. Foarte bine antifonata, nu se aude nimic in masina - per total nimic de reprosat. O sa pun mai multe poze si detalii maine, ca acum sunt rupt in gura de oboseala.
                        Trebuie sa recunosc ca am fost mult mai placut surprins fata de cat ma asteptam.

                        Comment


                        • Felicitări.
                          Adevărul e că la prima impresie mașina/motorul e excelent. Sper să fim la fel de de incantati de ele si peste cativa ani.

                          Comment


                          • Excelent sau nu, prima impresie a fost cu mult peste ceea ce ma asteptam. Masina este absolut superba. O ador.

                            Comment


                            • Ne pui si noua poze? ... si sa fie intr-un ceas de bine
                              sigpic
                              This is My Ride!
                              !Visit and enjoy!

                              Comment


                              • Originally posted by M.FLORIN View Post
                                Ne pui si noua poze? ... si sa fie intr-un ceas de bine
                                Multumesc mult de tot, si voua. O sa fac azi poze, si o sa le pun diseara.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google