Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Rezumat comanda si livrare Sandero Stepway 0.9 tce

    20.08.2015 plasat comada si platit avans de 5%
    08.09.2015 platit diferenta de pret
    08.10.2015 ridicat masina
    Cateva impresii.
    Masina se comporta excelent, motorul de 0.9 isi face treaba foarte bine, nu prea e diferenta fata de 1.6 16V avut anterior. Nota 10 la tinuta de drum, insonorizare si confort interior. Despre aspectul exterior pot spune ca multi intorc capul dupa ea pe strada si ma intreaba ce masina e asta. Are un singur bec la plafoniera, merg ambele lampi de marsarier. Roata de rezerva e mai mica, are 185/55/16 si janta standard. A venit cu anvelope de vara, ContiEcoContact de 205/55/16. Sunt foarte multumit de masina.
    Last edited by liviunvl; 10 October 2015, 11:37.

    Comment


    • Sa o stapanesti sanatos!
      Avand in vedere ca e Stepway, timpul de livrare este unul destul de bun (1 luna si 8 zile).

      Comment


      • Cât mai mulți km fără pb sau accidente.

        Comment


        • Multumesc mult, colegi de forum, o sa revin si cu poze

          Comment


          • @liviunvl: "merg ambele lampi de marsarier" alea merg la orice X52, lămpile de ceață spate în schimb merg doar pe stânga nu și pe dreapta.

            Bun venit!
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • @liviunvl: "merg ambele lampi de marsarier" alea merg la orice X52, lămpile de ceață spate în schimb merg doar pe stânga nu și pe dreapta.<br />
              <br />
              Bun venit!

              Dar, becul și mufa sunt la locul lor sau nici acesta nu sunt montate. În situația această se poate trage un fir de la o lampă la alta?

              Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

              Comment


              • @liviunvl: Să o stăpâneşti sănătos!

                Comment


                • Originally posted by omulsimplu View Post
                  @liviunvl: "merg ambele lampi de marsarier" alea merg la orice X52, lămpile de ceață spate în schimb merg doar pe stânga nu și pe dreapta.<br />
                  <br />
                  Bun venit!

                  Dar, becul și mufa sunt la locul lor sau nici acesta nu sunt montate. În situația această se poate trage un fir de la o lampă la alta?

                  Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk
                  Bec exista. Mufa ... evident ca exista pentru ca e o singura mufa in tot stopul.
                  Stii tu ceva [emoji12] [emoji12] [emoji12] ... pinul din mufa dreapata nu exista - evident nici cablajul aferent.
                  Bafta si te asteptam la my ride.

                  By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                  sigpic
                  This is My Ride!
                  !Visit and enjoy!

                  Comment


                  • Deci o să am ceva de lucru. Mulțumesc, am să reconstruiesc totul îndemână

                    Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

                    Scuze pentru ultimul cuvînt am dorit să scriu, "înseamnă"

                    Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk
                    Last edited by omulsimplu; 10 October 2015, 21:22. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • Vezi ca nu suporta crt pt doua lampi, trebuie cablaj separat din fata sau treci pe LED-uri. Eu te sfatuiesc de bine, sa nu ramai fara masina.

                      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Mulțumesc pentru sfat sunt în branșă cu partea electrică

                        Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk

                        Mulțumesc pentru sfaturi, joi sau vineri trebuie să merg să ridic mașina sigur am să descopăr și lucruri neplăcute cum ai spus și despre lămpile de ceață dacă mai sunt și alte imperfecțiuni va rog să îmi spuneți

                        Trimis de pe al meu LG-D620 folosind Tapatalk
                        Last edited by omulsimplu; 10 October 2015, 21:37. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Off topic: azi am fost la SAB și am constatat ca Renault și Dacia au lipsit.

                          Comment


                          • Pai daca SAB e organizat de alde` Tiriac auto care nu e la matze cu Dacia-Reno, ce te asteptai ?

                            Comment


                            • Nu cred ca are treaba, ca la cele de colectie erau expuse 3 modele de dacia: 2 buc dacia 1100 - 3700 euro si 1 buc dacia 2000, cu motor de 2l. Era si masini de aro. Acum, imi amintesc ca nu au fost nici WW, porche, ferrari. In schimb erau opel/citroen/fiat si altele. Cea mai urata si scumpa mi s-a parut skoda fabia la categoria ei.

                              Comment


                              • Ori cum SAB a fost praf
                                Tot ce era expus acolo se puteau vedea si pe strada
                                Cu excepția celor de epoca


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google