Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da, nici eu nu tin cu dacia, dovada ca colegului care a vrut sa-si cumpere o masina , avand un buget de vreo 11 mii de euro, nu i-am sugerat cum i-au sugerat alti colegi sandero stepway/logan ci vw polo 1.2tsi comfortline la 10064 euro sau un hyundai i20 sau kia rio sau kia ceed la 11 mii. sunt masini mai bune decat dacia la aceeasi bani. dar de la o anumita suma incolo masina e fitza, e moft, e orice altceva decat scopu ei primordial

    daca esti vreun magnat precum Tiriac si poti sa dai 800.000 de euro pe o masina pe care oricum nu o vei folosi niciodata sau extrem de putin (porsche 918 spyder), doar ca sa dea bine la colectia ta de masini, e ok. altfel nu
    Last edited by cristi....; 29 August 2015, 21:58.

    Comment


    • apoi mai exista un aspect: bun, sa zicem ca ai un bmw sau o masina de 40-50 de mii de euro; lumea te priveste cu anumiti ochi si are anumite asteptari de la tine: de la comportament, educatie, vestimentatie, stil de viata, casa etc iar tu nu te ridici la acel nivel

      Comment


      • Daca ai bemeveu si iphone, garantat vei deveni aspirator de gagici, etc.
        Pana una alta, dacia isi face treaba, daca o cumperi pana in 8000 euro, dupa care e cam scumpa la calitatea tablei.

        Comment


        • 8500 EUR ( cu rabla mea ), clima, cruise control, volan piele, geamuri electrice fata spate cu comanda pe usi, jante 16" ...
          Chiar azi m-am jucat cu CC, e super. Chiar a fost o experienta diferita sa accelerezi masina dintr-un buton si sa uiti de pedala de acceleratie nush dar eu nu sunt obisnuit cu lux si nush ce masini scumpe, eu vin de pe o dacie din 84 si o espero. Sunt multumit de golanel momentan, imi place cum trage la nebunie ... Ce-i drept, nu recomand peste 130 km/h cu masina asta, sta relativ bine pe sosea dar nu ma simt confortabil, eu cel putin ...

          Comment


          • Hai ca și la 150 km/h pe autostrada nu este asa zgomotoasa față de logan1.

            Comment


            • Originally posted by panselin4 View Post
              Tare comparatia intre un bmw de 5 ori mai scump ca un logan laureat de 1.2 prin rabla, este ca si cum ai compara un audi a 6 cu un chevrolet aveo, nu isi are rostul
              Este ca si cum ai zice ca masina este doar ferari, restul sunt carute
              Cunosc oameni care au casa in nordul bucurestiului, si masini de peste 50000 euro, dar prefera sa mearga prin bucuresti cu un logan ,asta datorita traficului, omul are o varsta si o experienta, nu este un tanar care s a urcat acum pt prima oara la volanul unei masini scumpe
              Iar colegul care zice ca dacia nu este masina, afla ca atunci nici multe alte marci nu sunt masini
              Nu ai inteles nimic. Va plangeti de Logan in ultimul hal. Aveti pretentii de Bmw. Iar cand va da unul peste nas sariti in aparare. Asta e romanul posesor de Dacie. Vreti Audi la pret de spargatori de seminte la coltul blocului. Reveniti pe Terra.
              Last edited by Archangel80; 31 August 2015, 08:29.

              Comment


              • Te rog sa incetezi cu modul asta provocator; se pare ca intri doar sa bagi batul prin gard, in plus ultimile tale postari, n-au nicio treaba cu subiectul topicului.
                Daca n-ai fost avertizat pana acum. e doar un exemplu de indulgenta din partea moderatorilor.
                La subiect, te rog.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  8500 EUR ( cu rabla mea ), clima, cruise control, volan piele, geamuri electrice fata spate cu comanda pe usi, jante 16" ...
                  Chiar azi m-am jucat cu CC, e super. Chiar a fost o experienta diferita sa accelerezi masina dintr-un buton si sa uiti de pedala de acceleratie nush dar eu nu sunt obisnuit cu lux si nush ce masini scumpe, eu vin de pe o dacie din 84 si o espero. Sunt multumit de golanel momentan, imi place cum trage la nebunie ... Ce-i drept, nu recomand peste 130 km/h cu masina asta, sta relativ bine pe sosea dar nu ma simt confortabil, eu cel putin ...
                  Si eu ca si tine sunt multumit de masina, am dat cam 7200 eur pe un laureat, fara cruise, sau volan piele, dar am tot ce a nevoie, am avut rabla mea ca si tine
                  La banii acestia este un raport foarte bun pret calitate, dar chiar si asa , marja de profit cred ca este substantiala

                  Comment


                  • Din ce in ce mai bine.

                    Dacia a produs 500000 de motoare Energy Tce 90

                    Comment


                    • De cand se livreaza loganuri cu stergatoare AERO? Am vazut unul azi.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Eu din martie de cand am luat masina am aero.

                        Comment


                        • si eu tot AERO am, si masina e de la sfarsitul lu' Noiembrie 2014

                          Comment


                          • La naiba, reducerile de costuri le vede toata lumea, cand au bagat stergatoare mai fitoase nu a zis nimeni nimic. Multumesc.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • adica vrei sa spui ca AERO astea sunt mai bune sau ce ? Chiar nu ma pricep ... Eu sunt multumit de ele, sterg bine si nu fac zgomot momentan

                              Comment


                              • Sunt mai scumpe decat unele cu rama, acuma daca fac si mai multa treaba... probabil ca da, ca presiunea pe parbriz e mai uniforma, nu in puncte ca alea cu rama.
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google