Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • deci nu IN ICM, ne-am inteles, da?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Nu stiu ce e ala.eu intru in Psfv dacia

      Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

      Liviunvl, in dacia masina este vizibila de cand intra in film(cu vreo saptamana inainte de fabricatie) pana este pusa la dispozitia transportatorului.daca masina ta nu apare,fie a parasit deja uzina, fie nu a intrat in filmul de fabricatie

      Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk
      Last edited by maryurs24; 25 September 2015, 16:37. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Sandero stepway are termen mare de livrare pentru ca e cererea foarte mare din vest si stai efectiv la coada ca sa-ti fabrice masina. Am un coleg care si-a comandat un stepway in martie si masina i-a venit la sfarsitul lui iulie. Cand abia se lansasera noile modele, pentru un Stepway blue persan am auzit si termen de livrare de 8 luni.

        Comment


        • Originally posted by Bizo View Post
          Sandero stepway are termen mare de livrare pentru ca e cererea foarte mare din vest si stai efectiv la coada ca sa-ti fabrice masina. Am un coleg care si-a comandat un stepway in martie si masina i-a venit la sfarsitul lui iulie. Cand abia se lansasera noile modele, pentru un Stepway blue persan am auzit si termen de livrare de 8 luni.
          Eu am făcut comanda de un Stepway anul trecut pe 11.04.2014 și l-am ridicat de la dealer pe 30.04.2014.

          Comment


          • Originally posted by IceLord View Post
            Eu am făcut comanda de un Stepway anul trecut pe 11.04.2014 și l-am ridicat de la dealer pe 30.04.2014.
            Ai avut noroc!

            Comment


            • Originally posted by aslanalbert View Post
              Ai avut noroc!
              Adevărat. Nu credeam că durează așa puțin.

              Comment


              • Probabil era pe stoc


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Si eu cand am dat comanda de masina am inteles ca era pe stoc, dupa ce am terminat cu hartiile pt rabla, am ridicat masina, nu a trebuit sa o fabrice
                  Bine ca eu am luat un logan laureat de1.2, alb fara alte optionale, cum aveau mai multe pe stoc, daca vroiam cu ceva optiuni suplimentare trebuia sa o fabrice
                  Last edited by panselin4; 28 September 2015, 09:43.

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Probabil era pe stoc


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    Posibil.

                    Comment


                    • Originally posted by cristid78 View Post
                      Salut,
                      Am facut comanda de masina saptamana trecuta, cand am platit si avansul. Azi am trecut din intamplare pe la dealer si, surpriza, cand il intreb, imi zice ca masina a sosit ieri de la fabrica. Cand ii cer sa mi-o arate, macar sa o vad pe dinafara, spune ca nu poate decat la momentul efectiv al livrarii. E normal asa ceva? La voi cum a fost, nu v-a aratat-o in parc decat cand efectiv v-a predat-o ?
                      Acum multi ani, cand am cumparat Loganul, dealerul Rent Car Service Constanta, mi-a emis ordin de plata pentru diferenta pana la suma integrala, cand masina se afla inca la Mioveni. Avand in vedere ca in conditiile generale de vanzare scria negru pe alb ca "DREPTURILE SI RISCURILE ASUPRE AUTOVEHICULUI TREC DE LA DACIA LA PROPRIETAR, IN MOMENTUL ACHITARII INTEGRALE A CONTRAVALORII AUTOVEHICUCLUI" si cum transportul de la Mioveni la Constanta era facut de o societate terta, AM REFUZAT PLATA DIFERENTEI. Am informat dealerul ca nu achit nimic, pana nu vad si identific masina mea, in curtea lor. M-au amenintat ca anuleaza vanzarea si retin avansul de 5000 lei ca despagubiri, iar eu i-am "amenintat" cu plangere penala pentru extorcare. Dupa o discutie cu Vocea clientului Dacia, Dacia SA a ordonat SC Rent Car Service SRL Constanta sa transporte si sa imi prezinte vehiculul la sediul din Constanta. In 12 ore, masina era la dealer si la o ora dupa verificare am achitat diferenta. A doua zi am intrat in posesia masinii. Urmatoarea Dacie o voi cumpara de la Star Service Tulcea.

                      Comment


                      • Aia de la Constanta sunt niste mizerabili! Te obliga sa faci Rca la ei...altfel nu iti "vand" masina! Practic sunt si idioti!


                        Sent from mobile
                        Keep walking...

                        Comment


                        • Originally posted by jonnie007 View Post
                          Aia de la Constanta sunt niste mizerabili! Te obliga sa faci Rca la ei...altfel nu iti "vand" masina! Practic sunt si idioti!


                          Sent from mobile
                          Nu e obligatoriu sa faci Rca la ei!

                          Comment


                          • Sfaturi si indrumari

                            Salut , tuturor detinatorilor de Dacia Logan,doresc sa adresez o intrebare celor care au achizitionat de curand un Logan 2 nou. La ce ar trebuii sa fiu atent cand merg sa ridic masina de la delear de exemplu ; - aspectul estetic interior exterior sa nu lipseasca ceva ( de exemplu un coleg de serviciu a cumparat acum 9 ani un Laureat si fetele de usi din interior nu erau la fel , la o usa era alt model de tapiterie , a durat 2 luni pana iau schimbat tapiteria ) - la motor ce probleme a-ti constatat ce nereguli - la partea electrica etc . Tot ce credeti ca pot sa constat la fata locului lipsuri sau neregulalitati . Sunt constient de faptul ca masina este low - cost si nu pot avea pretentii de VW, Mercedes , Audi ,etc ( cu toate ca probleme sunt si la case mai mari )
                            Astept sfaturi si indrumari , va multumesc anticipat , cu stima tuturor binevoitorilor.

                            Comment


                            • Faci rost de o fișă tehnică (au printate și la dealer) și urmărești tabelul pentru versiunea ta și compari.

                              La electrică singura problemă cunoscută e lipsa firului pentru ceată spate dreapta - economie ai doar pe stânga spate ceață.

                              La motor te vei uita ca mâța la calendar, mai ales la astea euro6 cu S&S, singurele probleme fiind furtune/cablaje nefixate sau starea carcasei filtrului de aer la TCe și dCi.

                              Dacă vrei mai multe informații, precizează tipul(X52) și nivelul de echiparare(Acces/Ambiance/Laureate).
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Multumesc , ma intereseaza informatii despre un Laureat cu 1,2 fara alte optiuni. Trebuie sa imi vina masina peste dou , trei saptamanai .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google