Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de ce ma faci nesimtit?

    Comment


    • @danutz89 cred ca a vrut sa fie o gluma! Nereusita....


      Originally posted by Fanez View Post
      Laureate are bancheta rabatabila.
      Are optiune pentru bancheta rabatabila! Deci daca nu a cerut-o nu o sa o aiba!
      Last edited by DannyMC; 9 June 2016, 18:30.

      Comment


      • Nu cred ca a fost nici o gluma...

        Comment


        • Originally posted by DannyMC View Post
          @danutz89


          Are optiune pentru bancheta rabatabila! Deci daca nu a cerut-o nu o sa o aiba!
          M-am uitat acum pe configurator, bancheta rabatabila si fractionabila este inclusa in versiunea Laureate.
          Insa, cu ceva timp in urma, era optiune si costa 100 euro. Depinde cand a comandat masina, ca e posibil sa nu aiba bancheta rabatabila si fractionabila.

          Comment


          • danutz89 scuze, dar era ironic postul. De fapt nesimtitii sunt guvernantii...dar din punctul lor de vedere, noi muritorii de rand...noi suntem nesimtitii...ei...marile scursuri...pardon...cururi...pardon...guvernanti. Nu de alta...dar si eu sunt in situatia ta...sunt de o luna de zile cu masina la dealer...si astept din martie sa se dea drumul.

            Acum imi dau seama ca a fost interpretata gresit. De fapt era o gluma autoironica. Si eu sunt "nesimtit". Si mie mi-a fost dat peste cap tot. La un moment dat am si vrut sa renunt la programul p**i...si sa platesc tot si gata. Imi cer scuze daca te-ai simtit jicnit...nu era cazul...era doar o gluma ironica la adresa cacatiilor astia de guvernanti...niste putori ordinare...nah ca m-am ambalat...ma duc sa-mi bat nevasta.
            Last edited by bolovan; 9 June 2016, 18:57. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Si eu am masina inca din martie gata . Daca mai sta mult pe acolo cred ca se strica .... o sa trebuiască sa ii schimb bateria ))) . Cat despre program, am vb cu dealerul si nu are nici cea mai mica veste, asteapta sa faca storno ca mai apoi sa refacă minunatele facturi in care sa fie cuprins si programul Rabla iar ulterior sa primeasca user si parola la program sa poata introduce tichetele sau ma rog datele rablei spre acceptare. In concluzie cel putin inca 1 săptămână de mers cu pejosu pt cei dintre noi care nu mai au asigurare ))).

              Comment


              • andu_4all minim o saptamana.
                In cel mai ferict caz incep iscrieriile in 14 iunie, 2 zile (minim) pt acceptare + o zi la centrul remat ca sa primim certificatul de distrugere.
                Acum, ce n-am inteles: dupa acceptare, trrebuie sa o radiem rabla la politie si primarie...dupa care ne da masina? Sau ne da masina..si dupa aia putem radia masina veche

                Comment


                • Prima varianta.
                  sigpic

                  Comment


                  • MihaiiahiM ii si logic...dar speram si eu...ca m-am cam scarbit de asteptat...si chiar am avut nevoie de masina. Tot cu masini sterpelite de la prieteni m-am dat

                    Comment


                    • Și eu aștept. Trebuia sa o ridic pana pe 21 mai, dar...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        M-am uitat acum pe configurator, bancheta rabatabila si fractionabila este inclusa in versiunea Laureate.
                        Dap, vad ca fac alba-neagra astia cu optiunile! Pot sa jur ca ultima data cand m-am uitat pe configurator era inca pe bani! My bad!
                        Last edited by DannyMC; 9 June 2016, 19:51.

                        Comment


                        • Originally posted by bolovan View Post
                          Pai teoretic, din cate am inteles, marti incepe. Sunt sanse sa putem ridica undeva incepand cu data de 20.
                          Nu se poate iesi cu numerele rosii din tara
                          După ce o ridici și o înmatriculez o sa mai treacă minim 7 zile, asta dacă îți dă cartea mașinii pe loc. Mie mi-au dat-o după 15 zile și am inmatriculat-o în ultima zi a numerelor rosii.

                          Comment


                          • Da, dar macar poti circula in RO cu numerele rosii...noi acum nici pe alea nu le avem
                            Dealer-ul mi-a spus ca ajunge cartea in 10 zile...cel mai probabil o sa fie in 15 zile.

                            Comment


                            • Numere rosii ca numere rosii, dar de numere preferentiale ce ziceti? As vrea sa-mi pastrez nr de inmatriculare pe care-l am la o masina pe care o vand. Cum se procedeaza in cazul asta?

                              Comment


                              • Simplu. Treaba se rezolva intr-o zi. Te duci la miliție cu actele de la ambele mașini.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google