Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • TREBUIE...eu zic sa nu te agiti prea tare. Productia din ce am inteles se va relua dupa 28.08. putin probabil sa fi fost fabricata masina ta cand fabrica a fost inchisa. Referitor la acea cerere de transfer a avansului: nu stiu si nu inteleg logica. Eu, desi o astept de 5 luni, am achitat doar diferenta. S-a recalculat avansul la cursul euro din ziua achitarii+0.5% marja lor si mi a fost emisa factura pentru diferenta ramasa de plata. Fara transferuri, fara alte miscari fiscale.

    Comment


    • Dlor, îmi pare rău pentru frustrările pe care le aveți referitor la termenul lung de sosire a mașinilor. Situația nu este mult mai strălucită nici în Vest - cam 3 luni. Citeam prin presă că fabrica de la Mioveni este la capacitate maximă, Renault lucrează la a mări capacitatea fabricii din Maroc și construiește o fabrică nouă în Iran.

      Mie mi se pare că Dusterul și Sandero se vând pe bandă rulantă.

      Comment


      • Și din păcate nu măresc nicio capacitate la mioveni..

        Comment


        • Pai de ce ar mari-o pe capacitate daca nu au infrastructura sa care masinile fabricate?

          Comment


          • Sunt"sigur" ca din cauza infrastructurii nu imi livreaza mie masina nici la 5 luni de la plata avansului. Face 2 luni numai pe autostrada, mai face 1 in Bucuresti. Haideti sa fim seriosi. Citeam pe Facebook de cineva care sta de 3 saptamani in service la garantie pentru ca nu au pe stoc volanta. Asta tine tot de infrastructura? Minciuna ca imi va fi livrata masina in doua luni are vreo legatura cu infrastructura? Totul tine de mentalitatea romaneasca si de faptul ca au clienti. Domina piata deocamdata si profita de asta in sensul rau.

            Comment


            • Curios cum de nu ti-au livrat masina. Eu am platit acansul in iunie la sfarsit si pe 10 august a fost fabricata iar la 13 august livrata. Am intarziat eu cu nenorocirea de birocratie cu rabla ca o luam de mult.
              Apropo de rabla, cine a gandit birocratia aia e bolnav psihic, nu ne mai facem bine in tara asta.

              Comment


              • Originally posted by valioglu View Post
                Curios cum de nu ti-au livrat masina. Eu am platit acansul in iunie la sfarsit si pe 10 august a fost fabricata iar la 13 august livrata. Am intarziat eu cu nenorocirea de birocratie cu rabla ca o luam de mult.
                Apropo de rabla, cine a gandit birocratia aia e bolnav psihic, nu ne mai facem bine in tara asta.
                Ce model, ce motorizare?
                Nu la toate sunt probleme cu livrarea, doar la 0.9 tce.

                Comment


                • A mea e dci si tot aprox 5 luni a durat. La Mioveni se baga la greu Sandero si Duster Loganul si MCV-ul e de umplutura, au facut cateva pentru oferta de rabla (seria limitata).

                  Comment


                  • 10 august fabricata? Cand era uzina inchisa? Putin probabil...mai sigur a fost fabricata pana in 01.08 si livrata ulterior.

                    Comment


                    • Si eu am zis la fel. Stiam ca intra fabrica in revizie dar pe 11 m-a sunat dealerul si m-a anuntat ca masina a fost fabricata pe 10 si va fi transportata in Buc pe 13 august. Nu cred ca aveau pe stoc.
                      E 1.5 dci.

                      Comment


                      • @valiolugo, fara suparare, nu ma intelege gresit, parerea mea e ca dealerul te-a sunat pe 11 ca atunci a primit masina si pe 13 te-a programat, in general din momentul fabricarii pana la livrare dureaza 10-15zile, ajunge in curtea dealerului si el in 2-3zile le pregateste si programeaza la livrare. eu asa stiu ca e.

                        sigpic

                        Comment


                        • Azi m-a sunat dealerul, a fost sunat de catre Dacia, joi ajunge masina. Se pare ca au dat drumul la livrari.

                          Comment


                          • @SoNyKeL e foarte posibil sa ai dreptate. Dupa ce o voi ridica o sa ma uit cu atentie pe acte poate aflam mai exact.
                            Am postat mai ales pentru colegul care zice ca asteapta de 5 luni. Probabil nu pot livra 0.9 tce asa de repede, asa cum zicea un alt membru al forumului. Eu am 1.5 dci.

                            Comment


                            • Pe factura finala scrie data iesirii din fabricatie.

                              Comment


                              • eu ma refer ca poate mai "minte" si dealerul. Si eu astept cu nerabdare iesirea din fabricatie, pentru a obtine seria de motor si a finaliza actele cu banca. Abia apoi imi voi face griji pentru livrare.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google