Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • NU, MCV-urile pentru RO (si pentru nu ami stiu ce tari) se fac in RO.

    Comment


    • Atunci e bine, nu o sa aveti MCV produs de mulgatorii de capre. Doreii romani sunt totusi ceva mai capabili.

      Comment


      • Daca imi livrau masina din Maroc nu cred ca imi mai luam dacie....a fost un moment in care oscilam intre logan simplu si Skoda Rapid.
        N-aveti decat sa radeti insa vreau sa cumpar produse romanesti.

        Comment


        • Nu radem, intentia ta e laudabila. Eu astept sa se fabrice BMW in Romania si o sa cumpar si eu masini romanesti.
          Pana atunci ma limitez la mancarea romaneasca. Cu masinile, m-am lamurit, in cei 14 ani scursi din 2004.

          Comment


          • 13 matematic vorbind.
            Până la urmă, in august fabrica e închisă complet parțial?

            sigpic

            Comment


            • Eu am inteles de laWC ca in august se lucreaza doar la intretinerea liniei de asamblare, fara a produce autoturisme. Axum, poate stie cineva ăltceva...

              Comment


              • Am sunat iar la VC, vreau sa primesc in scris termenul de livrare , ptr ca telefonic am aflat o varianta cu 17august livrare , apoi o varianta cu 2august fabricare, lucru ce ma mira foarte mult , dar am zis sa incep sa cred din nou in basme si povesti.
                Acum am sunat iar si i-am inregistrat si mi-au spus ca au fost informati ca fabrica intra in revizie generala si ca unele termene au fost modificate si ca asteapta raspuns de la colegii ei daca a apucat masina sa intre in fabricare sau nu.

                Ma amuz maxim...

                sigpic

                Comment


                • @SoNyKeL
                  Tu inca nu ai reusit sa obtii un termen de livrare pe e-mail?
                  Nu pot sa cred asa ceva!
                  Cum am mai spus, mie mi-a trimis termenul in timp ce vorbeam cu ea(Vocea).
                  Tare dubios la tine.

                  Stiau de mult ca fabrica intra in revizii, etc.
                  Last edited by C.Mike; 31 July 2017, 20:22.

                  Comment


                  • Eu nu inteleg,cum pana mea sa nu dea termen..dar vad ca se poate..La mine a fost ceva de genul..am configurat masina,nu platisem avansul..Mi.a comunicat termenul.Am acceptat,apoi am mers sa platesc..La cazanul din semnatura a durat 4 luni.Daca acceptam programul rabla o primeam in iulie,asa a fost in aprilie.
                    Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                    Comment


                    • Nu dau termen si cand il dau, dau de gard cu el, asa cum face cu sonykel, asa cum au facut cu mine. Cum sa ai tupeul si nesimtirea sa minti ca livrezi o masina in august cand stii ca fabrica nu functioneaza? Cum sa ai termen de lkvrare pentru o masina din tara 5 luni si jumate? Cum sa ti permiti sa minti clientii?
                      Last edited by Sfet; 1 August 2017, 07:32.

                      Comment


                      • Scuza lor este ca au incercat fabricarea si livrarea (unui lot) mai repede si nu au reusit. Din acest motiv termenul ramane cel stabilit initial. Desi au zis de vreo doua ori livrare 17August, dupa fabricare 2August, revenire la formularea livrare 17August ca ultimul telefon sa fie livrare 15Septembrie, cu promisiunea ca astazi pana in ora 12, primesc, in scris pe mail. Ultimele două apeluri am inregistrat convorbirea. Prost eu că nu am făcut asta de la inceput, dar uitasem ca am această funcție.

                        Am primit raspunsul pe email.

                        Buna ziua,

                        Stimate domnule ***** ****,

                        Referitor la solicitarea dumneavoastra privind termenul de livrare si seria de motor pentru autovehiculul cu numarul de identificare *************, comandat prin reprezentanta **** *****, va precizam ca termenul previzional de livrare este 15 septembrie 2017. Masina va iesi din fabricatie la inceputul lunii septembrie, si ,momentan, nu va putem preciza seria de motor.

                        Ramanem deschisi in continuare pentru orice solicitari si sugestii in legatura cu produsele si serviciile oferite de firma noastra. Ne puteti contacta la adresa de e-mail vocea.clientului@daciagroup.com sau folosind formularul de contact de pe site-ul www.dacia.ro, ori la numarul de telefon 0248 500 000, fax 0248 500 076, de luni pana vineri intre orele 8-20 si sambata intre orele 8-16 . Ne puteti scrie si prin posta, la adresa: Automobile Dacia SA - Vocea Clientului Dacia, str. Uzinei nr. 1, Mioveni, jud. Arges, cod 115400.
                        Last edited by SoNyKeL; 1 August 2017, 09:07. Reason: Automerged Doublepost

                        sigpic

                        Comment


                        • @SoNyKeL
                          Macar acum poti sa stai linistit.
                          Ehh asta este, vine si septembrie, nu mai este asa mult, intre timp sa ne vedem de viata, o vara placuta tuturor, nu merita sa ne enervam, tot pe noi ne afecteaza.
                          Pentru cei cu termene de septembrie, sa ne "auzim" cu bine atunci si "Traiasca Dacia".

                          Comment


                          • CMike, eu nu as sta atat de linistit. Eu tot 15 septembrie am termen de livrare cu avans din 11 aprilie si masina achitata integral. Putin probabil ca sonykel sa aiba norocul asta. Eu sper sa il aiba. Cand am achitat masina, pe noul bon de comanda deja data de livrare s a dus in 24 septembrie. Sa se duca dracului Dacia...sau ma rog, reprezentantii ei.

                            Comment


                            • eu am DCI pentru TCe in 18mai cand am dat avans termenul estimativ era minim dupa 15octombrie

                              sigpic

                              Comment


                              • @Sfet
                                Sper sa nu fie chiar asa, mie mi s-a explicat ca termenele astea se dau "cel mai indepartat posibil" in caz ca se intampla ceva neprevazut. In general masina vine mai repede decat ai termenul(sper sa fie asa). Si pentru 10 zile chiar nu mai merita sa arzi neuroni. Alora de la Dacia oricum nu le pasa. Ai grija de tine in primul rand.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google