Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La mine pe comanda e livrare in 19.09, sper sa nu intarzie mult tinand cont ca e 0.9 tce si mai e si mcv stepway prestige cu easy-r. camanda facuta la inceputul lui iulie.
    Intalniri LC.Sibiu sambata ora de vara 17 / ora de iarna 16 in Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO).

    Comment


    • Eu am comanda ptr mcv prestige 1.5dci cu easyr. 18mai comamda livrarea dupa jumatatea lui septembrie.
      Deci fara suparare dar cred ca te duc cu presul...

      sigpic

      Comment


      • Este vreo problema daca seria de sasiu nu corespunde pe factura finala cu cea de pe factura cu care am achitat avansul?

        Comment


        • O fi alta masina

          Trimis de pe al meu SM-J510FN folosind Tapatalk

          Comment


          • Si este corect? (ok? )
            Sa accept sau sa refuz?
            Last edited by C.Mike; 29 August 2017, 10:18.

            Comment


            • Eu as zice ca nu e aceasi masina sigur, acuma de ce sa intamplat asta nu stiu ce sa zic.
              Dealerul ce explicatii a dat cand i-ai expus problema? Eu as zice sa mai stai si sa nu accepti asa usor.

              sigpic

              Comment


              • Originally posted by C.Mike View Post
                Este vreo problema daca seria de sasiu nu corespunde pe factura finala cu cea de pe factura cu care am achitat avansul?
                Posibil sa nu fie relevant.
                Poate seria nu s-a pastrat din vina dealerului sau poate chiar a producatorului. E bine sa intrebi dar, cred ca important este ca seria de pe facura finala sa fie aceeasi cu seria de pe masina, datele de facturare sa fie corecte si evident ce ai platit aia sa primesti (model, versiune, dotari/optiuni).

                Comment


                • Acum am fost anunta de dealer, masina mea a iesit din fabricatie, astept aprobarea creditului si livrarea masini.

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by C.Mike View Post
                    Este vreo problema daca seria de sasiu nu corespunde pe factura finala cu cea de pe factura cu care am achitat avansul?
                    Nu-ti face probleme , in momentul cand platesti avansul se da o serie de sasiu provizorie, iar cand dealerul face comanda catre uzina apare seria de sasiu cu care masina intra in fabricatie si care apare pe factura finala

                    Comment


                    • Da, asa este, am vorbit cu VC si cu dealerul, mi s-a explicat exact ce ai spus mai sus.

                      Mersi pentru raspunsuri.

                      Comment


                      • Salutare,

                        Din intamplare am intrat pe forum dupa o foarte lunga perioada.

                        Lucrez in Bucuresti la dealer DACIA inca de prin 2012

                        Daca aveti intrebari voi incerca sa va raspund... doar sa le scrieti aici (nu voi rasfoii toate paginile din urma).

                        Sper sa va fiu de ajutor
                        Interactive Design Lights & Sound <- click

                        Comment


                        • Ceva noutăți despre programul rabla?

                          Comment


                          • Poate imi raspundeti mie primul domnule Parvu: comanda cu avans platit 11.04, minciuna livrare maxim 11.06, apoi 15.08, acum undeva septembrie la jumatate. Posibil... Cu certitudine peste 5 luni de la data avansului. Masina este achitata integral, motorizare 0.9 gpl. Sincer, chiar nu ii este rusine Daciei pentru aceste minciuni? Eu mi am rezolvat oarecum problema dar de ce va bateti joc dw cei ce au incredere in Dacia? Cu certitudine nu voi recomanda...

                            Comment


                            • Cand am facut revizia, acum vreo luna am intrebat varu' de la reprezentanta ce e cu intarzierile pt 0.9 TCe....Raspuns: pe Franta se cere masiv 0.9 TCe deoarece s-a renuntat la fel de "masiv" la cererea de diesel... de aici si intarzierile la noi...deci?...Calmo paciento, mai intai export... apoi intern.
                              PS pare a fi o explicatie plauzibila. Rabdare coane...rabdare.

                              Comment


                              • Cu doar câteva zile înaintea premierei mondiale de la expoziția auto de la Frankfurt, Dacia a prezentat primele imagini oficiale cu noul Duster. Modelul va fi comercializat de la începutul anului viitor.



                                Începută în 2010, povestea de succes a celui mai vândut model Dacia continuă cu un nou capitol. O nouă versiune a micului SUV produs la Mioveni va fi prezentată oficial la ediţia din acest an a expoziţiei auto de la Frankfurt, iar primele imagini oficiale au fost făcute publice în această dimineaţă, odată cu un foarte scurt video menit să ţină trează atenţia publicului.

                                Considerat, pe bună dreptate, marea noutate a standului Dacia din cadrul salonului auto de la Frankfurt noul Duster este „un model care îşi propune să confirme şi să consolideze succesul înregistrat de actuala generaţie a SUV-ului Dacia, comercializată în peste un million de exemplare în ultimii şapte ani”.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google