Noul LOGAN - Comanda Si Termen De Livrare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sonykel, am platit un avans de 5% in 11.04, acum dupa procesarea dosarului Rabla trebuie sa achit diferenta. Intamplator, ieri am sunat si mi a fost comunicat termen de livrare 15.09. Astazi am fost sa ridic acest aviz si am avut un nou soc termenul s a mai dus cu 10 zile mai departe. Am sunat din nou la VC si...nu stiu nimic. Comercialul Dacia este de vina. Niste jeguri umane...

    Comment


    • Interesant, eu stiam ca diferența nu se poate plăti până nu iese mașina din fabricație. Adică mașina nu se poate achita integral, motivul e că variază cursul euro.

      sigpic

      Comment


      • Nu...el a platit avans inainte de inceperea programului rabla. Dupa ce a inceput programul au refacut bonul de comanda....si a platit diferenta de curs. Eu am paltit atunci 22 de lei.
        Nu a platit toata masina.

        Comment


        • @Sfet
          Ce diferenta trebuie sa achiti?
          Nu trebuie sa mai platesti nimic pana la livrarea masinii.
          In cazul meu, la prima masina m-a chemat dealerul am vazut masina si dupa acea am platit diferenta.
          La asta noua la fel, am platit 5 la suta si restul cand vine masina. Amandoua luate prin programul rabla.

          Comment


          • Mike, am platit 5% in aprilie, diferenta se poate plati pana vine masina. Eu am ales sa le dau banii acum sa scap de grija lor. Sau ca sa ma exprim altfel: inainte ca la curve...cam asta sunt.

            Comment


            • ups...inseamna ca eu am inteles gresit. Scuze.

              @Sfet: poate te-ai pus si la adapost vis-a-vis de curs...o sa vedem daca ai castigat sau nu.

              Comment


              • Nu prea cred ca s-a pus la adapost fata de curs. Din cate stiu eu la livrarea masinii se va face factura finala la cursul euro din ultima zi de marti si se vor storna toate celelalte facturi. Cat priveste banii eu prefer sa port grija lor decat sa le duc dorul.

                Comment


                • mai...nu cred....daca au emis bon de diferenta...ar fi chiar nesimtiti sa o faca....
                  Oricum, beneficiaza de un credit comercial...excelent!

                  Comment


                  • Avizul de plata s a emis pentru pretul final, platind diferenta de curs doar pentru avansul de 500 euro platit in aprilie. De ieri masina este achitata la cursul din ziua de marti al BNR plus marja Dacia de 0.5%.

                    Comment


                    • Originally posted by SoNyKeL View Post
                      Am sunat din nou astăzi, doream să aflu seria motor și de ce durează comandă 5luni.
                      Avansul a fost dat pe 18.05 si cei de la dealer au zis ca ca va fi livrată pe 19.09, cei de la Vocea Clientului mi-au comunicat astăzi ca data de livrare va fi 17.08
                      Deci eu pe cine mai cred? Există vreo șansă să-i fac pe cei de la dacia să îmi comunice in scris(eventual un e-mail) ca termenul de livrare este 17.08 ? Au vreo adresă de email la care răspund?
                      Dupa primul telefon in care am aflat cu surprindere ca masina are termen de livrare pe 17.08 si ca ar intra in fabricare pe 5-7august, ieri am sunat din nou si am solicitat livrarea pe email, mi-au comunicat ca vor verifica termenul din nou si imi vor trimite un email.
                      Astazi am sunat iarasi , o duduie fff aeriana, a da ca va colega mail, ca ii comunic , ca da da apare aici termen fabricare 2august.

                      Ma gandesc sa mai dau vreo 5telefoane si maine dimineata cand ma trezesc poate e deja masina in parcare gata inmatriculata

                      sigpic

                      Comment


                      • @SoNyKeL
                        Astia de la Dacia au oprit o echipa, special ca sa fabrice masina ta, mie mi-au spus clar ca in luna August nu se lucreaza,se fac doar operatii de intretinere si revizii la liniile de montaj.
                        Cine stie, poate pe mine m-au mintit, dar am vazut ca si altii zic acelasi lucru pe forum.

                        Comment


                        • Cu certitudine nu se lucreaza. Din ce am reusit sa aflu, productia se reia dupa 29.08. Sonykel, am avut si eu termen in august si sa dus la dracu in septembrie. Nu te baza pe VC. Nu stiu de capul lor.

                          Comment


                          • Nu ma bazez am mai zis, eu nu vreau sa vina mașina mai repede, eu doar vreau să știu când, si acel când il vreau in scris.
                            Unii zic că fabrica lucrează la capacitate redusă...

                            sigpic

                            Comment


                            • Productia Logan MCV nu e mutata in Maroc?

                              Comment


                              • Începând de când? Aoleooo o sa am mașină de export ) aoleooo

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google