Pro Sau Contra Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pro Sau Contra Logan II

    Aici va puteti exprima opinia, argumentata, in legatura cu noul Logan II.

    Posturile de genul: "mie nu-mi place pentru ca e najpa" sau "mie imi place pentru ca e marfa" vor fi sterse si taxate conforum regulamentului.
    255
    Da
    78.43%
    200
    Nu
    21.57%
    55
    Last edited by vitriol; 19 January 2013, 21:55.
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

  • #2
    Originally posted by stoicanu View Post
    Nu ma supara nimeni numai ca 3 persoane care spun ca au noul Logan si este ok, vine a4a care nu are si spune ca nu e ok.


    Hahaha, bine punctat.

    Oricum, sa ma scuzati, dar majoritatea aveti 2 lei in buzunar si pretentii pana la cer.
    Asa-i pe alocuri romanul: sarac, cam prostut, dar cu pretentii si ifose mai ceva ca un milionar.

    @mr.k: daca-i asa proasta, de ce nu o vinzi bre? Te chinui atat... De cati ani ai masina? Si cati bani ti-a cerut in tot timpul asta?

    Asa, ca sa stiu si eu ce te nemultumeste, ca pana acum vorbesti despre strategii de marketing, cat castiga Dacia si ca ar fi putut face ceva mai bine, cand e clar ca parerea dumitale n-are cum sa fie pertinenta, pt ca nu esti din domeniu, nu ai un business si doar faci presupuneri. Eu care am mai invartit una, doua pe acolo, nu imi permit sa ma dau prea tare cu parerea, ba chiar ii admir, iar dumneata arunci cu rahat. Vezi problema?
    Sau tot crezi ca stii tu totul, iar astia sunt niste cretini...
    Last edited by Cezar; 19 January 2013, 22:03.

    Comment


    • #3
      Asta nu am vrut sa mai spun ca la 11.000 Euro (ca ata a costat Loganu din dotare) vrea sa mearga ca un sclase.
      sigpic

      Comment


      • #4
        la 11000 euro se poate lua o janghina sinistra, cu pretentii de masina.
        Oricum mie mi-a placut reactia oamenilor din clipul facut in Anglia parca. Cel in care avea siglele acoperite si toata lumea a fost impresionata.
        Poate asa ii trebuie si lui senior K, ceva sigle acoperite, ca sa-i treaca inhibitia cand aude sunetul Dacia. O avea prea multi diftongi...

        Comment


        • #5
          Incep aceleasi polemici ca prin 2005 cand a aparut loganul prima data. Erau doua tipuri de oameni care dau in logan cu rahat, cei care au prea multi bani si isi permit altceva si cei care nu au nici de-o chiftea.
          E un pas in sus oricat ar spune unii ca are acelasi aer ieftin de dacie si acelasi tren de rulare, ce-i drept normele europene l-au ridicat cu ABS si ESP in standard ca altfel cel putin ESP nu cred ca l-ar fi pus nici de-o optionala, sanchi sa ramana ieftin, dar uite ca exista si optiune gps, pai la concurenta cat costa optiunea asta in cazul in care o poti gasi pe clasa asta de masina ?
          PS : sunt foarte hotarat ca anul asta sa dau comanda de un 1.5 laureate 75 de cai.
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • #6
            La Dacia Navigatia costa 300 euro!!!!!!
            Abia chinezariile ordinare costa atat.
            Dar e proasta tare navigatia.

            Mie unul imi place. Dar na, eu nu stiu, ca n-am mai avut masini cu navigatie pana acum, si dintr-alea scumpe, nu low-cost

            Si totusi, ramane singura masina low-cost cu navigatie si tapiterie de piele.

            Comment


            • #7
              Sunt foarte curios ce vanzari vor avea, cu siguranta mai mari ca pana acum. O ragalie cu mult mai reusita decat vechiul logan insa cu un pret foarte putin mai mare decat anteriorul.
              Majoritatea au aspiratii grave de a avea o anumita masina, nu de a o folosi cu adevarat.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • #8
                Jobul meu este de sofer si am in dotare Sclase si Q7.
                Cand au vazut ai mei sefi ca GPS din dotarea Logan este cu atingere si mai are si limba Araba(sefi mei sunt arabi) au ramas un pic blocati si au intrebat de ce ale lor nu este la fel.
                Concluzia este ca cel putin GPS este peste multe sisteme iar Carkit-ul functioneaza foarte bine.
                Cand am fost sa ridic masina am intrebat daca au fost cereri pentru Logan si au zis ca au vandut mai mult Duster pentru ca a fost in promotie.
                Probil sa pregatesc sa schimbe modelul de 4x4
                Last edited by stoicanu; 19 January 2013, 22:21.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  Adevaru' e ca n-are rost sa-i raspund lui Cezar, deoarece eu nu pot sa-i dau BAN.
                  @pentru ceilalti, mai putin pusi pe jigniri.
                  N-am zis ca Logan 2 e o masina de necumparat. Dar nici de laudat.

                  Comment


                  • #10
                    N-are rost sa-i raspunzi lui Cezar, pt ca n-ai cu ce...

                    Comment


                    • #11
                      ... sau nu merita efortul. Astept sa ajungi in domeniu.

                      Comment


                      • #12
                        Sunt deja
                        Tu verifica rugina, si apoi vino sa plangi ca loganul e prost.

                        Comment


                        • #13
                          Mi-ar place Logan 2 cu motor de 0,9 pt taxe si consum.Am testat un Sandero cu motor de 0,9 si mi-a placut cum "tragea".Nu mai sunt preturile de altadata,dar inteleg ca e o motorizare mai noua.
                          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                          Comment


                          • #14
                            Cu ce ai fost jignit Mr.K ? doar ca a zis adevarul ?

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by Cezar View Post
                              Sunt deja
                              Tu verifica rugina, si apoi vino sa plangi ca loganul e prost.
                              Inginer mecanic sau macar.... mecanic? Stiu sigur ca nu.
                              Te las sa te lauzi pe forumul asta. Eu mi-am spalat rufele in privat, tu imi aduci jigniri in public. Unii au luat BAN pentru mai putin.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google