Pro Sau Contra Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nici nu vreau sa aud de Aveo

    Da, siguranta inca nu e testata. Asteptam, Lodgy si Duster nu au sarit de 3.

    Comment


    • #92
      1,2 TSI 85 Cp, 1,2 TSI 105 Cp, 1,4 TSI 122 Cp, toate le regăseşti la Skoda, Seat, Volkswagen ... !

      Mai găseşti de asemenea la Opel şi Chevrolet !

      Comment


      • #93
        Am uitat de motoarele din grupul VAG (pe care il "iubesc" tare mult). Nu stiam ca Opel are in gama asa motor, de mult nu am mai studiat oferta lor! Ford si Renault au facut mai multa reclama noilor motoare si probabil de aia...
        Last edited by PCH; 20 January 2013, 01:48.

        Comment


        • #94
          Dar nimic sub 1,0l.
          sigpic

          Comment


          • #95
            Symbol 1.6 16 v - 9200 euro (http://www.renault.ro/gama-renault/a...rPriceType=TTC)

            Aveo 1.4 16v - 10490 euro
            Attached Files

            Comment


            • #96
              La Fiat mai găseşti sub 1 litru şi este ... în doi cilindri !

              Comment


              • #97
                Originally posted by nairod View Post
                conform autobild principalii concurenti ai loganului sunt: skoda rapid,aveo si i30 dupa toate testele comparative loganul nostru iese pe locul doi,imediat dupa skoda rapid si face praf pe restul...
                ..
                Am ras cu gura pana la urechi la gluma asta: Logan face praf I 30 u.
                Da-ne si noua un link ceva... poate ai intrat tu pe
                www.timesnewroman.ro si nu ti-ai dat seama.

                Aveo are diverse promotii, de ex am vazut asta vara in Mall Focsani un Aveo visiniu expus- 90 cai benzina, AC ABS ESP servo, cereau 5,300 EUR pe el cu tichete rabla.Mie nu imi place masina de nicio culoare, dar asa ca fapt divers.

                AMPT japonezii/coreenii au intarziat cu aceste motoare downsizing , nu imi explic de ce.
                Totusi din 2013 Hyundai va inlocui 1.4 aspirat cu 1.0 Turbocharged Intercooler de 105 cai si 137 cuplu.
                Deja au si un T-DGI 1.6 208 cai, dar nu il aduc in Ro.
                Saab 9-5 Aero

                Comment


                • #98
                  Eu nu inteleg de ce tot ridicati atat in slavi navigatia aia care costa de fapt 400 e si nu 300(harta Romaniei ).Am parcurs peste 1.200.000 km atat in tara cat si in exterior fara nici un fel de navigatie. As fi preferat in locul navigatiei o tabla complet tratata si cu o garantie de 12 ani ,nu de 6. Chiar sunt curios cati romani din 100 isi vor lua navigatia pe Logan.

                  Japonezii si coreenii au ales sa mearga pe fiabilitatea motoarelor deja testate.

                  p.s. Comparatia de mai sus intre Logan si celelalte low-cost era facuta cu Kia Rio sedan si era facuta de Auto-bild.

                  p.s.s. Vor trece inca doua generatii de Logan pana se va putea vorbi de comparatia cu i30 de acum.

                  Comment


                  • #99
                    Nu spune nimeni ca actualizarile sunt gratuite numai 90 zile, iar site-ul de unde se pot actualiza hartile are versiune in 11 limbi dar NU IN ROMANA!

                    Comment


                    • Mi-e greata cand vad posesori de Logan 1.4, care acum 4-5 ani aveau orgasm si se jurau ca au cumparat cea mai buna masina iar acum dau cu kkt...

                      Comment


                      • Eu unul am cumparat cu navi si nu pentru ca nu stiu unde m-am nascut ci pentru carkitul care functioneaza foarte bine pentru un ecran tactil care arata in mare fel si pentru portul usb.
                        sigpic

                        Comment


                        • bai nene , dar voi chiar vreti ca loganul sa nu rugineasca, sa nu aiba aia, sa nu aiba aia, pai vreti sa fie peste reno` ? chari nu v-ati obisnuit cu asta ?

                          ps: vasile, bravo !
                          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                          Comment


                          • Originally posted by PCH View Post
                            Nu spune nimeni ca actualizarile sunt gratuite numai 90 zile, iar site-ul de unde se pot actualiza hartile are versiune in 11 limbi dar NU IN ROMANA!
                            Asa e peste tot, la toate masinile, din toata lumea. Daca vreau actualizare moka, imi iau Android, insa si softul este pe masura gratuitatii lui.
                            Vad ca s-a tot instaurat mokangeala. Pentru tot se plateste!
                            La Citroen nu aveam Romana!
                            La Mercedes nu am limba Romana!
                            Pentru toate actualizarile trebuia sa platesc binisor.
                            Si inca ceva: windows-ul in limba il ai? Q.E.D.

                            Eu ti-am mai zis ca n-ai vazut alte masini cu navigatie, sau avut, sa vezi cum sta treaba cu ele, no offence

                            Originally posted by ROY View Post
                            Eu nu inteleg de ce tot ridicati atat in slavi navigatia aia care costa de fapt 400 e si nu 300(harta Romaniei ).Am parcurs peste 1.200.000 km atat in tara cat si in exterior fara nici un fel de navigatie. As fi preferat in locul navigatiei o tabla complet tratata si cu o garantie de 12 ani ,nu de 6. Chiar sunt curios cati romani din 100 isi vor lua navigatia pe Logan.
                            .
                            Uita-te cati romani isi schimba actual mp3-ul cu ceva ce are ecran...
                            Uita-te cati saliveaza la ecrane tactile, printre ei numarandu-ma si eu...

                            Eu unul am nevoie de navigatie, pentru ca nu am timp si chef sa-mi bag capul cu diferse rute. In timpul in care mi-as putea pregati ruta, prefer sa fac altceva.


                            Si totusi, in categoria ei, este cea mai buna masina?
                            Eu zic ca da.


                            PS: esti sofer de meserie? Tirisit, de ai facut asa multi km?
                            Last edited by Cezar; 20 January 2013, 11:59. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Pai cand mergi pe acceasi ruta zi de zi ca autobuzul nu ai nevoie de GPS.
                              sigpic

                              Comment


                              • Suna cam deplasat pro sau contra, poate plusuri si minusuri Logan 2.

                                Uite un lucru total neplacut care l-au remarcat si altii, capacul de la rezervor, daca la Duster mi s-a parut mare (e acelasi..?) la Logan 2 e exagerat de mare, inuman de-a dreptul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google