Pro Sau Contra Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Cel mai ieftin Hyundai i30 este 12.701 EUR !

    Comment


    • #77
      Mai ieftin ca Loganu gasesti Spark (matiz)
      Incepe de la 8.200 euro
      Varianta cu aer 9.600 eur
      Last edited by stoicanu; 20 January 2013, 01:16.
      sigpic

      Comment


      • #78
        Originally posted by Ampt View Post
        Cel mai ieftin Hyundai i30 este 12.701 EUR !
        Destul de mult. Oare e ceva de capul lor?!

        Comment


        • #79
          Fabia: 1.2 TSI 86 cai - 12.772
          Fabia: 1.6 tdi 75 cai - 14.650,60

          Kia Rio : 1.2 benzina Base - 10345
          Kia Rio diesel nu vad ca ar exista.

          AVEo, cu motor de 1.3 diesel, 75 de cai: 13550 (ac manual si toate dotarile ca si un Laureate)
          Aveo benzina, cu motor de 1.3, 86 cai: 11.850. - dotari asemanatoare Laureate.

          Hyundai i20 : 1.2 85 cai: 9911 EUR, iar asta se bate cu sandero, nu logan

          Mai mult, niciuna nu are posibilitatea sa iei navigatie sau tapiterie de piele

          Deci, care o fi de cumparat?
          Last edited by Cezar; 20 January 2013, 01:16.

          Comment


          • #80
            I20 e prea mic. Nu as da banii pe asa ceva. Prefer Sandero aici...

            Comment


            • #81
              Pai alt hyundai nu prea este, decat i30, ce sare bine la pret.

              Deci, daca ai pana-n 10.000 euro si vrei masina pe benzina de 90 cai ce iei?
              Dar daca ai pana-n 12.000 euro si vrei masina pe motorina de 75 cai ce iei?


              Care si-a dovedit fiabilitatea si costurile per km redus, in timp?
              Care are cel mai bun raport calitate/dotari/pret?
              Care ofera motor sub 1l turbo?
              Care ofera posibilitatea sa poti lua navigatie (cu doar 300 euro) si tapiterie de piele ?

              Deci, care-i cea mai tare masina pana-n banii astia?
              Last edited by Cezar; 20 January 2013, 01:20.

              Comment


              • #82
                Din ce vad ajunge la pret de Megane 3. Hyundai nu are masina care sa concureze direct Loganul.

                Ok, am inteles, din punct de vedere al pretului este castigator. Dar oare asta este singurul lucru care vinde o masina? Nu conteaza nimic altceva?

                Comment


                • #83
                  Originally posted by PCH View Post
                  Destul de mult. Oare e ceva de capul lor?!
                  Chiar astăzi am fost la Hyundai să întreb când aduc în showroom noul i30 SW, adică Break-ul mai pe româneşte !

                  Este o marcă care a crescut enorm în ultimii ani (asta ca să-ţi răspund la întrebare), dar care se adresează unui alt segment de clienţi şi unde maşinile vin direct configurate, tu nu poţi practic să optezi pentru nimic (ai acces doar la ce este în ofertă la dotarea respectivă).

                  Dar, totul costă ..., nimic nu este gratis !

                  Comment


                  • #84
                    Am mai auzit pe cineva care lauda marca asta. Nu prea ar avea probleme, de aici si numarul mare de ani pe care il ofera garantie (aici apare si reversul medaliei, esti obligat sa faci "servisarea" la ei!).

                    Comment


                    • #85
                      Cei care suntem pro dacia nu cred ca vrem sa demonstram altceva decat ca raport calitate pret Loganul nu are concurenta pe moment.
                      sigpic

                      Comment


                      • #86
                        Şi încă ceva, agentul de vânzări de la Hyundai chiar regreta că nu au şi ei în ofertă motoare turbo pe benzină, asta în condiţiile în care spunea el, lumea a început să fie din ce în ce mai interesată de ele, iar alţii producători le au deja în ofertă de ani buni !

                        Bineînţeles că off-ul lui principal era grupul VAG, cei pe care îi şi consideră de altfel concurenţi direcţi !

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by PCH View Post
                          Din ce vad ajunge la pret de Megane 3. Hyundai nu are masina care sa concureze direct Loganul.

                          Ok, am inteles, din punct de vedere al pretului este castigator. Dar oare asta este singurul lucru care vinde o masina? Nu conteaza nimic altceva?
                          Conteaza fiabilitatea. Au avut probleme motoarele pe benzina? Cele diesel de generatie noua nu mai au.
                          Conteaza pretul de intretinere - n-are concurent.
                          Conteaza aspectul - din prietenii mei, multi au considerat ca este o masina ok, avand chiar trasaturi frumoase. (si majoritatea lor au soferi, nu conduc)
                          Conteaza cat de practica este: - acum cu noua bancheta rabatabila, este fix ce trebuie
                          Conteaza dotarile: - singura low-cost ce iti ofera blustut, navigatie si tapiterie de piele.

                          Ce mai conteaza la o masina?

                          Comment


                          • #88
                            conform autobild principalii concurenti ai loganului sunt: skoda rapid,aveo si i30 dupa toate testele comparative loganul nostru iese pe locul doi,imediat dupa skoda rapid si face praf pe restul...
                            deci..la capitolul masini noi pana in 12-13000 de euro logan este cap de afis,skoda sare de banii astia...vreau sa stiu si eu O masina la banii astia ce ofera atatea...1 macar..doar la atat se rezuma discutia asta
                            ori ce masina are o nisa caruia i se adreseaza..
                            sigpiccu cat cunosc mai multi oameni... cu atat iubesc mai mult cainii

                            Comment


                            • #89
                              @Cezar, Cumva siguranta? Asta sa conteze primordial?! Apoi confortul? Suntem totusi oameni...

                              @Ampt, Cine are in oferta motoare turbo pe benzina?! Renault/Dacia si Ford. Alta marca nu imi vine in minte. Ma gandesc la cele de litraj mic, nu vreau sa aud de Audi si alte asemenea. )

                              Comment


                              • #90
                                Siguranta: 3 stele
                                Confort: asemeni suratelor din clasa ei. Ai mers cu Aveo sa vezi ce "bine" merge?

                                LE: rectific: la siguranta inca nu s-a testat. S-ar putea sa sara de 3 stele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google