Pro Sau Contra Logan II

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    @pch: ehe, felicitari BMW. Multumesc frumos domn profesor.

    E a 4-a oara cand te rog sa spui care sunt competitorii directi.
    La a 5 a oara, nu te mai las sa postezi pe acest thread, pt ca nu arati buna credinta.

    Wowwww, mergi in tari straine...wow, extraordinar. N-am mai vazut asa, cum n-am mai vazut masina mai buna ca Ford. Succes la muncit!

    @mr.k: ai mare dreptate. dar totusi, vesticii au si alte salarii si alta infrastructura. Nu ne prea putem compara cu ei, decat la pretul benzinei. In categoria Daewoo, rebranduit Chevrolet si alte bazaconii, Dacia sta cel mai bine.

    Legat de piele, aia e cam low-cost si se simte / vede. Nu mi-as pune. Spun asta, in urma experientei cu un Duster echipa cu piele. Nu mi-a placut deloc.

    @mr.k: iti multumesc frumos pt amabilitatea de a-ti schimba atitudinea si de a fi constructiv in discutii.

    Originally posted by D-FENS View Post
    O masina cu motor si spatiu asemanator Logan-ului de 0.9...
    Nu inteleg ce spui...
    Last edited by Cezar; 20 January 2013, 00:25. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • #47
      Originally posted by Cezar View Post
      @pch: ehe, felicitari BMW. Multumesc frumos domn profesor.

      E a 4-a oara cand te rog sa spui care sunt competitorii directi.
      La a 5 a oara, nu te mai las sa postezi pe acest thread, pt ca nu arati buna credinta.

      Wowwww, mergi in tari straine...wow, extraordinar. N-am mai vazut asa, cum n-am mai vazut masina mai buna ca Ford. Succes la muncit!
      Pai din titlul reiese ca alta este discuta. Ce competitori directi? Aici vorbim de noul logan, pareri pro si contra! Sau nu inteleg eu?

      Zici ca nu esti fanatic nu Mercedes dar vad ca ai un fetis pentru Ford, sa fii pe faza ca peste ceva luni il pun la vanzare, pentru ca plec la studii si nu la munca. Oricum, prefer sa muncesc in Canada decat in lumea a 3 a. Dar asta este alta discutie.

      Loganul este bun in Romania din prisma faptului ca este inalt, e ok, la ce drumuri avem....ca e spatios si romanului ii place sa care orice cu masina. In rest?! A, navigatia si sistemul de sunet, by Bang & Olufsen.

      Comment


      • #48
        Hai ca deja s-a ajuns la aberatii cu Ferrari si alte chestii. Eu am Logan 2 dci de 75, din 18 dec, si sunt foarte multumit. Inainte am avut unul 1.4 mpi din 2006 pe care l-am dat in decembrie, pana sa o iau pe-asta.

        Ce pot sa spun sigure este ca eu am dat pe masina 10600 euro. Poate sa imi spuna cineva ce masina noua si diesel puteam sa iau eu la banii astia?


        Iar pentru colegii care o sustin pe-aia cu adusul masini de afara la mana a II-a, vreau sa spun un singur lucru:

        Masini si femei la mana a II-a sa nu luati!!! pentru ca:

        - si-au bagat multi mana sau... in ele,
        - pentru ca nu le-au dat sau le-au lasat de bune,
        - pentru ca te pot lasa cand nici nu te gandesti,

        asa ca..., mai bine una noua(masina) sau tanara(femeie), decat una veche(masina) sau batrana(femeie) si cu vicii ascunse.

        Si apropo: am o vecina de 50 de ani care are de vanzare o masina de 30 ani, vrea cineva sa le ia pe amandoua? (oferta una + una gratis) Acum ghiciti care e gratis!
        Last edited by MihaiiahiM; 20 January 2013, 00:39.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Low cost sau nu, uite că au vândut anul trecut peste 900.000 de maşini din clasa aceasta, cifră care spune destul de mult despre potenţialul acestui concept, modificat acum în smart buy !

          Un lucru este cert, dacă Renault sau un alt producător nu ar fi preluat Dacia, acum nu mai aveam despre ce să discutăm ... !

          Comment


          • #50
            Si cum masori daca un produs este bun sau nu, domnule student?
            Nu prin comparatie?
            Nu luand ceva etalon?
            Sau care-i unitatea de masura? Ford Focus?

            Legat de articolul tau, vezi ca nu l-ai citit pe tot, sau nu stii sa-l interpretezi
            Ce scrie acolo, n-are legatura cu calitatea masinilor stimabile.
            Dar oricum, e bine ca te duci la studii peste hotare si ne lasi pe noi astia din lumea a 3-a in pace.


            A 5 a oara te intreb: care sunt competitorii directi? Ii stii sau te faci a n-a oara ca ploua? Poate trebuie sa studiezi putin, sau o poti face numai de peste hotare?

            Comment


            • #51
              @Cezar:
              Pe langa Logan,mai este o alta masina de 0.9 90cp?Ma refer la sedan,nu hatchback.
              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

              Comment


              • #52
                Eu nu stiu ce mai stau de vorba cu noi domni care studiaza si muncest prin tari straine.
                Daca ar emigra toti as fi cel mai fericit.
                sigpic

                Comment


                • #53
                  Originally posted by D-FENS View Post
                  @Cezar:
                  Pe langa Logan,mai este o alta masina de 0.9 90cp?Ma refer la sedan,nu hatchback.
                  Nu cred ca este vreuna.
                  De fapt nu stiu nicio masina mai ieftina ce sa aiba motor turbo pe benzina.
                  Sau stai, ca e prost, deci nu se pune la socoteala

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by Cezar View Post
                    Si cum masori daca un produs este bun sau nu, domnule student?
                    Nu prin comparatie?
                    Nu luand ceva etalon?
                    Sau care-i unitatea de masura? Ford Focus?

                    Legat de articolul tau, vezi ca nu l-ai citit pe tot, sau nu stii sa-l interpretezi
                    Ce scrie acolo, n-are legatura cu calitatea masinilor stimabile.
                    Dar oricum, e bine ca te duci la studii peste hotare si ne lasi pe noi astia din lumea a 3-a in pace.


                    A 5 a oara te intreb: care sunt competitorii directi? Ii stii sau te faci a n-a oara ca ploua? Poate trebuie sa studiezi putin, sau o poti face numai de peste hotare?
                    Din postul asta reiese ca te contrazici singurel.

                    Am enumerat de zeci de ori competitorii directi ai Loganului pe alte threaduri. Ce treaba au acestia cu subiectul threadului? Ford Focus se compara Golf, Jetta, Astra, Civic, etc...nu cu Dacia.

                    Comment


                    • #55
                      Ciudata modalitate de a evalua lucrurile ai. Ma contrazic? unde?

                      Enumara aici competitorii, nu mai face pe mironosita si raspunde si tu la intrebari. Sau n-ai chef?
                      Ii stii, sau nu?
                      Cu ce compari loganul? Ca la categoria basini sinistre cu aere de masini premium, vad ca stii

                      Comment


                      • #56
                        Nu prea are cu ce sa-l compare pentru ca in momentul de fata la pretul asta si la dotari e cam singurul ;).

                        Comment


                        • #57
                          Ce masina diesel este pe piata la pretul de 10600, in afara de logan????
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by PCH View Post
                            Pai din titlul reiese ca alta este discuta. Ce competitori directi? Aici vorbim de noul logan, pareri pro si contra! Sau nu inteleg eu?

                            .
                            Acum ai citit titlul nu? Sau l-ai interpretat? Cum vine?

                            Stii competitorii directi, sau nu?
                            Stii sa compari cu ce trebuie, sau nu?
                            Stii ce-i aia o masina low-cost, sau nu?
                            Stii sa porti o discutie argumentata, sau nu?

                            DAca nu, du-te pe alte thread-uri si abereaza in alta parte.
                            DAca da, hai sa vb omeneste si sa ne raspundem la intrebarile interlocutorului, si nu sa ne facem ca ploua. Eu pana acum ti-am raspuns la toate. Tu, la niciuna.

                            Comment


                            • #59
                              @PCH : Vezi că lui Focus îi suflă tare în ceafă Hyundai i30 şi sora ei geamănă, noua Kia Cee'd !

                              Comment


                              • #60
                                Vrei competitorii in functie de clasa sau pret? Intreb pentru ca presa din Romania pune pe lista asta si Skoda Rapid, total gresit din punctul meu de vedere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google