Navi LG Stock De Pe Logan 2 - Discutii Generale

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poza locație camera in bara
    Attached Files

    Comment


    • Originally posted by Danis702000 View Post
      Salutări. Vreau să cumpăr ”MediaNav”, am văzut pe diferite site-uri cu oferte. Voiam să vă întreb, vreau să cumpăr modelul nou ”MEdia Nav Evolution), cum îmi pot da seama că este cel nou și că nu este prima versiune? Este ceva schimbat fizic (arată altfel), sau doar software? Vă mulțumesc.
      noni007, cam la ce preț sunt de vânzare? Cum este montată camera din fabrică, de ”Dacia”? Am văzut în unele prezentări că este montată unde este sigla ”Dacia” (dându-se o gaură). Mulțumesc.
      Am vazut si eu filmuletul de pe youtube cu gaura in tabla. Nu recomand.
      MN1 seamana cu MN2 identic. Daca are capacul original pe spate scrie clar ce versiune soft e. Daca a fost inlocuit atunci numai cu laptopul se afla modelul.
      Preturi si detalii te rog in PM.

      Originally posted by ajax26 View Post
      Poate ne explici și noua dacă ești amabil ce facem cu funcția RES dacă nu avem cheie cu 3 butoane. Din cate știu eu nu funcționează.
      Mulțumesc
      Nimic. Nici nu am spus ca o sa faceti ceva cu aceasta functie. Doar ca se poate activa pe navi. Mai departe fiecare isi bricoleaza masina cum vrea.

      Originally posted by dl_dr25 View Post
      Ce am primit și eu de tatăl forum ului
      " te uiti pe etichetă, în partea dreaptă ai SW ver:
      1.x.x, 2.x.x, 3.x.x, 4.x.x e Medianav simplu
      5.x.x, 6.x.x,7.x.x, 8.x.x e Medianav Evolution
      Antena gps e la fel, cablu cam de 50cm îmbrăacat în burete"
      Iar referitor la cameră, din ce am observat sunt 2 modele de fabrică:
      1. Prin găurire în sigla de la portbagaj
      2. Modelul cum il am eu , in bară în locaș dedicat.
      Dacă am greșit să mă corecteze cineva.

      Versiunea 8 am înțeles că urmează să apară
      8.0.5 deja e pusa pe navi noi scoase de uzina pe noul Duster. Ca functii extra:
      -busola si altitudine pentru teren ( cred ca tot cu multiplexorul primesc date )
      Last edited by noni007; 29 April 2017, 15:10. Reason: Automerged Doublepost
      Naviom.

      Comment


      • Am montat azi camera cu ajutorul lui torquemada, totul a fost super ok ( îi mulțumesc ). La mine firele pt cameră exista până în stâlpul stânga spate.
        Cost total navi+ camera și montaj = 850lei din care scad 150 radio cd care a fost vândut , total cheltuit 700lei față de 1.800lei dacă le luam odată cu mașina.
        PS poza pt torquemada fiindcă nu a vrut sa plece pe mail

        Comment


        • Poza că nu am urcat o
          Attached Files

          Comment


          • Ce cabluri trebuie? Multumesc

            Trimis de pe al meu F5321 folosind Tapatalk

            Comment


            • Ai nevoie de un cablu ecranat cu 4 fire, camera are nevoie și de mufă. Cel mai bine cumperi camera cu cablaj sau macar cu mufă.

              Comment


              • Originally posted by dl_dr25 View Post
                Poza că nu am urcat o
                Unde gasesc si eu niste pini pentru mufa asta? sau mufa cu totul?

                Comment


                • Poze cum vine și cum se vede.
                  Attached Files

                  Comment


                  • Nu știu. Eu doar am asistat la montaj , torquemada a făcut toată munca + scule. De unde am cumpărat camera am primit tot ( camera+cablu ecranat+mufa+ papuci și instrucțiuni de montaj( nu au fost necesare pt
                    torquemada )

                    Comment


                    • salut, am cumparat acum o luna un sandero stepway si nu ma lasa sa fac actualizarile am urmat toti pasi. ajung sa fac actualizarea si imi apare pe ecran un mesaj unde zice sa astept si asa ramane. cand scot imi apare au alt mesaj unde imi zice ca nu a gasit cardul usb. ma poate ajuta cineva. o alta intrebare pe media nav 7.0.5 care il are se poate insatala mediaskin.

                      Comment


                      • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                        Pe amazon.com.uk costa 18 lei 6 folii, cu tot cu transport. Vrea cineva?
                        Update: astazi au ajuns foliile. Comanda data pe 22 aprilie, ajunsa astazi la cutia postala.
                        Am montat folia, este exact cat ecranul, daca o centram, era si mai bine. Aveti mai jos poze. Este o folie normala, se pare ca se zgarie destul de repede, dar pt 3 lei, eu zic ca merita. Mai mare chinuiala la una realizata pt tableta: pana masori, pana tai, muchiile nu ies cum trebuie.
                        Attached Files

                        Comment


                        • Daca mai ai vreo rezerva, poti sa pui aici dimensiunile exacte?
                          „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                          Comment


                          • De asta e forum, sa ne ajutam.
                            Deci, dimensiuni:
                            - e un dreptunghi cu L=15,3 cm si l=8,5 cm.
                            Spor la bricolat!

                            Comment


                            • Mulțumim frumos!
                              „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                              Comment


                              • Oricand, cu mare placere!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google