Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Garnitura a fost noua. Batatorul a fost montat în Bucuresti, revizia în Alexandria. Posibil sa nu fi pus garnitura corespunzător și de aici problema scurgerilor de ulei.

    Comment


    • Am fost azi la Reprezentanta cu scaunul....dupa ce m-am certat cu ei,au facut comanda de piesele respective.Mi-au zis ca practic schimba aproape tot scaunul!

      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

      Cred ca Dacia are o problema cu aliniamentul caroserei!M-am uitat la Reprezentanta la niste masini noi si am observat portbagajul la una nu era aliniat cu stopurile ,cu partea celalta a caroseriei,latimea liniilor nu era egala.La fel probleme cu capota.Normal liniile intre capota si aripi trebuie sa aibe aceeasi latime.Nu trebuie verificate cu lera,se observa la ochi.La mine intr-o parte este lasata un milimetru mai jos fata de aripa.Le-am aratat astazi si mi-au zis ca dk umbla la ea o sa strice toate unghiurile!Domnilor de la CTC Dacia AVETI PROBLEME CU ALINIAMENTELE !!

      Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
      Last edited by sorin74ivn; 10 May 2016, 17:26. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Legat de scaune,la mine nu au comentat..Face hutza hutza..schimba glisierele..tapiteria o vor desface..vor folosi "clipsuri" originale,nu soricei!
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Au comentat putin in sensul ca s-o las pana iese aproape din garantie!Cand am auzit am luat telefonul si m-am facut ca sun la Dacia

          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

          Comment


          • apreciati ca va lasa sa stati acolo cu ei, in alte serviceuri nu ai ce cauta in zona de lucru, cel mult te uiti printr-un geam de sticla la ei... E logic ca nu aveti voie sub masina, poate sa cada, puteti sa dati cu capu in ceva si sa plecati cu el spart de acolo, mai dati si-n judecata reprezentanta ca nu vi s-a facut instructaj si ca nu vi s-a atras atentia sau mai stiu eu ce ...

            Comment


            • Perfect de acord, n-ai ce cauta in zona de lucru. Doar ca daca iti lasi masina pe mainile lor, ai putea avea surprize incepand de la minciuni cu privire la revizia facuta masinii pana la piese inlocuite de pe masinile clientilor.
              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

              Comment


              • Originally posted by sorin74ivn View Post
                Am fost azi la Reprezentanta cu scaunul....dupa ce m-am certat cu ei,au facut comanda de piesele respective.Mi-au zis ca practic schimba aproape tot scaunul!

                Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                La ce reprezentanta ai fost? Reticenta aceasta in a schimba glisierele la scaun am intalnit-o si eu in doua cazuri la DAPEROM Pitesti.

                Comment


                • Originally posted by GuGu21 View Post
                  apreciati ca va lasa sa stati acolo cu ei, in alte serviceuri nu ai ce cauta in zona de lucru, cel mult te uiti printr-un geam de sticla la ei...
                  Daca nu te lasa sa stai cu ei acolo, singurul lucru la care ma gandesc este ca au ceva de ascuns (in principiu sa puna piese deja folosite, sau sa lase acolo tot piesa veche). Lucruri cu care nu sunt de acord.
                  Nu sunt ei "doctorii" si eu "pacientul".
                  Aa, nu ma lasi sa stau langa masina? nu-i bai, in oras mai sunt reprezentante Dacia.

                  Sa vezi cum se fac mielusei cand le zic de reprezentanta Dacia x sau y.
                  sigpic

                  Comment


                  • Am gasit o-ring pt busonul umplere ulei, la pret 1.5 lei fata de cel pus in reprez la 22lei (pt cond apa). Ca de obicei am belele, s-a blocat busonul, nu il pot desface, din cauza garniturii prea mari pusa in reprez. Care este sensul de desfacere, invers acelor de ceas? An tras ca apucatu de el si s-a desfacut capacul din plastic galben, acum este la lipit cu rasina epoxi, mai fac o tentativa apoi ma duc in reprez in caz de nereusita.
                    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                    Comment


                    • Da se desface in sens invers ac. de ceas , puteau macar daca ti-a pus garnitura prea mare sa o fi unso cu putin ulei.Vai de ....service-ul lor!
                      Si eu am reusit sa o rup pe cea OEM si mi-am luat una tot pe la vreo 2-3 lei care vine ca si turnata pe buson.In reprezentanta imi ceruse 70 lei parca pe tot busonul!!!!
                      Last edited by prometheus; 11 May 2016, 16:26.
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • Multumesc pt raspuns, prometheus si aris86, acum astept sa se intareasca rasina si mai incerc odata, daca nu reusesc, ma duc sa-l rupa cei din reprezentanta. Am sa dau cu un spray cu silicon, asta am acum prin casa, daca aveam chef poate incercam si cu suflanta aer cald sa incalzesc dopul. Cedez nervos cu rahaturile astea de doi bani.
                        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                        Comment


                        • @Oti: Dorel din reprezentață ți-a pus garnitura aia, Dorel să deschidă bușonul. Îl rupe? Perfect, primești bușon nou cu garnitură.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • La felul cum e fixat, presimt ca o sa dea jos capacul culbutori sau stutul. Am dat cu spray, degeaba, vad ca rasina epoxi rezista, urme de fortare nu sunt. Maine dimineata sun la garaj.
                            Invatatura de minte, acum mi-am adus aminte ca filtrul a fost strans cu cheia. Sunt obligat sa le specific asta, sa ma tina minte, la urmatoarea revizie, tot el sa desfaca.
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Se poate scoate acel tub pe care sta busonul , este usor de scos nu este nevoie de inlaturat capac culbutori .Daca a strans filtrul de ulei cu cheia e nasol!! in cel mai rau caz trebuie perforat filtrul ca sa-l poti scoate afara data viitoare si pozitia acolo e foarte "sexy".
                              Last edited by prometheus; 11 May 2016, 19:19.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Originally posted by panselin4 View Post
                                Am auzit de foarte multe ori de la diferiti oameni ca schimbul de ulei efectuat la 10000 km este cel mai sanatos pt motor
                                Intradevar, la benzinarele pe lant, chiar si la Toyota, se recomanda schimbarea uleiului full sintetic la maxim 10.000, de regula 8000-9000. Vorba lu' S.K. : "Motorul e scump, uleiul e ieftin"
                                Cine sapă groapa altuia şi sare înainte de-a zice "HOP", la nevoie se cunoaşte

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google