Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sper ca ai scris de pe telefon postul asta sincer... Daca ai 38 de ani, ai prins vremea in care inca se facea scoala.
    sigpic

    Comment


    • daca tot nu-l ajuti cu nimic macar nu mai comenta. sau tre' sa-ti faci numarul de postari ?

      as zice ca e un contact imperfect la tabloul de sigurante. daca persista fugi la garantie.
      o/____\o
      (i)
      .........

      Comment


      • Trebuie sa il fac.
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by pilifida View Post
          @aris: nu stiu, au suflat pe acolo habar nu am. Au stat ceva, timp de fiecare data. I-am intrebat cum au facut ca sa nu mai tot vin pe capul lor si au zis ca eu nu o sa reusesc si ca sa schimb lichidul de parbriz. L-am schimbat...tot asa.
          Verifica traseul furtunasului...dai jos chederele de la usi (toata partea dreapta a masinii), este negru, undeva prin dreptul banchetei spate este prins in cleme, poate se rasuceste si se micsoreaza sectiunea.....verifica, pe urma, dai de veste.
          Eu am umblat in zona respectiva cand am cablat alarma si inchiderea, deci sunt in tema.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • multumesc. Tu ai desfacut toata masina, ii stii toate cotloanele )
            sigpic

            Comment


            • este negru, undeva prin dreptul banchetei spate este prins in cleme si are un niplu verde de interconectare, pe care il poti deconecta rapid pentru a conecta o pompa.

              Furtunele nu sunt rasucite la nicio masina - asta daca au fost puse corect
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Sigur se infunda duza, sau e cum am avut eu?
                Vezi ce a scris @GFN.

                Comment


                • cum ai avut tu?
                  sigpic

                  Comment


                  • "Citat:
                    Original a fost postat de GuGu21
                    mergeau regulamentar cei din Logan, la fel ca si cei din accidentul de mai sus.
                    Dar acum se moare in orice, uite un accident intamplat ieri:
                    Accident spectaculos filmat de camerele de supraveghere în Galati. În urma impactului, unul dintre soferi a murit.

                    Ala din BMW X6 a murit pe loc ... Si s-a lovit de o cacareaza de masina al carei sofer vinovat e bine mersi ...
                    citeste clar stirea.... nu aia din bmw au murit..."

                    invata tu sa citesti, ala din BMW a murit. Dar probabil ca esti vreun FAN BMW care vede cu ochii lui si nu crede ca doar e BMW si n-are cum ... Da, a scapat ala din masina ieftina si a murit cel din masina scumpa, sa-ti crape ficatu' nu alta ...
                    Last edited by GuGu21; 28 September 2016, 13:24.

                    Comment


                    • Gugule, cititul ca cititul, dar tu trebuie sa inveti sa intelegi ce citesti...

                      "În urma impactului, maşina care circula neregulamentar a fost strivită de bolidul de lux, iar şoferul acesteia a murit pe loc."

                      "Celălalt conducător auto, în vârstă de 19 ani, a fost rănit uşor, iar potrivit unor surse citate de Realitatea TV, se pare că este vorba despre unul dintre fii controversatului miliardar Cătălin Chelu, mort în Iordania, şi care era implicat în scandalul "mită la MAI"

                      Cam ce masina crezi tu ca avea fiului unui milardar, Nissan Micra din anii 90?
                      Last edited by vitriol; 28 September 2016, 13:44.
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Era sub acoperire in masina aia... [emoji2]

                        Comment


                        • Originally posted by Oti View Post
                          ...... este negru, undeva prin dreptul banchetei spate este prins in cleme, poate se rasuceste si se micsoreaza sectiunea......
                          Nu am vrut sa spun mai mult pana nu se verifica. La mine era rasucit si infasurat dupa cablaj, sectiunea micsorata si pompa muncea din greu.....Trebuie desfacut si repozitionat in asa fel incat sa nu fie incomodata curgerea lichidului prin furtun. Asta am facut atunci cand am umblat in zona respectiva si este bine sa fie controlat din cand in cand.
                          Last edited by Oti; 28 September 2016, 14:18.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Originally posted by aris86 View Post
                            @pilifida si cei de la service cum au reusit sa o desfunde?
                            ...am vazut ca au curatat duzele cu aer comprimat, asta dupa ce le-au deconectat de la furtun
                            ...ma gandesc ca cu o pompa si putin ajutor se poate face acelasi lucru.

                            Comment


                            • Originally posted by GuGu21 View Post
                              "Citat:
                              Original a fost postat de GuGu21
                              mergeau regulamentar cei din Logan, la fel ca si cei din accidentul de mai sus.
                              Dar acum se moare in orice, uite un accident intamplat ieri:
                              Accident spectaculos filmat de camerele de supraveghere în Galati. În urma impactului, unul dintre soferi a murit.

                              Ala din BMW X6 a murit pe loc ... Si s-a lovit de o cacareaza de masina al carei sofer vinovat e bine mersi ...
                              citeste clar stirea.... nu aia din bmw au murit..."

                              invata tu sa citesti, ala din BMW a murit. Dar probabil ca esti vreun FAN BMW care vede cu ochii lui si nu crede ca doar e BMW si n-are cum ... Da, a scapat ala din masina ieftina si a murit cel din masina scumpa, sa-ti crape ficatu' nu alta ...
                              BMW a lovit SEAT si s-a rasturnat peste el. Soferul din SEAT a murit la cateva minute dupa impact si cei de la SMURD nu au mai avut ce sa faca. Soferul din BMW a scapat cu cateva contuzii dar cu o ucidere din culpa pe constiinta...asta daca are constiinta.

                              Comment


                              • Originally posted by vitriol View Post
                                Gugule, cititul ca cititul, dar tu trebuie sa inveti sa intelegi ce citesti...

                                "În urma impactului, maşina care circula neregulamentar a fost strivită de bolidul de lux, iar şoferul acesteia a murit pe loc."

                                "Celălalt conducător auto, în vârstă de 19 ani, a fost rănit uşor, iar potrivit unor surse citate de Realitatea TV, se pare că este vorba despre unul dintre fii controversatului miliardar Cătălin Chelu, mort în Iordania, şi care era implicat în scandalul "mită la MAI"

                                Cam ce masina crezi tu ca avea fiului unui milardar, Nissan Micra din anii 90?
                                da, ai dreptate - my bad

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google