Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Poate suntem mai norocosi.
    Dupa mine ar trebuii sa fie acesti caseta ca la Logan1 de la motorizarile diesel.
    sigpic

    Comment


    • #47
      incercati sa mergeti la reprezentanta sau la cineva care are "scule", poate gasiti prin "meniul" masinii functia aia pentru semnalizare si reusiti sa o activati.

      Comment


      • #48
        Originally posted by stoicanu View Post
        Poate suntem mai norocosi.
        Dupa mine ar trebuii sa fie acesti caseta ca la Logan1 de la motorizarile diesel.
        Este caseta noua, adica cu cateva mici diferente. Adica am mai taiat de pe ici, de pe colea, ca sa iasa caseta mai ieftina. De exemplu la casetele vechi egalarea presiunii in burdufurile de la cremaliera se facea printr-o gaura data prin axul cremalierei, iar acum baietii au pus un furtunas de cauciuc (ca ala de la stropgel) de la un burduf la celalalt. Concluzia: a fost mai ieftin sa puna acel furtunas decat sa dea o gaura de la un capat la celalalt printr-o tija de otel lunga de un metru.
        sigpic

        Comment


        • #49
          Semnalizarea cu impuls nu e activata nici la mine. Petele de ulei semnalate de colegul stoicanu sunt de fapt de ceara.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #50
            AM fost astazi la service si miau spus ca nu are nimic masina au mai strans un pic suruburile de la puntea fata. Momentan problema nu mai e dar daca mai apare sun direct la dacia.
            soselele din România au prea putin RAM si video pentru NFS

            Comment


            • #51
              Salutare,
              Am bagat in radio un stick formatat NTFS si nu-l vede. Stiti cumva daca asa e normal (sa nu recunoasca formatul NTFS) sau are o problema radioul? Mai mult, multe melodii sunt citite prost, in sensul ca, din cand in cand, caraie si "sare", exact cum ar sari citind un CD. Am mutat muzica si pe alte stickuri si face la fel.
              Mi-e ca daca ma duc in service, la garantie, ii bag in ceata cu problema asta.

              Comment


              • #52
                Sunt destule unitati audio (cred ca majoritatea) care nu stiu NTFS. Incearca sa formatezi stickul in format FAT32 sau exFAT, ar trebui sa functioneze.

                Comment


                • #53
                  Functioneaza cu FAT32. Ramane problema cu pacaniturile/caraielile care apar destul de des...

                  Comment


                  • #54
                    Revenind putintel la problema sesizata de mine - cea cu semnalizatorul impuls - se pare ca cei de la dacia s-au prins de eroarea facuta in manualul de Romania si mai nou au scos acea fraza din manual. Inca nu am primit un raspuns oficial de la ei - dar se pare ca din nou o vor da de gard.
                    Sunt curios daca la voi apara in manual acea fraza.
                    Merci
                    sigpic
                    This is My Ride!
                    !Visit and enjoy!

                    Comment


                    • #55
                      incearca sa folosesti melodii de calitate, nu pocnituri de pe toate site-urile

                      Comment


                      • #56
                        ... foarte tare mai nenea Razvy ... bine ca ai zis-o tu primul.
                        Eu unul nu am avut probleme de genul asta cu nicio melodie puse pe stick ... deci
                        sigpic
                        This is My Ride!
                        !Visit and enjoy!

                        Comment


                        • #57
                          @M.FLORIN Da, apare la pagina 1.58.
                          p.s. Fisa de intretinere si garantie e posibil sa fie capsata pe ultima pagina din carnetul de garantie dacia
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by AdryanMarius View Post
                            Stoicanu mai pierde ulei motorul sau a fost ceara cum au zis cei de la Dacia?
                            Imi vine sa rad !
                            Ce treaba are ceara ,(injectata in cavitati dupa ce caroseria iese de la vopsitorie in hala de montaj "caroserii") cu linia de montaj finala unde se pune jugul fata pe care sunt montate motor,cv si suspensie si altele ?Alta explicatie mai inteligenta nu au gasit cei de la Dacia ?
                            Sau in viziunea lor se "spoieste" masina cu ceara dupa ce se pune motorul ?Cum ar mai injecta ceara in lonjeroanele,traverse ?Cum ar mai avea loc de motor ,transmisie,conducte,suporti etc, sa dea cu ceara si sa monteze dopurile de plastic ?
                            Auzi ceara pe motor,doamne ce mai auzi !
                            Dar se intampla si la"case mai mari".VW 1,4 TFSI ulei transpirat pe la incheieturile motorului la 18.000 km rulati !

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              Am avut si eu o problema cu masina. La plecarile de pe loc in special, dar si la accelerari si decelerari simteam o lovitura in coloana de directie, treaba asta a inceput in jurul a 3500 km. Am fost la service, a venit comisie de la uzina, a constatat defect caseta directie, iar apoi a venit o alta comisie in prezenta careia s-a schimbat caseta de directie cu tot cu bieletele de directie. Acum masina merge ok, am 11000 km.
                              cam aceasi problema simt si eu la loganul meu (3.300km)
                              mai astept un pic, si o sa trec pe la service.

                              Comment


                              • #60
                                Eu zic sa te duci cat mai repede, asta pana nu gasesc ei o rezolvare "a la romanica", mai bine te duci si le spui treaba, ca pana vine caseta de directie mai dureaza ceva, la mine la 2 pasi de uzina au durat 3 saptamani pana a venit caseta.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google