Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Hirayama View Post
    Dar la loganul modern, nu exista functia inchidere automata a usilor la peste 30km/h?

    Parca inclusiv la cazane ca ale mele vechi exista, trebuia doar activata...
    exista, si era activata am specificat asta,dar cu toate sistemele usa se deschide in mers

    Comment


    • Originally posted by Hirayama View Post
      Dar la loganul modern, nu exista functia inchidere automata a usilor la peste 30km/h?

      Parca inclusiv la cazane ca ale mele vechi exista, trebuia doar activata...

      La 7km/h încuie ușile și la 30km/h te avertizează că ai uși deschise

      Corect e:
      P.S. daca martorul de usi deschise e stins, uch-ul poate bloca usile, chiar daca broastele nu sunt pe pozitia 2, caz în care usa se poate deschide în poziția 1 daca a fost închisa usor - chestie pățită la primul drum cu ușa dreapta spate închisă manual (nu trântită), ulterior nu am mai putut reproduce fenomenul
      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

      Comment


      • Du-te la service sa-ti schimbe broasca de la usa.Nu e normal asa ceva.E prima oara cand aud.
        Actuatorul d p usa soferului functioneaza?
        Last edited by Old Driver; 11 April 2017, 22:54.
        Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

        Comment


        • Trebuie sa dai tare cu ușa sa se închidă, altfel te trezești cu ea deschisa în mers. Poate la L3 sa facă ușa pe interior ca la clio/megane.

          Comment


          • Originally posted by t0rquemada View Post
            La 7km/h încuie ușile și la 30km/h te avertizează că ai uși deschise

            Corect e:
            P.S. daca martorul de usi deschise e stins, uch-ul poate bloca usile, chiar daca broastele nu sunt pe pozitia 2, caz în care usa se poate deschide în poziția 1 daca a fost închisa usor - chestie pățită la primul drum cu ușa dreapta spate închisă manual (nu trântită), ulterior nu am mai putut reproduce fenomenul
            Subscriu! Același lucru l-am pățit și eu ieri când am plecat pentru prima dată cu mașina... chederele alea sunt prea tari... poate se vor înmuia cu timpul! Tot o ușa din spate netrantita suficient!
            „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

            Comment


            • Deci nu prea va plictisiti nici la loganul 2....

              Ziceti voi ca e de la cheder? Nu cumva e si problema mecanica- mecanismul de pozitie a broastelor?...

              Comment


              • Nu prea... Si nu mă încântă deloc! Tocmai pentru a mă plictisi am dat banii aia! Dar se pare că Dacia rămâne tot o dacie!
                „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                Comment


                • Nu e de la cheder, nu se închide drept, alea pe spate mai și freacă de chederul de sus de la plafoniera și alea din fata freacă pe chederul care coboară, de-a lungul parbrizului.

                  Comment


                  • De la cheder, de la faptul că este strâmbă sau nu, cert este că ușile trebuiesc trantite ca la Dacia 1300! Daca văd că mai și ploua in mașina, ii dau foc!
                    Last edited by tipicarul; 11 April 2017, 23:16.
                    „Viaţa e prea importantă ca să fie luată în serios.” Oscar Wilde

                    Comment


                    • Stai liniștit ca ploua și în masina (unii colegi au raportat), ambreajul scartaie, ușile se deschid în mers, timpul trece și dacia rămâne blocata în timp.

                      Comment


                      • Originally posted by tipicarul View Post
                        [...]chederele alea sunt prea tari... poate se vor înmuia cu timpul! [...]
                        Niciun cauciuc, fie el si cheder, nu se inmoaie cu timpul, ba din contra, se intareste.

                        Din punctul meu de vedere, problema este una grava si ar trebui sa stati pe capul celor din service si VC pana gasesc o rezovare.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Eu am impresia ca-i vorba de montaj. Daca era problema de proiectare/calitate produs...facea la toata lumea. La mine de exemplu, nu se deschide, si inchid destul de finut usa.
                          Calare pe astia de la service/VC

                          Comment


                          • Baietii....dar ati studiat mecanismul de aliniere al usilor? Reglajul sus-jos si exterior -interior?

                            Un surub ne strans sau slabit acolo ( le e lene sal stranga din fabrica) poate face ca usa sa nu pice la cota si.....

                            E chestie romaneasca, cand e vb de pus toate suruburile sau strans, la noi da mereu cu radical...

                            Comment


                            • Originally posted by mr.K View Post
                              Auzi, ca e absolut normal sa ti se deschida usa in mers.
                              Asa ceva numai pe forumul asta poti citi, bat unii campii ceva de speriat.
                              Cum sa fie normal bah nene sa se deschida usa la o droanga noua, cand esenta unei usi e sa stea dracului inchisa, ca sa nu cada pasagerii peste bord?
                              Lasă domnule K, e scuzabil în cazul lui, înţelege şi tu acum, îşi face omul datoria faţă de multinaţională, asta e, ordin de la şefu`, executăm nu discutăm, să iasă bine pe fluturaş !

                              Rosu si un punct penalizare, pentru ..."batul prin gard" si...off topic.
                              Last edited by IancuMIC; 12 April 2017, 08:49.

                              Comment


                              • Iei iei masina noua sa stii o treaba ca nu ai probleme o bucata de vreme si de fapt,e exact ca la second hand, tot prin serviceuri si pe la reglaje si verificari..daca ar mai tebui trasa si capota zi de zi ar fi exact spuma de pe lapte

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google