Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cred ca e de garantie, la mine merge corect, este un CD-player Daewoo BT pus pe ultiimile L1ph2/2012, comenzile de pe volan exact ca la tine.
    Exact cum spui imi face mie mouse-ul de la PC, oricum mousul o sa-l arunc, n-am timp sa-l repar, dar tu mergi in reprezentanta sa schimbe modulul de comenzi ( il schimba, nu se repara chiar daca ar sti ce au de facut ... )

    Comment


    • Probleme Tehnice Logan II

      Si la mine merge cum trebuie.
      Eu am Media Nav.
      Mai intreaba pe cineva care are cd-mp3 sa nu fie o problema de soft.


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by gojira View Post
        O întrebare tehnică. Am varianta Ambiance, cu MP3-CD. Rotiţa din spatele modului de comandă de pe volan nu este prea exactă. Câteodată acţionează în sus, chiar dacă eu o rotesc în jos. Să zicem că am nevoie să parcurg 10 poziţii în jos, cel mai probabil va trebui să dau de rotiţă de vreo 14-16 ori.
        E o chestie normală, întâlnită pe toate maşinile, sau mă pot duce la reprezentanţă cu problema asta?
        Nu este o chestie normala.La mine functioneaza cum trebuie.Am acelasi Radio-CD ca al tau.

        Comment


        • Originally posted by ten View Post
          am si eu o mica problema, sau nu stiu daca e problema sau asa fac toate. Deasupra pompei de de injectie, pe partea aceea cromata unde intra conductele de motorina, mi se vede asa putin aburit sau un fel de transpiratie de motorina, nu din exces, dar nici uscat nu este. Care ar fii cauza, ar trebui sa ma duc la garantie? Este 1.5, 90 cai.
          are cineva aceasta problema?
          laureate 1.5l, albastru marin

          Comment


          • @ten:Poţi posta o poză, te rog frumos?
            Astfel cred că le va fi mai uşor tuturor colegilor să vadă despre ce este vorba.

            Comment


            • am sters locul, acum trebuie sa-l las iar vreo saptamana, doua sa se umezeasca din nou...
              laureate 1.5l, albastru marin

              Comment


              • Originally posted by gojira View Post
                O întrebare tehnică. Am varianta Ambiance, cu MP3-CD. Rotiţa din spatele modului de comandă de pe volan nu este prea exactă. Câteodată acţionează în sus, chiar dacă eu o rotesc în jos. Să zicem că am nevoie să parcurg 10 poziţii în jos, cel mai probabil va trebui să dau de rotiţă de vreo 14-16 ori.
                E o chestie normală, întâlnită pe toate maşinile, sau mă pot duce la reprezentanţă cu problema asta?

                Si mie mi se intampla chestia asta, uneori. Daca ajungi inaintea mea la service posteaza, te rog, ce iti spun oamenii de acolo. Multumesc!

                Comment


                • unii de pe aici sunt buni. Rampa de 40 de grade prin zapada. O rampa de inclinatie 10% (adica te-ai inaltat 10 m la 100 parcursi) e crunta. Pentru cei care se exprima in grade dinastea crunte: diagonala monitorului la care va uitati acum e la 45 de grade inclinare. Impartiti-o la 9 si scadeti o bucata si da o panta de 40 de grade. UNDE UNDE UNDE ati urcat careva asa ceva? Nici Defender-ul nu urca panta de 40 de grade pe zapada de 20 de cm ). Daca mergi pe transalpina, la iesirea din Novaci, si inainte sa ajungi in varf deasupra Obarsiei lotrului (cand se iese din caldarea Latoritei), in zonele alea sunt 2 pante crunte care nu cred ca depasesc 20 de grade inclinare. Alea cu zapada nu le urci nici cu tancul. Si nu au mai mult de 20 de grade inclinare
                  sigpic

                  Comment


                  • Bag seama ca loganul o sa bata hummer 1 la capitolul asta )
                    Ca idee, abia am urcat o panta de 25-30 grade pe iarba umeda si in troliu. Hilux 4x4 cu dif pe low. Cum a spus si pilifida, o panta de 20 grade este un cosmar pt logan in conditii de aderenta scazuta
                    My Ride sigpic

                    Comment


                    • Ei urca cu masina ca nu pot urca pe jos...
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • In seara asta cand am parcat masina am observat aburi iesind de sub capota masinii. Tin sa precizez ca drumul nu a fost mai lung de 4 km intorcandu-ma de la hipermarketul din zona.

                        Am ridicat capota, am verificat toate furtunasele si capacele..nici unul nu parea sa aiba vreo scurgere. Aburul, in cantitate destul de mica, venea undeva din zona radiatorului si a elicei deci cam pe jumatatea lui. Precizez ca ieri am fost cu masina la spalatorie, unul din vecini spunea ca poate era ceva apa ramasa, dar mi-e greu sa cred trecand aproape 24 ore.

                        O sa verific si maine sa vad daca apare locul umed sub masina si voi verifica din nou toate furtunele.

                        Aveti ceva idei despre ceea ce s-a intamplat? Ma gandesc ca un drum la garantie nu ar strica.

                        Comment


                        • Originally posted by wolfiqed View Post
                          In seara asta cand am parcat masina am observat aburi iesind de sub capota masinii. Tin sa precizez ca drumul nu a fost mai lung de 4 km intorcandu-ma de la hipermarketul din zona.

                          Am ridicat capota, am verificat toate furtunasele si capacele..nici unul nu parea sa aiba vreo scurgere. Aburul, in cantitate destul de mica, venea undeva din zona radiatorului si a elicei deci cam pe jumatatea lui. Precizez ca ieri am fost cu masina la spalatorie, unul din vecini spunea ca poate era ceva apa ramasa, dar mi-e greu sa cred trecand aproape 24 ore.

                          O sa verific si maine sa vad daca apare locul umed sub masina si voi verifica din nou toate furtunele.

                          Aveti ceva idei despre ceea ce s-a intamplat? Ma gandesc ca un drum la garantie nu ar strica.
                          Am patit si eu la fel cand a nins din cauza apei intrate el fierbinte cand am bagato in garaj la lumina farurilor se vedea abur, prima data mam speriat am zis ca e fum si am mirosit si era abur nici nu mam mai obosit sa ridic capota, am spalat si eu motorul dar era vara si nu avea cum sa scoata aburi atunci.

                          Comment


                          • Sunt nevoit sa reactionez, drumurile pe care le fac cu masina nu le fac de placere......i-mi practic meseria, nu este bine sa spui ca "nu exista" sau "niciodata".....cu Matizul am mers 80kKm, 10% au fost de acest tip si sa comportat mai bine decat Sandero....., in sate gasesti drumuri acoperite cu balast de zici ca esti pe plaja, vezi foto Balanesti, intersectia cu pricina unde m-am chinuit, poze facute vara, noroc cu G...Maps.....
                            Attached Files
                            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                            Comment


                            • Nu am spalat motorul, doar un interior+exterior. Si trecusera 24 h de ore de la operatiunea cu pricina. Asa ca nu stiu daca ar fi o cauza. Azi n-a plouat sa zici ca s-a acumulat alta apa asa ca nu stiu ce sa cred cu simptomatologia asta.

                              Comment


                              • @oti termina frate cu aberatiile.
                                Cum sa se comporte o masina cu roti de bicibleta mai bine ca un Sandero.
                                Parerea mea este sa mai exersezi mersul cu Sandero.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google