Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • calitatea executiei reparatiilor pe partea de tinichigerie la dacia cel putin cam lasa de dorit. ca sa fii pe deplin multumit si linistit ca masina e pe cele mai bune maine cred ca ar trebui sa-ti iei un rolls royce; doar pe acolo am vazut ca se umbla cu manusi, se lucreaza f atent etc. restu dumnezeu cu mila

    Comment


    • Oti, la tine e "nasol" ca nu ai de unde alege reprezentanta.E cam singura de prin zona si daca vrei sa mergi la alta reprezentanta, trebuie sa parcurgi mai mult de 10-15 km.

      Problema cu care te confrunti tu, aceea a masticului, este prezenta si la mine, doar ca in proportie mult mai mica fata de a ta. Momentan, nu ma stresez cu ea.

      De fiecare data cand am dus masina in service(Nesty, Meridian si Dacoserv), nu am intampinat asemenea probleme. Bine, bara fata a avut o impuritate in momentul vopsirii, dar a fost remediata. Vad foarte bine si respectivul "impediment" l-am vazut instant, fara sa analizez in detaliu bara. Asa ca, de acum incolo, duci masina in service, eventual o duci curata, o analizezi si la sfarsit, cand o primesti, o analizezi din nou pentru a nu avea surprize. Dar, se pare ca sunt zone afectate care nu faceau obiectul deplasarii in service.

      Comment


      • cand ajung la tara (in garaj) am sa desfac mocheta sa vad ce polistiren au pus, ma ia cu rau cand ma uit cum sta mocheta.......am vazut un clips lipsa pe partea pasagerului (cei drept, tot sarea....), la faza cu sch cauciucurilor am crezut ca este un accident, vad ca este ceva generalizat......
        in dimineata asta am curatat cu alcool urmele albe de pe bare, chedere, parbriz, manere usi, etc....imi era frica sa nu se ia......pana si parbrizul pe interior avea amprente albe.....nu mai spun de tapiterie.....

        Originally posted by cristi.... View Post
        calitatea executiei reparatiilor pe partea de tinichigerie la dacia cel putin cam lasa de dorit. ca sa fii pe deplin multumit si linistit ca masina e pe cele mai bune maine cred ca ar trebui sa-ti iei un rolls royce; doar pe acolo am vazut ca se umbla cu manusi, se lucreaza f atent etc. restu dumnezeu cu mila
        nu este chiar asa, am vazut cateva service-uri unde se lucreaza cu manusi si personalul este f bine instruit, educat in relatia cu clientul...dar nu erau din Piatra Neamt si de la Dacia......gresesc unul este in Piatra...nu are mai mult de 4 angajati tot cu patron (in service)......fara fata de la receptie.....
        Last edited by Oti; 20 May 2015, 13:08. Reason: Automerged Doublepost
        „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

        Comment


        • Imi da eroare la abs si esp si nici dupa ce i am luat contactul nu se sting. Nu merge nici esp nici abs. Ce pot sa ii fac?

          Comment


          • Apeleaza la garantie.
            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

            Comment


            • Si a revenit aseara dupa ce i am luat contactul vreo 15 minute.

              Comment


              • Cand dau drumul la aeroterma, in special pe rece, se aude un suierat, de la nivelul 2, mai tare la 3 si la 4 se aude cel mai strident. Aveti idee de la ce ar putea fi?

                Comment


                • Am ajuns azi la garaj, am aranjat mocheta de la sofer, am bagat sub polistiren doua fasi de mocheta (20cm x 60cm) pentru a umple gaura, in dreptul pedalei de acceleratie am mai pus suplimentar un patrat mocheta de 20cm x 20cm, mocheta este groasa 0,6-0,8cm, baietii de la service au facut-o lata, mi-au atins bordul cu ceva care a lasat urme, am incercat sa sterg, degeaba.....am descoperit si cauza zgarieturii portierei (nu a fost urma de la polisare, cu toate ca chederele au urme de la polis...), portiera soferului este lasata un pic si atinge portiera din spate...intrebare: se poate regla usor sau iar apelez la meseriasii de la Aotomoldova?
                  cand imping portiera se ridica un pic, de fapt ea joaca in balamale......
                  pun poze in ordine.....
                  Attached Files
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • Tie ti-au zgariat bordul la montajul polistirenului, mie mi-au zgariat tunelul median cand a montat scaunul. Ce sa le faci, asa este cand lucreaza in dorul lenii.

                    Comment


                    • au dat scaunul jos? credeam ca se poate fara....daca stiam .....cred ca il lipeam pe cel vechi....urma este neagra de la sinele scaunului.....acum am explicatia urmelor....problema la portiera conincide cu vizita in reprez....cred ca s-au sprijinit intentionat....asa prosti nu am mai vazut.....

                      cred ca sapt viitoare le trimit un e-mail.....prin VC.....inainte de asta sterg oja cu acetona....
                      Last edited by Oti; 23 May 2015, 22:39. Reason: Automerged Doublepost
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Originally posted by Oti View Post
                        .... baietii de la service au facut-o lata, mi-au atins bordul cu ceva care a lasat urme,.....am descoperit si cauza zgarieturii portierei portiera soferului este lasata un pic si atinge portiera din spate...
                        cand imping portiera se ridica un pic, de fapt ea joaca in balamale.....
                        Sa-ti joace usa din balamale in asa hal incat atunci cand o inchizi sa ia vopseaua de pe usa din spate ?? incredibil!! deci asta le intrece pe toate , in ce hal s-a ajuns la nivel de asamblare in uzina Dacia , sincer va spun ca e pur si simplu sfidare fata de client , fata de marketing , fata de concurenta fata de orice .Nu se poate asa ceva ,si basca sa predai masina clientului in stadiul asta , bord "atins" , usa care nu se inchide cum trebuie si atunci cand se inchide/deschide produce pagube asupra vopselei.No comment!!!
                        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                        Comment


                        • la primire, am verificat masina pe exterior, m-am uitat la motor, portbagaj, urme de lovituri pe caroseriea proaspat spalata...nimic, totul in regula....ciudat polisul pe tot plafonul......cred ca au reparat belele facute.......pe interior numai praf alb......mi-a scapat: julitura la bara fata - era uda nu se vedea, am obs ca portiera se inchide ciudat dar nu am dat importanta, iar bordul l-am vazut azi cand am facut curatenie interioara....daca stiam ca trebuie demontat scaunul verificam prima oara interiorul......oare au demontat si portiera? ca sa scoata scaunul afar din masina, nu putea sa-l lase pe spate sa sprijine de bancheta? prosti......gramada......
                          Last edited by Oti; 23 May 2015, 23:03.
                          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                          Comment


                          • Se pune problema asa, inainte de interventia din service ai avut acea urma de frecare?Daca nu inseana ca nu inseana ca tampitii din service au umblat la reglajul usilor.
                            Last edited by madi; 23 May 2015, 23:01.

                            Comment


                            • Dupa cum se inchide portiera, mai mult ca sigur au umblat si la ea, la mine au dat scaunul afara, dar cand l-au pus la loc, au facut pocinogul.

                              Comment


                              • urma la portiera a coincis cu vizita in reprez, daca citesti postarea mai veche, am dat vina pe polisare, chederele streasina au dungi (frecare) de la polis, chiar in zona portirei, de doua-trei ori am avut dificult la inchiderea portierei, nu pica pe zavoare si asta acum, pana la vizita in reprez nu au fost probleme.....explicatia este simpla....si-au bagat picioarele in masina mea.....
                                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google