Probleme Tehnice Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bastonașe?
    Poate sunt urme de pietricele sarite in parbriz
    sigpic

    Comment


    • Nu sunt puncte,sunt putin lunguiete .Pietricele pe toata suprafata parbrizului?Cand nu este soarele in fata ,nu se observa.

      Comment


      • Daca arata asa poate sa fie cu incalzire .
        X52 X7L heated windscreen.jpg
        Opel Vectra A 1995
        Logan Preferance 2009
        Logan Editie Limitata 2014

        Comment


        • Parbriz cu incalzire la Logan?

          Comment


          • au scapat un parbriz de siberia la echipare de rromanistan

            Comment


            • Alea de siberia se asambleaza in Rusia, nici nu au ce cauta piesele in Romania. Insa alea de norvegia si suedia la noi se fac... Dar nu cred ca le incrucau, e destul de scump un parbriz.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • era o gluma, seriosule.

                Comment


                • Am sa prind o zi cu soare sa fac o fotografie , daca s-o observa...

                  Comment


                  • Probleme Tehnice Logan II

                    Te rugam
                    O poza face cât o mie de cuvinte


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Am un Logan 2 ambiance,cu directie asistata electronic din 2015 si astazi am descoperit o problema.
                      La relanti cand virez pe loc imi scade intensitatea la faruri,pozitii,etc. si am sunat la vocea clientului am anuntat ,au sa ma sune sa ma cheme la service dar nu aveau update la varianta mea pentru tester(de fapt softul era de acum 189 de zile neactualizat) si am facut reclamatie,mi sa masurat incarcarea si am 13,5 cu sau fara consumatori si chiar 13,3 uneori,cred eu ca alternatorul e problema.
                      Am masina de 2 luni si am 2800 de km,deci clar asa a facut din prima zi,mentionez ca am baterie de 40 ah pe directie asistata electronic,lucru care mi se pare ciudat,credeam ca trebuie sa fie mai mare acumulatorul.
                      Sunt curios acum,daca a patit cineva asa ceva si chiar va rog pe cei cu versiunile mai noi si cu motoare euro 6 ,1.2 16v sa incercati si sa postati aici si sa sunati la Vocea Clientului caci ei par doritori sa afle problema si sa o remedieze,sau asa mi sa parut mie.
                      Va tin la curent cu ce voi mai face !!!

                      Comment


                      • Ok...eu o am de pe 12iulie Logan 2 Laureate 2200km!O sa ma uit sa vad daca apare anomalia descrisa de tine!

                        Last edited by 77sky; 5 May 2021, 09:18.

                        Comment


                        • Originally posted by sorin74ivn View Post
                          Ok...eu o am de pe 12iulie Logan 2 Laureate 2200km!O sa ma uit sa vad daca apare anomalia descrisa de tine!

                          Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk
                          ai motor 1.2 16v si baterie 40 ah ? desi la mine cred ca e o problema cu incarcarea,oricum saptamana viitoare o sa o puna pe tester si voi afla sigur !!!
                          a mea e din 28 iulie ;)

                          Comment


                          • Da de 1.2 16v,la baterie ma uit maine si-ti spun!

                            Trimis de pe al meu GT-I9300 folosind Tapatalk

                            Comment


                            • La relanti cand virez pe loc imi scade intensitatea la faruri,pozitii,etc. si am sunat la vocea clientului am anuntat ,au sa ma sune sa ma cheme la service dar nu aveau update la varianta mea pentru tester(de fapt softul era de acum 189 de zile neactualizat) si am facut reclamatie,mi sa masurat incarcarea si am 13,5 cu sau fara consumatori si chiar 13,3 uneori,cred eu ca alternatorul e problema.
                              Nu e nicio problema, servodirectia iti papa curentul. Daca turezi un pic motorul, compensezi.
                              La ce bun sa virezi pe loc la relanti, tu stii.

                              Comment


                              • la intoarcerea din 3 miscari, la manevre de parcare ... sunt multe ocazii cand e nevoie sa schimb banda in scurt la plecarea de pe loc si am rotile gata virate....
                                oricum mi se pare exagerata plangerea ca scade intensitatea farurilor la viraj. pompa aia suge ceva curent.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google