Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dacia Oil Plus. Ei stiu, eu nu ma pricep.[emoji2]
    Ei recomanda Dacia Oil Plus dar poti pune unul din cele mentionate indiferent de marca (zic si eu...).
    Last edited by Fanez; 2 October 2016, 17:05.

    Comment


    • Pai nea Fane in poza aia nu scrie nicaieri "Dacia Oil Plus"!!!
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • Scrie pe foaia aia, mai in dreapta, n-a intrat in cadru dar daca vrei mai fac o poza.

        Comment




        • Cel mai complet tabel pe care l-am gasit. Lispesc totusi cateva variante mai noi: 0w-20, 5w-20.
          Daca mai cautati s-ar putea sa gasiti unul care sa includa toate variantele disponibile.
          Last edited by razvanCC; 3 October 2016, 11:59.

          Comment


          • Originally posted by prometheus View Post
            Pai nea Fane in poza aia nu scrie nicaieri "Dacia Oil Plus"!!!

            Nu prea coincide tabelul din poza mea cu tabelul de mai sus. De ce oare? Ne luam dupa ala care ne convine?
            Last edited by Fanez; 3 October 2016, 17:29.

            Comment


            • Sincer nu prea imi fac griji. Ma iau dupa producator, nu dealer, si pun ce e mai bun. Deci nu Dacia oil, ci Elf 5w 40. Daca e masina low buget nu inseamna ca trebuie sa o intretin cu cele mai ieftine produse.

              Comment


              • Prima revizie, un an, 11200 km. Cost revizie 405 ron. Nici o problema tehnica pana acum(sic Mr. K.)
                Attached Files

                Comment


                • Macar de ai fi pus un ulei calitativ in ”rasnita”. Sa o stapanesti sanatos in continuare.

                  Comment


                  • Uleiul ca uleiul dar revizia inseamna mai mult decar schimbat filtre si ulei. Ce au mai facut in cadrul reviziei?

                    Comment


                    • Au verificat luminile, jocurile la roti, completat antigel(moca), aveam si un surub intr-o anvelopa(facut pana moca)...

                      Comment


                      • Și la mine au verificat farurile, stopurile, plăcuțele de frână, articulațiile, calculatoarele de bord și presiunea în pneuri.

                        Comment


                        • Atunci e ok. La Liviu a fost 405 lei, la tine cat au luat aris?

                          Comment


                          • 378 ron, cu ulei elf 5w40.

                            Comment


                            • Originally posted by AlexPetro View Post
                              La mine este trecut Elf 5W30
                              Daca e acelasi motor de ce au modificat recomandarea?
                              Originally posted by IancuMIC View Post
                              La -25*C, cam minima ce se intalneste pe la noi, e trecut 5w40, iar dacia oil premium nu e A3/B4. Cum vine asta?
                              Nu scrie si "Premium" (care e 5w30), doar Dacia Oil Plus.
                              Last edited by Fanez; 4 October 2016, 18:13.

                              Comment


                              • E acelasi lucru; dacia oil 5w30= elf 900 sxr 5w30.
                                Comparati si va veti convinge.
                                Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google