Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • O poza la factura ai ?
    Totusi e prea putin


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    sigpic

    Comment


    • Da o sa fac. Nu am factura la mine, e in masina.

      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

      Am zis ca revin cu factura.

      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
      Last edited by danutz89; 13 July 2017, 20:07. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • Uau! 125 lei uleiul de 4 l? The place to go! Totuși e ciudat, cum îl vând ei cu 125 când la alții e 190-200 lei, au așa marjă mare de adaos la reprezentanță?

        Comment


        • Motor 0.9 Tce, 54.500 km, a treia revizie (acum in iulie face 3 ani si am si 19.500 km de la ultima revizie) pret 450 ron la Delta Plus Pitesti.
          Operatiuni:
          Schimb ulei Dacia Oil-5 litri (pus in motor ~ 4,1 litri), filtru aer, ulei, polen (piesele lor).
          Verificare jocuri partea mecanica.
          Verificat si curatat sabotii.
          Verificat reglaj faruri.
          Verificat pe tester.

          Nu am factura la mine pentru poze.

          Comment


          • Am fost la prima revizie la Eurocar Alexandria. Totul a fost ok. Oamenii sunt profesionisti si foarte amabili. Revizia cu ulei elf 5w40 + 1 litru de antigel a costat 447.54 lei cu o "reducere" de 15 % inclusa.

            Comment


            • La mine, tot la Eurocar Alexandria, totalul a fost 415 lei, la fel, cu reducere de 15% la piese.

              Comment


              • @eugensandu, ma bucur ca ai fost mulțumit de prestarea serviciilor la reprezentanta din Alexandria.

                Comment


                • Iti multumesc pentru sfaturi. La Bucuresti pentru aceiasi revizie plateam cu 200 lei mai mult.

                  Comment


                  • danutz89 cu ai reusit sa scoti tu pretul asta la IATSA Stefanesti ca mie mi-au luat 690lei pentru revizie de 1an la 1.5dci ?

                    Comment


                    • La IATSA DACIA Campulung! Si ala a fost pretul, am sunat am intrebat cat costa prima revizie si mi-au spus ca in jur de 500 de lei.

                      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                      Si la 1.2 benzina în jur de 350 de lei.

                      Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk
                      Last edited by danutz89; 17 July 2017, 16:19. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • Revizie la 42.000 km- Apan Galati- 1167 lei
                        In care a intrat schimbat plcue frâna- 350 lei


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • Pune si d.ta niste preturi (eventual un scan de pe factura), la consumabile; sa vaza si lumea despre ce vorbim aicisha.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • AMAT Pitesti, 445.66 ron, prima revizie, pana in 20000 km.
                            S-au schimbat filtru aer, filtru ulei, filtru habitaclu, ulei, garnitura buson baie.
                            Toate piese origine.

                            Comment


                            • Azi am schimbat placutele dupa 65 de mii de km efectuati. Am mers 90% din distanta extaurban, aceasta fiind explicatia pentru faptul ca au tinut atat.

                              Operatiunea e destul de simpla. In o ora am terminat. Costuri: placute OEM - 145 lei. Se poate observa din poze gradul de uzura al celor vechi, comparativ cu placutele noi.

                              Prima impresie e ca frana tine o idee mai sus.
                              Attached Files
                              Last edited by fallax; 18 July 2017, 17:57.

                              Comment


                              • E bine ca le-ai schimbat dar cele vechi n-au uzura ingrijoratoare. 145 de lei la 70-75kkm nu e mult.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google