Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by momo_ovi View Post
    Acum s-a folosit ulei sintetic Texaco mai bine zis Havoline Ultra R 5w-30 cu certificarea ACEA C4 si norma Renault RN 0720 deci ceva cu mult peste tradiționalul Dacia Oil de care am fost mulțumit și pe care l-am schimbat azi după 19 000 de km. Până aici totul este ok însă dacă fabricantul- în speță Dacia -în prezent recomandă un astfel de ulei de ce nu a făcut lucrul acesta de la început ?!?. am întrebat mecanicul și mi-a spus că mai nou asta se recomandă pentru modelul meu. Aș fi curios dacă dintre membrii forumului a mai pățit cineva așa sau e doar un caz izolat.
    Uleiul ala e recomandat motoarelor diesel echipate cu filtru de particule.
    Nu ca ar fi un inconvenient pentru un benzinar, dar nu prea ai de ce sa folosesti la un un benzinar ulei cu norma RN0720.
    In ce reprezentanta dacia s-a intamplat asta?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Originally posted by igor06 View Post
      Cost revizie 4 ani: 2600 ron
      Ai avut curaj, nu gluma!

      Ce service ti-a dat curajul acesta de a-i da atata banet?

      Comment


      • Originally posted by mr.K View Post
        600 de euro. Cica e o masina cu costuri mici de intretinere.
        Ai oferta "5 ani fara griji". Dai 600 de euro si ai 5 ani revizii gratuite, inclusiv cea de 4 ani. In concluzie, costuri de intretinere mici.

        Comment


        • Si pozele cu facturile, la care se mai adauga 200 ron uleiul

          Comment


          • Aproape ca pe tabel:
            Attached Files
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • "decit" ca masina s-a devalorizat odata cu trecerea anilor si tabelul ramine, pe viata, cu aceeasi "valoare".

              Comment


              • Piesele inlocuite sunt noi prin urmare pretul tot timpul va fi actualizat la nivelul pietei. E un proces natural.

                Daca vrei poti sa `devalorizezi` si costul reviziei dar cu anumite riscuri.

                PS

                Revizie la 180000km L1 1.6MPI, in reprezentanta costa 1870lei (aceeasi lista mai putin intretinere instalatie A/C).
                I have no special talent. I am only passionately curious.

                Comment


                • Originally posted by Silviu View Post
                  Piesele inlocuite sunt noi prin urmare pretul tot timpul va fi actualizat la nivelul pietei.
                  Prin urmare de consecinta va creste. Ma bag offtopic si zic ca am vazut "revizie la 100.k.km" la un "x3" care insuma 127.000 de lei. Pai eu am dat pe o masina noua 270.000 (sau cat o fi fost ).

                  Comment


                  • Originally posted by Crs. Sandel View Post
                    Ai avut curaj, nu gluma!

                    Ce service ti-a dat curajul acesta de a-i da atata banet?
                    Meridian sud ?

                    Comment


                    • Da, meridian sud

                      Comment


                      • Aveti mai jos doua estimari la reviziile 0,9TCe si 1,5Dci din 2015.
                        Attached Files

                        Comment


                        • La Hateg în Hunedoara. Între noi fie vorba am fost foarte mulțumit de modul în care s-au purtat cu mine ca și client al lor. Foarte operativi și dacă am făcut programare în service la ora 10 la ora 9.50 mașina era pe elevator. Legat de ulei pe cutie scrie ca e manufacturat în Belgia, este atât pentru benzinare cât și pentru mașinile pe motorină. La preț au cam sărit calul pt ca l-au evaluat la 155 ron inclusiv tva. Până la urmă sunt mulțumit.
                          Postul de mai sus este pentru IancuMic

                          Comment


                          • Originally posted by Silviu View Post
                            Piesele inlocuite sunt noi prin urmare pretul tot timpul va fi actualizat la nivelul pietei. E un proces natural.

                            Daca vrei poti sa `devalorizezi` si costul reviziei dar cu anumite riscuri.
                            "prost nu-i ala care cere, prost e ala care da".
                            adaos comercial, zic.

                            Comment


                            • please delete

                              Comment


                              • Salutare baieti! Tocmai ce am facut revizia de 1 an, logan 1.5 dci euro6. Total piese plus manopera 485 de lei. Revizia a fost facuta in arges la iatsa dacia. Au fost schimbate : ulei 5w30, filtru motorina, aer, ulei si habitaclu.

                                Trimis de pe al meu SM-G920F folosind Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google