Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by george.sce View Post
    Vezi ca era pe aci un baiat care facea diagnose clip gratis

    mergi la el te serveste perfect
    Gil26 e ala vali2008 Da-i mesaj privat pentru a stabili cu el cum sa va intalniti

    Comment


    • @ pistritu, as sugera totusi sa recitesti (desi ca de obicei posturile tale sunt foarte interesante si utile ) cu mai multa atentie cele scrise de catre @ vali2008

      Comment


      • Originally posted by vali2008 View Post
        Pretul manoperei nu mi se pare exagerat, cuprinde Revizie (165 ron) si demontare-remontare filtru aer (25 ron).
        25 de lei inlocuit filtru de aer? Dureaza pe ceas 30 de secunde cu tot cu scosul lui din ambalaj... Sa inteleg ca filtru de habitaclu nu ti l a schimbat?

        Comment


        • Salutare!
          Da, e cam scump doar pentru filtrul de aer, dar nu gasesti in nici un service gratis..
          Dupa cum am precizat, filtrul de habitaclu e "pasiunea" mea..in rest benzina si talpa.
          Bafta tuturor!

          Comment


          • Vali, noi aici incercam sa-ti explicăm, ca poti gasi mult mai ieftin si nu pui bine problema, la reprezentanță , cum susți, drept urmare iti atașez bonul fiscal personal, tu faci cum consideri.

            Comment


            • imi pare rau ,dar nu pot pune bonul, nu ma lasa sa-l incarc, limita 2.0 MB., daca stie cineva...

              Comment


              • Am reusit in sfarsit..
                Attached Files
                Last edited by alex1ioan; 15 October 2020, 14:14.

                Comment



                • ..., am redimensionat-o de a luat-o dreaq..
                  Last edited by alex1ioan; 15 October 2020, 14:17.

                  Comment


                  • Originally posted by vali2008 View Post
                    Salutare!
                    Da, e cam scump doar pentru filtrul de aer, dar nu gasesti in nici un service gratis..
                    Dupa cum am precizat, filtrul de habitaclu e "pasiunea" mea..in rest benzina si talpa.
                    Bafta tuturor!
                    Filtrul de aer se schimba mai usor decat cel de habitaclu. Adaug la ce zicea colegul, in 30 secunde deschizi capota, usa soferului, il scoti din ambalaj, ridici capota, desfaci capacul, il scoti pe cel vechi, pui pe noul, pui capacul, inchizi capota si te asezi pe scaunul soferului

                    Comment


                    • Salut,
                      Am facut si eu revizia de 4 ani si 54k km. Pret total 2040 RON.
                      Atasez factura ptr cei care sunt interesati de preturi.
                      Nemultumirea mea este ca nu am mai putut sta langa masina, tinand cont de contextul cu Covidul, doar sper ca au fost seriosi si totusi au schimbat ce era de schimbat.
                      Ce am schimbat se vede pe factura.
                      You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 1 photos.

                      Comment


                      • La revizia de 3 ani, asta o sa gaseasca si la mine, în punguta-dreapta, bidon ulei , filtru ulei, saiba.

                        Comment


                        • Si eu am facut azi o alta revizie obisnuita (dupa aproape 11 luni si 10k km, deh, situatia actuala). Cost total platit 780 lei, atasat si poza cu operatiil\piese facturate. Uleiul a fost Dacia Oil 5W30 DPF (tot ca pana acum), total timp manopera facturat 1.9 ore, timpul de cand am intrat si pana am iesit pe poarta reprezentantei 1 ora si 20 minute. Filtrele era imbacsite destul de bine (normal ca am intrat si in atelier, cu respectarea regulilor impuse), uleiul a fost lasat sa se scurga mai bine de jumatate de ora (timp in care s-au facut alte operatii), la finalul umplerii s-a verificat de 4 ori cantitatea ce mai trebuia pusa (nivelul acum este exact intre max si min pe joja). S-a verficat totul, s-a lucrat curat si ordonat. Foarte multumit de servicii (si de sunetul motorului cu ulei nou).
                          Ramane ca pana la revizia urmatoare (la acelasi interval de km, tot in reprezentanta), sa schimb intermediar doar filtrele de aer si habitaclu. Am mai scris ca nu voi mai schimba singur altceva din cauza timpului, varstei (am inceput sa am mai multa grija de ”salele” mele, la o alta gioarsa aproape am desfacut aproape tot motorul dar acum...), comoditatii si faptului ca nu am unde sa le mai fac (drumul pana in curtea parintilor unde am si o rampa este tot mai rar). Asa ca platesc pentru toate astea si le consider ”tainul” lui Sanderica. Desigur insa ca am toata stima pentru cei care isi fac singuri toate acestea, evident la alt cost si alta calitate a lucrarilor (grija fata de masina proprie).
                          Toate cele bune!
                          Attached Files
                          Last edited by Gil26; 15 October 2020, 17:39.

                          Comment


                          • Da,de la ultimele comentarii ale colegilor se re(re)confirma ca reprezentantele sunt reprezentante, costurile nu pot fi la fel ca la un alt service..si stampila costa..dar se poate obtine un echilibru mergand cu piesele gata cumparate, intrucat piesele la ei sunt cel putin dublu (chiar si triplu la unele repere).
                            Eu prefer in continuare reviziile la ei, dar cu piesele mele. Acum vreo 3 ani am schimbat si distributia (doar kitul, fara pompa)la o masina cu motor 1.2 16v( in afara garantiei) si pretul pe manopera a fost foarte apropiat de un service multimarca.
                            Sanatate multa!

                            PS: am sa vad totusi daca imi prind urechile cu schimbatul filtrului de aer la 1.0 SCE.

                            Comment


                            • AMAT PITESTI, este reprezentanta, dar oleac mai ieftin decat unde mergi tu, diferenta fiind de vreo 60-70 lei + filtru habitaclu, dar nu mai contează. ..sunt reprezentante si reprezentante.
                              Last edited by alex1ioan; 15 October 2020, 23:08.

                              Comment


                              • In general preturile la service reprezentanta s-au uniformizat...cel putin la concluzia asta am ajuns dupa ce am primit ofertele de revizie.
                                Diferentele erau mici, dar si alte repere.
                                Acum trebuie ca serviceul de reprezentanta sa ma primeasca cu piesele mele.


                                Logan 0.9 TCe 2018

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google