Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Adică, 16000 de la schimb!

    Comment


    • Au pus ulei fassoel castrol edge 5w30 c3.
      Cum e uleiul asta și cum se împacă cu motoarele renault?

      Comment


      • La o cautare sumara, are normele RN700 si RN710 (turbo benzina si diesel), are si norma ACEA C3 ( Diesel cu filtru de particule), deci cred dupa mine (parere ourpersonala) este ok. Mie nu mi-a placut niciodata Castrol, in Ro nu stii daca ce cumperi este contrafacut sau nu.

        Comment


        • Aia ma induce în eroare, rn de benzina dar categoria de diesel dpf.
          Autodoc îmi da acest ulei compatibil cu 1.5 dpf.

          Comment


          • Castrol pus de reprezentanta Dacia cred ca este super ok. Castrol e f bun ca ulei, dar sa fie original.

            Comment


            • Am facut luna trecuta a treia revizie la Dacoserv Militari. Am Stepway 0,9 TCe cu easy-r. Schimb ulei, filtre, placute frana - 1070 lei. Plus 100 de lei ITP-ul. Ulei mi-a pus Castrol 5w40.

              Comment


              • 30.000 Km, revizie ulei si filtre + bujii + placute de frana = 1300 Ron in BUC la Cobalcescu

                Comment


                • Oare de ce ți-au schimbat asa repede bujiile? La motorizarea asta ar trebui schimbate pe la 60000km.Oricum mi se pare enorm costul reviziei.

                  Comment


                  • Bujiile i le-a schimbat , pt ca apare in programul de întreținere, la a 3 a revizie, 1.0 sce ....... de costul revizie nu mai intru in amănunte, nu vreau sa fiu acuzat că nu sunt in stare sa întrețin o DACIA.

                    Comment


                    • Eu la motorizare văd 0,9tce easy-r(fost) 1,6

                      Comment


                      • Atasez din nou un document (mai vechi) cu fisa de intretinere, dar care cred ca ar fi valabil si cazul masinii colegului XanRO din 2018 (ce are si jurnal de bord pe My Ride).
                        Toate cele bune!
                        Attached Files

                        Comment


                        • Revizie 3 ani. 28000 km 0,9 TCE:
                          Ulei Elf Evolution 900 SXR 5W40, filtru ulei, saiba cupru, filtru aer si polen, bujii: 475 ron (piesele cumparate de mine).
                          Decent, zic eu. Desi bujiile aratau bine si nu trebuia schimbate, mai ales la kilometrii parcursi. (129 ron toate 3 - ieseam la 350 roni daca nu le schimbam). Am si coduri, daca este cineva interesat.

                          Comment


                          • Mie personal, mi se pare mult și cu bujii și fără, 350 RON fără ele(dacă tot ai optat cu piesele tale) ,este dublu de cât am dat eu la 1.0( diferenta dintre noi fiind doar filtrul de ulei, ca model) . Vineri merg sa-mi achiziționez piesele, tot pe a 3-a revizie, 26k km, dar fără bujii și am sa atașez bonul/factura. Cred ca ai omis "cu tot cu manopera"
                            Last edited by alex1ioan; 15 March 2021, 13:51.

                            Comment


                            • Originally posted by alex1ioan View Post
                              Cred ca ai omis "cu tot cu manopera"
                              La pretul final ma refeream, piese si manopera.

                              Comment


                              • Eu am trecut pe Motul Specific 0720, 5w30. Masina este ieșită din garanție aproximativ 113000 km, ca și comportament este mai puțin zgomotos motorul fata de când mergea cu elf, iar uleiul nu s a înnegrit asa repede.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google