Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    daca am postat in sectiunea de logan 2 inseamna ca am si eu...nu sunt de ieri de azi pe forumul asta...eu in manualul de utilizare al masinii am rubrica pt revizii
    low....&.....slow

    Comment


    • #47
      Si eu am rubrica pentru revizii.
      Eu am facut prima revizie si am discutat treaba asta cu ei.
      Nu cred ca este nevoie sa postez o poza cu acele rubrici in care nu scrie nimic, trebuie sa ma credeti pe cuvant.

      Acele rubrici sunt trecute in manualul de utilizare care nu are nici valoare pentru ca nu are nimic copletat din care reiese ca apartine unei anumite masini.
      In carnetu de garantie am atasat o foaie A4 pe care scrie "Fisa de intretinere si garantie" pe baza careai se fac reviziile alaturi de factura de achizitie.
      Trebuie sa ai si tu asa ceva.
      Last edited by stoicanu; 27 May 2013, 19:04. Reason: Automerged Doublepost
      sigpic

      Comment


      • #48
        Imi este greu sa cred ca nu se trec reviziile in carnetul de intretinere e cam suspect rau service-ul tau. Iar online se fac de mult.

        Comment


        • #49
          Service-ul meu este unul din cei mai mari dealeri Dacia.
          Nu pot face reclama.
          sigpic

          Comment


          • #50
            misto, ne modernizam. trebuie sa ne adaptam timpurilor in care traim. eu unu nu vad nici un impediment dar sunt oameni in varsta care vor cumpara aceasta masina second hand si care vor fi usor de pacalit. dar asta e viata, ei erau victime si cu sistemul vechi. la o masina second hand e loterie. depinde de norocul fiecaruia.

            Comment


            • #51
              Cunosc cazuri cand la vanzare o masina avea 120.000 km cu carte service si dupa o verificare la reprezentanta aceasi masina cu un an in urma avea revizia de 180.000 km efectuata in germania.
              Pentru mine este mai sigura varianta online .
              sigpic

              Comment


              • #52
                La masinile vechi, la care pana acum s-a completat carnetul de intretinere, cum se procedeaza? Se foloseste in continuare vechea metoda sau s-a trecut la varianta electronica?

                Comment


                • #53
                  Se foloseste vechea metoda.

                  Comment


                  • #54
                    Dupa paretea mea au renuntat doar acele carnete sevice.
                    Si la variantele vechi poti vedea un istoric oline unde ai facut reviziile, daca le-ai facut la reprezentanta.
                    sigpic

                    Comment


                    • #55
                      Si daca revizia nu este facuta la service autorizat dacia, atunci cum se trece in carnet ca s-a efectuat revizia?
                      Chiar daca service-ul este autorizat RAR?

                      Comment


                      • #56
                        Asta nu stiu sa iti mai zic.
                        Dar daca folosec piese de origine cred ca tot acolo ajungi cu pretul unei ravizii
                        sigpic

                        Comment


                        • #57
                          Asa arata ultima factura a revizieie de 40.000 km. totalul cu Tva a fost 1031 ron din care 315 ron placutele de frana cu montaj si test franare.
                          La masina nu s-au gasit probleme.
                          Attached Files
                          sigpic

                          Comment


                          • #58
                            inuman de mult, piesele sunt mai scumpe decat la Audi - revizie cu filtre MANN si ulei de top
                            Last edited by Drogas; 12 September 2013, 14:35.

                            Comment


                            • #59
                              da! gaura mare de tot! eu am platit anul trecut pe vremea asta vreo 500 si ceva doar schimb ulei + filtre ...cam tot atat m-a costat si pt octavia (Castrol+mann)!

                              la reprezentanta e jaf armat! dar na`...pierzi garantia daca nu te lasi jepcarit!
                              Keep walking...

                              Comment


                              • #60
                                Mai am de 2 ori si gata.

                                Originally posted by Drogas View Post
                                inuman de mult, piesele sunt mai scumpe decat la Audi - revizie cu filtre MANN si ulei de top
                                Daca te duci la reprezentanta Audi numai manopera costa cat piesele de logan necesare unai revizii.
                                Last edited by stoicanu; 12 September 2013, 14:58. Reason: Automerged Doublepost
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google