Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ulei (elf 5w30 solaris), filtru ulei, filtru motorina, filtru aer, placute frana.
    sigpic

    Comment


    • Ai facut revizia in reprezentanta sau in service autorizat ?
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by stoicanu View Post
        Ai facut revizia in reprezentanta sau in service autorizat ?
        Revizia a fost facuta in reprezentanta Dacia cu piesele mele, dar toate piesele de origine. Daca nu puneam piese de origine pierdeam garantia.
        sigpic

        Comment


        • Si aia te-au crezut pe cuvant ca ai piesele de origine?

          Comment


          • Originally posted by Kojak View Post
            Si aia te-au crezut pe cuvant ca ai piesele de origine?
            Nu stiu ce sa raspund la o astfel de intrebare! Cert este ca eu le-am aratat piesele, s-au uitat la ele, au zis ca sunt bune si le-au schimbat.
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              Si aia te-au crezut pe cuvant ca ai piesele de origine?

              @MihaiiahiM aveai vre-un certificat de garantie completat de la magazinul de piese auto de unde le-ai cumparat?
              ​​​​​​

              Comment


              • N-auzi ca doar le-a aratat piesele si aia au zis ca e ok.

                @MihaiiahiM, nu mai retin, la ce reprezentanta ziceai ca ai facut revizia?

                Comment


                • Originally posted by Leo0608 View Post

                  @MihaiiahiM aveai vre-un certificat de garantie completat de la magazinul de piese auto de unde le-ai cumparat?
                  Am factura pieselor, iar in fiecare cutie mai sunt niste harti pe care, sincer, nu m-am uitat. Cert este ca am factura la piese, iar pe factura sunt trecute codurile. Si cel mai important este ca cei de la service au considerat ca sunt de origine.
                  sigpic

                  Comment


                  • Foarte bine dom'ne, ai econonisit niste banuti. Ma mir ca au fost aia maleabili, atata tot.
                    Deci de unde ti-ai luat piesele si unde ai facut revizia?

                    Comment


                    • Daca permiteti va pot pune cateva poze, doar la placute am facut, ca sa vedeti cam cum arata. Cutia era sigilata, iar hartia aia de 1 mp era in cutie. Colegul Stoican poate spune daca seamana cu ale lui, asta pentru ca stiu ca el le-a schimbat, eu pot spune ca sunt identice cu cele pe care le-am dat jos de pe masina.
                      Cat despre unde le-am cumparat, in Pitesti sunt o gramada de magazine de piese auto.
                      Attached Files
                      sigpic

                      Comment


                      • Pai cum, nu mai este voie sa vii cu piesele si consumabilele tale ? indiferent de brand?

                        Comment


                        • Depinde de reprezentanta, unii accepta, altii nu.

                          Comment


                          • @kojak se poate si pe bune vezi serus dr taberei , da platesti manopera >
                            se poate si cum zici tu cu o atentie si platesti aceeasi manopera
                            sau te imprietenesti cu aia, dai atentie cat vrei tu si ai manopera si lucrare calumea
                            ​​​​​​

                            Comment


                            • Originally posted by MihaiiahiM View Post
                              Daca permiteti va pot pune cateva poze, doar la placute am facut, ca sa vedeti cam cum arata. Cutia era sigilata, iar hartia aia de 1 mp era in cutie. Colegul Stoican poate spune daca seamana cu ale lui, asta pentru ca stiu ca el le-a schimbat, eu pot spune ca sunt identice cu cele pe care le-am dat jos de pe masina.
                              Cat despre unde le-am cumparat, in Pitesti sunt o gramada de magazine de piese auto.
                              Da cati km ai cu Loganul de-ai schimbat placutele deja?

                              Comment


                              • Originally posted by andreyi View Post
                                Da cati km ai cu Loganul de-ai schimbat placutele deja?
                                40000km. Mai mergeau nitel, dar vine iarna si am zis sa le schimb.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google