Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by stoicanu
    Mai pun una si gata ma las dar aste este escrocherie pe fata.

    Atentie la ce cuprinde pachetul de revizie.
    Lipseste uleiul din schema.
    La motorul de 1,4 aproape 300 lei fara TVA, si nu include uleiul? Oauuuu. Pe mine la 1,6 16v fara ulei m-a ajuns 200 lei, la reprezentanta. Pe ce planeta traiesc unii fratele meu?

    Comment


    • Originally posted by Drogas View Post
      La loganul 1 , cheia de bujii e tubulara de 16. Esti sigur ca e 14 ? :Pare o dimensiune neobisnuita si cred ca merge cheia de bujii intra toata in motor, afara ramane doar "T" cu care rasucesti
      Tubulara de 16 nici macar nu intra in chiuloasa ca sa ajunga la bujie.
      La fel si cea de 15 iar cea de 13 nu intra pe bujie iar cea de 15 nu am asa lunga.
      Am cerut oferte de pret si am primit de la un service multimarca pentru bujii discuri de frana si placute 1.100 ron cu manopera.
      Nu se gasesc decat piese de origine a fost raspunsul lui.
      sigpic

      Comment


      • Pfuai... Dacia logan 2 zici ca e Volvo numai la Volvo stiam ca nu se gaseste nimic aftermarket

        Comment


        • nu s-a gasit nimeni sa incerce daca se potrivesc discurile de pe logan1 ?
          e stupid de scumpa intretinerea la logan2, de-a dreptul idioata
          Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

          Comment


          • Originally posted by einstein1984 View Post
            SToicane, aia e doar manopera, ca nici filtru nu are. Si e urat sa zici ca un schimb de ulei e o revizie, revizia mai cuprinde si alte verificari (articulatii, becuri, esapament etc).
            Mai sa sti ca ai dreptate ca acolo scrie "schimbare filtru ulei" si nu inlocuire.
            Deci 270ron doar manopera ca piesele te duci cu ele in portbagaj.
            sigpic

            Comment


            • Cel mai urat e ca numesc aia oferta.... mapera de 30-60 de minute

              Originally posted by 827sam View Post
              nu s-a gasit nimeni sa incerce daca se potrivesc discurile de pe logan1 ?
              e stupid de scumpa intretinerea la logan2, de-a dreptul idioata
              E la altii inteligent mai ieftina?
              Last edited by einstein1984; 22 January 2014, 15:36. Reason: Automerged Doublepost
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Ceea ce am vrut noi sa aratam aici este ca si alte marci de renume au aceeasi politica ca Dacia.
                Deci sa revenim la subiect.
                Asa ca va prezint ultima oferta ce am primito in cursul zilei de astazi

                Filtru ulei - 43 lei / stoc
                Filtru aer - 63 lei / stoc
                Filtru polen - 95 lei / stoc
                Ulei 5W-30 Dacia original - 4 litrii - 95 lei* / stoc
                Placute frana - 155 lei / stoc
                Discuri frana - 360 lei / stoc
                Kit accesorii - 500 lei /stoc
                Bujii - 53 lei per bucata / 3 zile lucratoare

                Total - 1523 lei TVA inclus.

                Piesele sunt toate de ORIGINE DACIA & RENAULT.

                Toate preturile includ TVA.
                Last edited by stoicanu; 22 January 2014, 16:21.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by einstein1984 View Post
                  Cel mai urat e ca numesc aia oferta.... mapera de 30-60 de minute



                  E la altii inteligent mai ieftina?
                  Au fost postate mai multe revizii la ford/bmw care, ce sa vezi, erau mai ieftine domne.
                  Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                  Comment


                  • Originally posted by stoicanu View Post
                    Asa ca va prezint ultima oferta ce am primito in cursul zilei de astazi

                    Filtru ulei - 43 lei / stoc
                    Filtru aer - 63 lei / stoc
                    Filtru polen - 95 lei / stoc
                    Ulei 5W-30 Dacia original - 4 litrii - 95 lei* / stoc
                    Placute frana - 155 lei / stoc
                    Discuri frana - 360 lei / stoc
                    Kit accesorii - 500 lei /stoc
                    Bujii - 53 lei per bucata / 3 zile lucratoare
                    Sau ieftinit bujiile la jumatate in cateva zile?
                    Oricum la pretul asta sigur sunt cu iridiu. ;)
                    Si tot e bine ca iti trebuie "decat" 3.

                    Eu zic sa mai ceri o oferta si poate obtii bujia la 25-30RON/bucata ... hai rotund toate la 100RON.
                    Inteleg ca le ia o zi lucratoare sa fabrice o bujie.

                    P.S. Fac si eu haz de necaz, ca nesimtirea la preturi e mare.

                    Comment


                    • Oferta initiala era de la un dealer Dacia-Renault unde aveau termen de livrare 14 zile.
                      Cea de a doua oferta este de la o firma ce vinde si distribuie piese de origine Dacia-Renault la diverse magazine din tara si au termen de livrare 3 zile.
                      Oricum cei de la Dacia nu au fost deacord sa ma duc cu toate piesele mele si au zis ca macar uleiul si filtrele sa le cumpar de la ei.
                      sigpic

                      Comment


                      • La 1.2 16v cheia de bujii e de 14 si tot asa urat sunt bagate.Stoicane poate faci si tu o poza la cheia aia sa vedem cum e.

                        Comment


                        • Originally posted by madhorsefuzzy View Post
                          Sau ieftinit bujiile la jumatate in cateva zile?
                          Oricum la pretul asta sigur sunt cu iridiu. ;)
                          Si tot e bine ca iti trebuie "decat" 3.

                          Eu zic sa mai ceri o oferta si poate obtii bujia la 25-30RON/bucata ... hai rotund toate la 100RON.
                          Inteleg ca le ia o zi lucratoare sa fabrice o bujie.

                          P.S. Fac si eu haz de necaz, ca nesimtirea la preturi e mare.
                          1.2 turbo ala vechi de 100 de cai avea bujii cu electrod central de iridiu si pastila de platina pe ala de masa. Posibil si asta sa aiba ceva NGKuri similare.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Pai atunci apar 2 nelamuriri:
                            - daca sunt cu iridiu pretul de 53RON e bun, dar 60.000km mi se pare putin
                            - daca nu sunt cu iridiu pretul e mare, dar intervalul ok

                            Comment


                            • Sau daca sunt cu pot fi cu iridiu si ca sa faca si ei un bam te pun sa le schimbi la 60.000
                              Probabil saptamana viitoare le voi primi si voi deslusi misterul.
                              sigpic

                              Comment


                              • Originally posted by stoicanu View Post
                                Oferta initiala era de la un dealer Dacia-Renault unde aveau termen de livrare 14 zile.
                                Cea de a doua oferta este de la o firma ce vinde si distribuie piese de origine Dacia-Renault la diverse magazine din tara si au termen de livrare 3 zile.
                                Oricum cei de la Dacia nu au fost deacord sa ma duc cu toate piesele mele si au zis ca macar uleiul si filtrele sa le cumpar de la ei.
                                Dacia permite sa vii chiar si cu uleiul tau. Mi-au dat inscris pe email lucrul asta. Sa respecte normele din cartea de intretinere. Reprezentanta aia nu mai are mult de trait. Mor de foame, macar uleiul sa il iei de la ei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google