Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by tao View Post
    azi am facut revizia nr 3 ( prima in afara reprezentantei) si am aflat de la mecanicul care s-a ocupat de masina urmatoarele:
    2 reviizile nu sunt obligatorii in reprezentanta ci pot fi facute la orice sevice atestat rar insa cu piese de origine, nu aftermarket
    Carnetul de garanție "bate" orice explicație: service autorizat Dacia, autorizarea RAR se subînțelege dar e inutilă, dacă nu e autorizat Dacia, nu are acces la rețeaua renault.net pentru dosarul electronic al mașinii(Mydacia.ro)
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Originally posted by alex1ioan View Post

      Placutele sunt cele recomandate de Dacia , origine Renault.
      Asa am cumparat eu si pe ele scrie ATE.

      Comment


      • Ate, made in italy, cu sigla renault , pt discuri neventilate.

        Comment


        • Salutare ! Urmeaza sa schimb distributia la un logan 1.5 dci 2015 . Am vorbit cu mecanicul si pretul pieselor + manopera incepe de la 1.000 pana la 1250 ( in functie de producatorul pieselor ) . Ce parere aveti ? este mult ? este ok ? sa caut si in alta parte ? )

          Comment


          • e ok doar decit cu factura si chitanta fiscala.

            Comment


            • Cred ca o schimbi si la reprezentanta la banii aia. Cu factura si garantie.

              Comment


              • Originally posted by Andrei PTR View Post
                Salutare ! Urmeaza sa schimb distributia la un logan 1.5 dci 2015 . Am vorbit cu mecanicul si pretul pieselor + manopera incepe de la 1.000 pana la 1250 ( in functie de producatorul pieselor ) . Ce parere aveti ? este mult ? este ok ? sa caut si in alta parte ? )
                Cauta la service de cartier, e prea mult cat iti cere mecanicul. Nu iti va da nici o garanție in caz de probleme. Nu ai nici o factura si chitanță de la el.

                Comment


                • E service de cartier. Mecanicul e rudă cu mine

                  Comment


                  • Andrei PTR, nu ai mentionat cati km are masina si daca e inckusa si pompa.
                    Oricum, daca ajungi la intelegere cu reprezentanta sa te lase cu piesele tale (de origine), vei iesi cam in acelasi pret, PLUS garantie 2 ani , intrucat reprezentantele ofera garantie 2 ani pt piesele de origine pe care le monteaza.Plus ca vei avea mentionata operatiunea si in ustoricul masinii.
                    Desigur, daca mecanicul e amicul tau..e alegerea ta..dar nu ai garantie, e nevoie de factura pt manopera in service in cazul vreunei situatii..

                    Comment


                    • Este inclusa și pompa de apă. Mașina are 110.000 km.
                      Reprezentanta în Gorj cam lasă de dorit, auzit numai lucruri neplăcute despre ei. Nu aș risca să schimb la ei.
                      Last edited by 77sky; 29 April 2021, 20:59.

                      Comment


                      • Sa iti dea factura pentru piese si manopera montaj.

                        Comment


                        • Trebuie sa ma duc luna viitoare la revizia de 3 ani, ocazie cu care vreau (trebuie) sa schimb si placutele de frana. Am vazut ca sunt (ca si pret) de la 80 de lei la aproape 300. Nu cred că neaparat cele mai scumpe sunt cele mai bune. Masina are acum aproximativ 50.000km. Daca pun altele noi care tin cam tot atat e ok. Masina in cauza logan 1.0sce din decembrie 2017.Ce recomandați?

                          Comment


                          • Salut, a facut recent revizia de 2 ani, si cat a costat?
                            sigpic
                            Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                            Comment


                            • Salut Lucian h. Eu am făcut revizia de 2 ani la 0.9tce. Piesele le-am cumpărat de la pieseautoarges.ro și la reprezentanta mi-au încasat manopera.. În total 450 RON.

                              Comment


                              • Originally posted by t0rquemada View Post

                                Carnetul de garanție "bate" orice explicație: service autorizat Dacia, autorizarea RAR se subînțelege dar e inutilă, dacă nu e autorizat Dacia, nu are acces la rețeaua renault.net pentru dosarul electronic al mașinii(Mydacia.ro)
                                Am sunat la vocea clientului si mi-au confirmat : revizia o pot face in orice service autorizat rar, cu piese de origine si sa pastrez factura pentru a face dovada in cazul in care e nevoie la un eveniment pe garantie.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google