Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce anume, nu reusesc sa imi dau seama?
    Last edited by 77sky; 27 August 2021, 21:02.

    Comment


    • Nu exista pana recent Dacia Oil cu norma RN17.

      Comment


      • este tot castrol rn17 in bidon.

        Comment


        • E foarte probabil. Dacia Oil e fabricat de Castrol.

          Comment


          • Va rog sa-mi spuneti daca stiti cat ulei intra in 1.5 dci 90CP 2017 (montat pe MCV Stepway). Si daca se poate pune norma RN17 sau se ramane la RN720. Multumesc!

            Comment


            • Daca tin bine minte 4.2-4.3 L (nu pot acum dar revin cu cifra exacta, am si atasat o captura cu asta acum ceva vreme). La a doua intrebare voi face curand o revizie si ramane de vazut ce ulei au in reprezentanta, pana acum (mai bine de 4 ani) am fost multumit cu Dacia Oil 5W30 DPF.

              Comment


              • 4,5 litri, rn720 sau echivalent acea c3.

                Comment


                • rn0720 sau Acea C4, pentru Renault. Exclus C3

                  Comment


                  • Originally posted by Gil26 View Post
                    Daca tin bine minte 4.2-4.3 L (nu pot acum dar revin cu cifra exacta, am si atasat o captura cu asta acum ceva vreme). La a doua intrebare voi face curand o revizie si ramane de vazut ce ulei au in reprezentanta, pana acum (mai bine de 4 ani) am fost multumit cu Dacia Oil 5W30 DPF.
                    Salut Gil, pune Valvoline Synpower MST c4 5w30 cu norma rn0720, o sa fii mulțumit
                    Cel mai complet catalog de piese auto din Romania ce cuprinde atat producatori OEM cat si aftermarket. Identificare dupa serie sasiu, consultanta de specialitate, retur in 14 zile.

                    Comment


                    • You do not have permission to view this gallery.
                      This gallery has 1 photos.

                      Comment


                      • Atasat doua capturi, am si verificat, in portbagaj mai am cam 0.6L ramasi de la ultima revizie din bidoanele de 5L, dar in ultima vreme nu m-a mai interesat, cei din reprezentanta lasa sa se scurga bine cel vechi si umplu pana la exact jumatatea dintre min si max (exact asa cum faceam si eu la toate masinile detinute).

                        PS: multumesc pentru recomandare insa am scris ca eu sunt multumit cu uleiul folosit pana acum, motorul "nu papa gram" de la o revizie la alta (10-12k km) iar injectia este in toate mintile ei dupa mai bine de 4 ani.
                        Attached Files
                        Last edited by Gil26; 8 September 2021, 17:10.

                        Comment


                        • tot respectul meu pentru Gil26. Vad ca s-a jmecherit reno cu alt număr la norma in locul la 720 si au trecut la alt C, de cand cu catastrolu..., basinosi.

                          Comment


                          • Salut, am fost la prima revizie de 30000km logan stepway 1.0 tce, după 10 luni de la achiziție unde au fost schimbate următoarele, filtru ulei, aer, habitaclu, stare gazoasă, bujii iar ulei au pus mobil super 3000 rn17. Uleiul era la minim pe jojă la revizie. Menționez că am pachet cu 3 revizii incluse.

                            Comment


                            • Nu cred ca exista Mobil Super cu norma RN17.
                              Ai o poza cu bidonul de ulei?

                              Comment


                              • Originally posted by valioglu View Post
                                Va rog sa-mi spuneti daca stiti cat ulei intra in 1.5 dci 90CP 2017 (montat pe MCV Stepway). Si daca se poate pune norma RN17 sau se ramane la RN720. Multumesc!
                                4.3, maxim 4.4 L. Mai raman 100-200 ml in motor, care nu poate fi scurs si dupa ce se pune cantitatea anterior mentionata o sa fie la jumatatea dintre max si min.
                                Cateva detalii legate de Castrol RN 720

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google