Revizii Logan II

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va multumesc pentru raspunsuri! Dintre magazinele online,pe care-l recomandati,din care sa cumpar consumabilele? pieseautoarges.ro https://www.pieseautoarges.ro/pachet...ame&order=DESC
    sau
    expertpieseauto.ro
    https://www.expertpieseauto.ro/pache...IaAstCEALw_wcB
    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

    Comment


    • Ambele au si sedii de vanzare in Mioveni.
      Eu cumpar de la magazinul fizic Pieseautoarges adica Sima. Dar poti lua fara probleme si de la ceilalti.

      Comment


      • Originally posted by Old Driver View Post
        Va multumesc pentru raspunsuri! Dintre magazinele online,pe care-l recomandati,din care sa cumpar consumabilele? pieseautoarges.ro https://www.pieseautoarges.ro/pachet...ame&order=DESC
        sau
        expertpieseauto.ro
        https://www.expertpieseauto.ro/pache...IaAstCEALw_wcB
        sau te folosesti de codurile de pe pieseautoarges.ro si le cauti pe autokarma si targul de piese, eu la 1.0 sce am iesit mai ieftin si nici nu a mai trebuit sa platesc transportul (transport 0 daca ridic comanda din magazin).

        Comment


        • Originally posted by adi90 View Post
          Ambele au si sedii de vanzare in Mioveni.
          Eu cumpar de la magazinul fizic Pieseautoarges adica Sima. Dar poti lua fara probleme si de la ceilalti.
          Originally posted by oBED View Post

          sau te folosesti de codurile de pe pieseautoarges.ro si le cauti pe autokarma si targul de piese, eu la 1.0 sce am iesit mai ieftin si nici nu a mai trebuit sa platesc transportul (transport 0 daca ridic comanda din magazin).

          Multumesc pentru raspuns! Da am sa ma duc personal la Auto Karma(e la 3 statii de tramvai de mine).Nu stiam daca e bun magazinul asta.Voi cauta piesele dupa codurile fiecareia.
          Multumesc si s-auzim de bine!
          Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

          Comment


          • autokarma,targuldepiese,unixauto,alpadrino,ataugsb urg,epiesa am avut experiente bune cu ele

            Comment


            • personal as merge pe uleiul dacia oil dpf 5w30 si filtre de origine la ulei,aer,habitaclu

              Comment


              • vezi ca autokarma doar la comanda inainte pe site,altfel te duci degeaba la ei in magazin

                Comment


                • targuldepiese sunt mai maleabili,iti comanda ei daca esti in magazin

                  Comment


                  • Mersi Pistritu!
                    Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!! sigpic

                    Comment


                    • Intrebare:
                      Pana acum (adica in 5 ani) nu mi-a spus nimeni ca la 0.9 TCe se schimba filtru combustibil. Daca exista si trebuie schimbat imi poate da cineva amanunte?

                      Comment


                      • Din ce stiu, singurul filtru e sita din pompa de benzina si nu are termen de inlocuire.

                        Comment


                        • @ Silica reatasez fisa de intretinere pentru 0.9 TCe, in tabel se precizeaza schimbarea la 120000km dar mai importanta cred ca este nota nr.6: “Pentru motorizarile benzină nu există înlocuire programată a filtrelor de carburant interne rezervorului, se înlocuiesc doar dacă acestea sunt în exteriorul rezervorului
                          Nu am mai multe date despre masina ta dar din curiozitate am cautat date legate de filtru carburant pentru L2 0.9TCe H4B400\408. In documentatia oficiala nu este procedura pentru schimbarea acestuia si nici nu se ofera date despre el, in cataloagele furnizorilor de filtre majoritatea scriu ca este Lifetime, altii ofera codul OE si caracteristicile acestuia, atasat cateva capturi.
                          Cel mai bine cred ca este sa verifici pe masina, daca exista atunci este in linie pe conducta, daca nu asa cum s-a scris anterior sita pompei are rol de "filtru" (si la alte modele Renault pentru aceeasi motorizare chiar si an s-au intalnit ambele cazuri, mai ales pentru cele mai vechi). Sau poate colegii cu mai multa experienta si\sau 0.9TCe iti raspund corect si concret la intrebare.
                          Numai de bine.
                          Attached Files
                          Last edited by Gil26; 15 September 2021, 06:10.

                          Comment


                          • Revin cu o erata: am cautat mai atent si din ce am gasit se pare ca L2 0.9TCe pentru alte piete (ex Africa) ar avea filtru carburant extern, cele pentru Europa nu au (doar sita pompei).

                            Comment


                            • multumim Gil26

                              Comment


                              • Am mai facut o revizie obisnuita, asa este uleiul are alt "ambalaj" (captura atasata), imi pare bine ca placutele dupa 59000 km au doar 60% uzura deci ma mai duc inca mult si bine, me happy
                                Multumit de cei din reprezentanta si de serviciile oferite.
                                Drumuri bune!
                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google