Schimb De Difuzoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sti tu de unde e....doar esti din centru......toti venim dintr-un cotet si aici ne dam mari viteji........
    „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

    Comment


    • buna.
      eu am ambiance, si as dori sa schimb difuzoarele fata si sa pun si pe spate va nu are din fabrica. Daca stie cineva ceva variante de difuzoare care potrivesc pe logan fara mari modificari as dori sa vad ceva oferte.

      Comment


      • 16,5 fata si 13 spate. Vei aveai nevoie de inele mdf, dif stock sunt scurte. Variantele depind de buget
        My Ride sigpic

        Comment


        • ce adancime de montaj au dif stock?

          Comment


          • Difuzoare

            Ce parere aveti de difuzoarele astea:
            Fata: http://carsystems.ro/car-audio-video...m-60w-rms.html
            Spate: http://carsystems.ro/car-audio-video...m-50w-rms.html

            Comment


            • Reclama-i frumoasa....in rest nu stiu......cauta dupa modelul difuzorului review-uri, poate in tot netu gasesti ceva.......
              „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

              Comment


              • Salut baieti!

                Subscriu si eu la intrebarea lui raducu38rar : ce adancime de montaj au difuzoarele stock? Sau care ar fi adancimea maxima posibila?

                Ce power output are radio-ul tip 2DIN Plug&radio ?

                Comment


                • Adancimea la cele stock e de 10-15 mm de la buza de prindere pana la extremitatea magnetului (sper ca imi amintesc exact). Eu am montat GBL GT6-6 pe inele de 15 mm si incap fara probele.
                  Mp3 player-ul are in jur de 15-20W rms
                  My Ride sigpic

                  Comment


                  • In acest weekend am schimbat difuzoarele de pe fata cu unele Sony iar pe fata de usa am pus, strategic, niste bucati de burete adeziv. Diferenta este enorma, dar vreau sa merg un pas mai sus:insonorizare. Ce recomandati ca si solutie mai de buget si de unde s-ar putea procura? Fac ceva treaba cu fonomin ?

                    Comment


                    • informatii suplimentare gasesti aici
                      dupa ce citesti, poti sa faci experimente, nu are rost sa "reinventezi roata...."
                      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                      Comment


                      • Am montat inele de 16,5 pe spate, acum astept sa-mi ajunga mufele de adaptare ca sa nu tai firele. Urmeaza operatiunea pe fata. Sper sa merite efortul. Sunt f curios

                        Comment


                        • buna colegii! vreau sa mi pun si eu difuzoare pe spate la un logan 2. am citit tot ce ati postat aici si m am hotarit sa dau jos fata de usa ca sa mi fac o idee.
                          am scos cele 2 suruburi si maneta de la geam si am inteles ca se mai tine in niste braduti, dar mi a fost teama sa trag mai tare. ma gindesc totusi ca asa trebuie facut, dupa care trebuie skimbati bradutii cind montez la loc fata de usa. cei care au facut operatiunea aceasta ma pot ajuta? trebuie tras pina se rup bradutii aceia de plastic?

                          Comment


                          • Bradutii nu ar trebui sa se rupa daca se trage cu atentie. Cauta tutorialele video pe youtube si o sa iti faci o idee mai clara.

                            By phone ... using Tapatalk and Samsung S5!
                            sigpic
                            This is My Ride!
                            !Visit and enjoy!

                            Comment


                            • Prima data trebuie scoasa partea de sus a fetei de usa, din chederul de la geam. Incepi sa tragi usor din coltul de sus (cel dinspre spatele masinii). Eu am folosit o surubelnita sa presez din lateral fiecare "bradut" inainta sa trag sa se declipseze. La toate cele 4 fete de usa am reusit totusi sa rup 4 sau 5 braduti. Am gasit intr-un magazin de piese cu 4 lei bucata! Spor la lucru!

                              Comment


                              • Total greșit! Se declanșează brăduți începând de jos în sus după care se ridica fata de ușă și iese din chestorul de la geam. Exista tumorile în acest sens
                                My Ride sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google