Schimb De Difuzoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc mult, sper sa deslusesc tot de pe acolo.

    Comment


    • Cu placere!
      Bafta!

      Comment


      • Salutare, am reusit sa schimb si eu difuzoarele cu unele Hertz Dieci 165 pe fata si 135 pe spate, ambele perechi au venit cu tweetere, asa ca le-am montat pe toate insa parte interesanta este ca inca de la inceput cand am pus contactul, in tweetere se aude un fasait, un zgomot de fundal care nu se amplifica odata cu marirea volumului insa se aude si nu stiu de la ce? Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi, ce as putea sa verific? Masina este un Logan MCV din 2017.

        Comment


        • Salut! Am schimbat și eu difuzoarele pe fata cu Hertz DCX au fost la pachet cu adaptoarele de plastic și cu doua mufe conectoare care nu se pot folosi din cauza papucilor prea mici și a firelor inversate. Am testat polaritatea difuzoarelor vechi cu o baterie iar firul albastru reprezintă plusul.
          You do not have permission to view this gallery.
          This gallery has 2 photos.

          Comment


          • Originally posted by Catalin12345 View Post
            Salut! Am schimbat și eu difuzoarele pe fata cu Hertz DCX au fost la pachet cu adaptoarele de plastic și cu doua mufe conectoare care nu se pot folosi din cauza papucilor prea mici și a firelor inversate. Am testat polaritatea difuzoarelor vechi cu o baterie iar firul albastru reprezintă plusul.
            cat te-a costat toata distractia? Cine ti-a montat difuzoarele? E mare deranjul?

            „Opiniile sunt libere, dar nu și obligatorii.”

            Comment


            • Salut! 360 de lei cu totul: difuzoare, adaptoare-distantiere plastic, cablu boxe 1 m, banda izolatoare, 6 șuruburi de 6, piulițe cu autoblocare, șaibe. Restul materialelor le-am avut prin casa: o bucată stp, holsuruburi, fludor, spiral de 6 pentru nituri. Eu le-am montat. Sunt mulțumit de difuzoare, se aud liniar in toate frecventele iar SPL-ul a crescut.

              Comment


              • Nu ți-am răspuns la toate întrebările. Deranjul poate fi reprezentat de ruperea clipsurilor sau de rămânerea lor în tabla, dar se pot scoate și de acolo, sau de alunecarea spiralului de pe nituri pe tabla.

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google