Schimb De Difuzoare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    multumesc.
    cred ca ma descurc cu mufa mai greu va fi pe unde trag firele.

    Comment


    • #77
      cand desfaci ornamente de plastic foloseste un card de plastic, eventual unul de care nu mai ai nevoie. Ideea e ca daca fortezi, se indoaie/zgarie cardul, nu ornamentul de pe masina.

      Comment


      • #78
        Pinout audio
        Attached Files
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #79
          Azi mi-am schimbat si eu boxele pe fata. Mi-am luat Pioneer TSG 1721 la 95 lei perechea.
          Cele de pe spate desi sunt de 13, mi se par ca scot un sunet mai ok decat cele de pa fata care la volum de 20 baraiau.
          Eu le-am montat pe distantierele boxelor de origine asa cum se vede in poza. Asa am utilizat si mufa de cuplare de origine.

          In final am aplicat niste plastic topit pentru sigilare cu un GLUE GUN.
          Timp de interventie cu montat si demontat fete de usi 2h:30 min.
          Attached Files

          Comment


          • #80
            O sa fie interesant la vara cand o sa se topeasca acel plastic...
            Cred ca mai indicat erau difuzoare cu profil ingust sau niste distantiere mdf.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #81
              Pai am prins si cu suruburi boxele inainte.
              Plasticul topit este masura suplimentara de protectie.

              Pentru informare, plasticul nu se topeste la 55-60 de grade.

              dupa "analiza auditiva" a rezultatului sunt foarte multumit de schimbarea facuta. Chiar si cu ieftiniturile alea de Pioneer se aude mult mai bine.
              Recomand schimbarea bozelor celor care au inca dubii de rezultat.
              Last edited by gutu1; 6 February 2014, 00:19. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #82
                Buna seara. Ma puteti ajuta cu sfaturi pentru demontarea cdplayer-ului la logan? Am scapat cafea pe el si nu se mai aprinde.

                Comment


                • #83
                  Ce tip de Logan?

                  Daca e Logan II atunci incearca sa mergi la garantie.
                  Last edited by t0rquemada; 18 February 2014, 13:06. Reason: Automerged Doublepost
                  Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                  Comment


                  • #84
                    o intrebare baieti ,daca-i schimb difuzoarele ,nu se pierde garantia ? nu vreau sa fac vreo pozna inainte de a incepe ..

                    Comment


                    • #85
                      Difuzoarele sunt prinse in nituri, deci neinlocuibile(in perceptia Dacia). Totusi daca nu tai firele e posibil sa NU pierzi garantia.
                      Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                      Comment


                      • #86
                        Difuzoarele pe fata ce putere au ?

                        Comment


                        • #87
                          Pe eticheta 40W.
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • #88
                            Multumesc frumos pentru informatie . Ce parere aveti despre acestea pentru spate ?http://www.be-loud.ro/produse/Difuzo...o/JBL/CS/CS-5/

                            Comment


                            • #89
                              Si ce faci cu ele, le montezi in spate? Pe fata sunt de 16,5cm.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • #90
                                Da, le montez pe usile spate ,pe fata am deja cele originale si voiam sa fac o comparatie intre ele .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google