Insonorizare Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Insonorizare Logan 2

    Dupa cum stie toata lumea,Loganul sta fff prost la capitolul insonorizare.Cam la fel sta treaba si la Duster dupa cate am inteles.Intrebarea este,s-a reziolvat ceva la noul Logan,sau este aceiasi Marie cu alta palarie?

  • #2
    s-a mai tot discutat pe aici. din punctul meu de vedere insonorizarea noului logan este net superioara fata de modelele precedente ... dar cel mai bine te poti convinge mergand cu noul logan ...
    Merci
    sigpic
    This is My Ride!
    !Visit and enjoy!

    Comment


    • #3
      cred ca este un pic exagerat sa spunem "net superioara"...din punctul meu de vedere in afara de noul "luc",la exterior este la fel de prost facuta,daca nu mai prost,in interior este ok...ptr o Dacia.
      http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

      Comment


      • #4
        si de unde ai aflat ca e mai naspa?ai mers cu noul Logan?daca da ,imi retrag cuvintele.
        Welcome to the Club, We Have Jackets !

        Comment


        • #5
          motoarele 0.9 sunt silentioase pt. simplul fapt ca sunt turbo si asta atenueaza f. mult din zgomotul evacuarii (comparativ cu 1.6, care, pe la 4000 incepea sa urle de abia mai puteai vorbi in masina cu pasagerii)
          zgomotul de la vant si trenul de rulare in habitaclu e cam acelasi ca la modelele precedente. la dci nu e nici o diferenta.
          internal combustionizer

          Comment


          • #6
            am logan 1.5dci - 90cp si este MULT mai bine insonorizata.
            la 80-110km/h este mult mai silentioasa decat un Astra G 1.6 - 101cp

            Comment


            • #7
              nu vreau sa par gigi contra,este normal sa fie asa,doar este noua masina...macar cand are zero km sa fie ok
              http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

              Comment


              • #8
                Domnul Gigi contra nu sunt la prima masina noua condusa si iti spun acelas lucru ca noul logan este mult mai bine insonorizat si compartimentul motor si alta aerodinamica pentru ca nu mai vajaie la 150/km/h ca vechiul logan.
                Motorul nu este mai silentios mai ales ca are 3 pistoane si nu este foarte echilibrat si o distributie pe lant( ma refer la 0.9 tce din dotare) dar insonorizarea este mai buna intre compartimentul motor si habitaclu.
                Cine vrea poate merge cu mine pe autostrada sa vedem daca putem face o conversatie civilizata la 170 km/h.
                Si inca ceva masina mea bate in 30.000 km asa ca pot spune ca nu mai este chiar noua.
                Last edited by stoicanu; 5 July 2013, 09:38.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  daniele, doar de curiozitate, ai condus noul logan, sau dai din taste doar sa te afli in treaba ?

                  Comment


                  • #10
                    Daca conducea ar fi stiut de insonorizarea la Logan 2.
                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      stoicanu - ce treaba are 0km cu 100.000km aerodinamica este aceasi.

                      sa mai scartaie bordul sau alt ceva... aia e alta treaba

                      Comment


                      • #12
                        am condus noul logan si crede-ma ca nu mai auzi vajaitul la viteze mari, nici soriceii din bord.

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by danielriz View Post
                          nu vreau sa par gigi contra,este normal sa fie asa,doar este noua masina...macar cand are zero km sa fie ok
                          Am raspuns la postul asta.
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            este o dacie si atat ...o noua dacia ,cum am mai spus si prin alte parti,este ok ptr o Dacia.Si eu am logan(nou de serviciu si vechi personala ,ambele dci),doar ca ptr anul 2013 suntem in urma rau,dar asta e,daca ne faceau nemtii masina ,altfel stateau lucrurile
                            http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                            Comment


                            • #15
                              Urmatorul offtopic se sanctioneaza direct cu BAN, asta pentru ca nu v-am dat cartonase, asa cum spune Regulamentul. Data viitoare cand mai aud plangeri despre marlania Moderatorilor, aplic Regulamentul la sange!
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google