Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salut. Poate confirma cineva codul 908308888R, pentru cheder potbagaj logan 2?

    Comment


    • Salut,

      Ma poate ajuta si pe mine cineva cu codurile pentru cuiul de remorca + instalatia electrica aferenta (cea plug & play in unul din stop-urile masinii + sigurante speciale)?

      Pentru Logan 2 Ph1 2014

      Multumesc

      Comment


      • Ma poate ajuta cineva cu codul pentru cheie roti originala, va rog?

        Comment


        • Din cate stiu cheia de roti are cod OE 6001549730.

          Comment


          • Pentru X52 codul e 995456070R
            Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

            Comment


            • Multumesc pentru precizare, corect , acesta este codul pentru X52 (acela era Renault), atasat si o captura.
              Attached Files

              Comment


              • Multumesc foarte mult pentru raspunsuri!

                Comment


                • Salutare, stie cineva cu ce curea de distributie vine din fabrica sandero 1.2 16v din 2015? Multumesc

                  Comment


                  • Originally posted by del View Post
                    Salut. Pentru Logan 2 motorizare 1.2 16v 73cp an 2015 distribuția din fabrica este modelul GATES KP15577XS. ?
                    Dacă nu, va rog să-mi spuneti care este sau o recomandare pentru un kit complet care sa nu creeze surprize neplăcute.
                    Mulțumesc
                    Salut, am acelasi motor ca si tine, mai ai cumva fisa de intretinere? As vrea sa stiu ce ulei de motor recomanda producatorul. Multumesc

                    Comment


                    • Salutare. Am reusit sa rup spicul antenei si sunt in etapa de cautare coduri pentru acest reper. Momentan am 7700773864 si 7700309806, la care doar pretul pare sa difere. Ma puteti ajuta cu ceva informatii in sensul asta, eventual si daca pot gasi un model de origine sau compatibil (de calitate) mai scurt decat cel cu care a venit masina (Logan 2 PH1 - UU14SDA1456539466)?

                      Comment


                      • Salut, am antena originala daca te intereseaza
                        Last edited by 77sky; 30 June 2022, 23:10.

                        Comment


                        • Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru butoanele de Cruise Control de pe volan si spirala de airbag aferenta pentru un Logan II PH2 0.9 SL Plus? In mod normal as fi cautat eu, dar masina nu are placuta ovala pe stalpul de la pasager si nu stiu ce optiuni sa selectez in PR.

                          Comment


                          • Originally posted by krauser View Post
                            Ma poate ajuta cineva cu un cod pentru butoanele de Cruise Control de pe volan si spirala de airbag aferenta pentru un Logan II PH2 0.9 SL Plus? In mod normal as fi cautat eu, dar masina nu are placuta ovala pe stalpul de la pasager si nu stiu ce optiuni sa selectez in PR.
                            Si raspunsul este: ma pot ajuta singur
                            Spirala de airbag pt Cruise Control Speed Limiter (CCSL) are codul 25 56 774 33R, termen de livrare 28 de zile, iar pretul undeva la 1100 de lei.
                            Butoanele nu le vand separat, desi au cod de piesa. Trebuie cumparat volanul cu totul.

                            PS: Daca sunteti interesati de un VIN decoder care returneaza informatiile din placuta ovala, puteti sa-mi scrieti in privat. Nu-l fac public aic cai sa nu se considere reclama.
                            Last edited by krauser; 4 July 2022, 13:17.

                            Comment


                            • Stiu ca nu e neaparat relevant pentru threadul asta, dar are cineva idee ce cod pot cauta sau sub ce nume pot cauta acea sita magnetica care s-ar pune peste priza de aer pentru clima?

                              Comment


                              • Filter mesh under jabot - problema la acel filtru este ca o sa trebuiasca curatata zona anual, pentru ca acum orice obiect strain nu mai intra pana in filtrul de polen si se opreste, ci ramane la nivelul superior, in fata acelui filtru. Si e posibil sa rugineasca ce e metalic in el, din cauza apei.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google