Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Primele placute le-am schimbat la reprezentanta, 170 lei (doar placutele)+ manopera, aceleasi placute, de origine, pe care le-am schimbat si eu acum, cumparate din magazin cu 91 de lei. primele placute le-am schimbat ka 30k, acum la 54k am schimbat placutele pentru ca am schimbat si discurile (tind sa cred ca mai mergeam 6k cu placutele vechi, dar discurile erau mult prea uzate). Eu as cumpara placutele si as merge la un service sa le schimb, iesi mult sub pretul reprezentantei (asta daca nu te descurci sa le schimbi singur), cei de la service nu vor sti ca au fost schimbate.

    Comment


    • stai linistit, scritie la frinare cind sint aproape gata de schimbare,

      mergi la service reparatie cind auzi scartit, atunci e momentul potrivit

      niciodata inainte,

      Comment


      • Nu neaparat, ale mele schimbul doi, scartaie de noi. Acum au 6000 km.

        Comment


        • Originally posted by apy View Post

          Am facut si eu o comanda dupa codul de la ATE pentru discuri 24.0112-0171.1 412171
          Sper ca avem discurile la fel si se potrivesc si la mine.

          Multumesc de informatii

          c1.jpg
          Am fost la service si am montat discurile si placutele, confirm ca se potrivesc pe Logan 1.0 SCE 2019.
          Manopera a fost 90 lei.

          Comment


          • Originally posted by george.sce View Post
            stai linistit, scritie la frinare cind sint aproape gata de schimbare,

            mergi la service reparatie cind auzi scartit, atunci e momentul potrivit

            niciodata inainte,
            Poate sa scartaie si de la sarme de la etrier(culise) sau tăblițele dintre suportul de etrier si placute - vezi logan1
            Explicatia este ca nu se mai retrage pistonasul din etrier și placutele apasa pe disc. Se unge acele culise cu vaselina rezistenta la temperatura mare.

            Comment



            • Care sunt codurile de origine pentru plăcuțele de jos ..alea mari.
              Logan 0.9 TCe 2018

              Comment


              • Am găsit codul asta 410605536R...
                Mai sunt alte coduri de origine echivalente sau recomandați altceva ?!
                Logan 0.9 TCe 2018

                Comment


                • Salutare.
                  O referinta pt bara fata L52 fabricatie 2015 are cineva?

                  Comment


                  • Salut, mă poate ajuta cineva cu coduri pentru macara geam electrică spate ambele părți la logan 2020?

                    Comment


                    • Originally posted by maryurs24 View Post
                      Salutare.
                      O referinta pt bara fata L52 fabricatie 2015 are cineva?
                      Se pare ca reperul este 620229493R

                      Comment


                      • Salut! Ma puteti ajuta cu un cod pentru priza centura siguranta (partea stanga) pentru logan 2 sl plus 2018?

                        Comment


                        • Buna ziua,
                          Ma puteti ajuta cu un cod pentru cheder usa fata stanga pentru Sandero Stepway 2 (2014) ?

                          Comment


                          • Buna seara,
                            Are cineva codul de la carenajul/scutul pentru scaun pasager, cel din interior, langa tunelul unde este frana de mana. Pentru scaunul soferului este montat din fabrica, la fel si carenajul exterior, pentru pasager....
                            Am uitat sa mentionez pentru logan 2 ph 2 produs in 2019.

                            Comment


                            • Acel carenaj e dependent de poziția volanului, volan pe stânga = scaun stânga reglabil pe înălțime cu carenaj pe partea dreaptă(interior); volan pe dreapta = scaun dreapta cu reglaj pe înalțime și carenaj pe partea stângă(interior). Chiar dacă faci rost de reperul de pe o mașină de Anglia nu ai în ce să-l prinzi.

                              Carenajul de pe exteriorul scaunului pasagerului nu s-a montat pe niciun Logan II 10/2012-10/2020, asta la Dacia. Renault Logan II are alt tip de scaune.
                              Last edited by t0rquemada; 12 February 2022, 13:23.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Am inteles, multumesc pentru clarificari.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google