Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by t0rquemada View Post
    Nu, pentru discuri pline 259x12mm codul plăcuțelor e schimbat:
    era 410609646R
    înlocuit de 410602396R
    48,87e+tva
    Vezi aici. Ai mai postat o data, torq raspunsese cu un post deasupra postului tau. Placute pt 1.2, 2013.

    Comment


    • Un cod pentru acele clipsuri in care este prinsa fata de usa aveti? Masina este Logan 2 Ph2. Am cautat aici insa fara succes. Multumesc!

      Comment


      • Noroc,

        Exista vreun cod pentru chederul de logan 2 sedan, de se pune pe plafon deasupra usilor de la parbriz catre usa spate (stanga/dreapta).

        Multumesc

        Comment


        • Picioruse cauciuc trapă combustibil
          788378666R
          1,74e+tva


          chederul de logan 2 sedan, de la parbriz catre usa spate (stanga/dreapta)
          st
          768617354R
          28,28e+tva

          dr
          768605647R
          28.28e+tva
          Last edited by t0rquemada; 23 August 2018, 11:39. Reason: Automerged Doublepost
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Salutare,

            Nu vad sa fi vorbit de oglinzi logan 10 ani , cele cu semnalizare, un cod pentru ele aveti ?
            Daca se poate si pentru stopurile fumurii tot versiunea 10 ani, eventual si un pret aproximativ.
            Tocmai ce voi da comanda de blocurile optice fata versiunea 10 ani pentru logan 2 din 2014 😀 si ma gandeam sa fie cap coada toata treaba.
            Multumesc frumos!

            Comment


            • stopuri SL10
              lampa spate dreapt 265509441R 100,12e+tva
              lampa spate stanga 265551610R 100,12e+tva
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • un cod pentru placute frana, pentru L2Ph2, MCV septembrie 2017, 1.5Dci 90Cp, Easy-R.
                Oare difera placutele intre una cu manuala si una cu Easy-R? Am impresia ca sunt ceva mai solicitate placutele/franele la Easy-R...

                L.E. Am gasit in urma cu cateva posturi , 410602581R valabil pentru Tce si Dci...
                Deci nu difera in functie de caroserie sau cati CP-Dci sau ca e Easy-R sau nu
                Last edited by SoNyKeL; 29 October 2018, 09:57.

                sigpic

                Comment


                • Diferă între manuala și easy-r.La Tce easy-r codul de plăcuțe este 410605536R L2ph1
                  Last edited by aurbrz; 29 October 2018, 11:40.

                  Comment


                  • Atunci il rog pe colegul @t0rquemada sa ne lamureasca. Care ar fi codul corect pentru placute frana, in cazul meu.

                    sigpic

                    Comment


                    • Salut, unde gasesc capacele centrale de la jante? Am dat jos capacele de plastic de pe ele dupa 5 luni de la achizitie si am descoperit ca doar in spate le aveam... Nu am gasit nimic cu search-ul de pe forum.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Nicaieri. Alea nu sunt capace de jante, e capacul care sigileaza butucul rotii si rulmentii.
                        Pe fata se vede piulita de la planetara, nu are capac acolo. Adica nu e treaba de jante, asa e facuta masina. Si cam asa sunt toate, inclusiv VW.
                        Last edited by valioglu; 3 November 2018, 09:40.

                        Comment


                        • Hello dragi forumisti.

                          Este cine amabil sa imi spuna si mie codurile de pe Stepway (modelul 2013) pentru urmatoarele doua elemente de pe bara fata, asementea in poza :



                          1 Element de pe buza bara jos
                          1 Element de pe bara sub numar


                          Multumesc anticipat
                          Attached Files

                          Comment


                          • Originally posted by SoNyKeL View Post
                            un cod pentru placute frana, pentru L2Ph2, MCV septembrie 2017, 1.5Dci 90Cp, Easy-R.
                            Oare difera placutele intre una cu manuala si una cu Easy-R? Am impresia ca sunt ceva mai solicitate placutele/franele la Easy-R...

                            L.E. Am gasit in urma cu cateva posturi , 410602581R valabil pentru Tce si Dci...
                            Deci nu difera in functie de caroserie sau cati CP-Dci sau ca e Easy-R sau nu
                            Ma poate ajuta cineva?

                            sigpic

                            Comment


                            • 98% ai etrieri și plăcuțe "mari" (jos) și cum Dacia mai face ghivece trebuie văzut ce ai acum pe mașină

                              Poză via planetară
                              Attached Files
                              Last edited by 77sky; 8 November 2018, 18:59.
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Multumesc mult, asa am pățit si la mcvul vechi, fiind 1.6 16v cu 7locuri era "ghiveci".
                                O sa demontez și revin cu detalii.

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google