Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Salutare,
    ma puteti ajuta cu codul pentru batatorul acustic care se monteaza pe esapament,se pare ca l-am pierdut pe al meu...
    Multumesc.

    Comment


    • Nu stie nimeni?

      Comment


      • Probabil 8200105502

        Comment


        • Asta vad ca este pentru Logan/Sandero 1,mie imi trebuie pentru 2....mersi pentru raspuns

          Comment


          • Alltricks
            Crezi ca s-o schimbat asa de multe la Logan 2 ? Adica dimensiunea tevii ?
            Citeste totusi de aici, inclusiv pagina urmatoare.

            Comment


            • Sau aici si aici

              Comment


              • Originally posted by Midnighte View Post
                Filter mesh under jabot - problema la acel filtru este ca o sa trebuiasca curatata zona anual, pentru ca acum orice obiect strain nu mai intra pana in filtrul de polen si se opreste, ci ramane la nivelul superior, in fata acelui filtru. Si e posibil sa rugineasca ce e metalic in el, din cauza apei.
                Îți faci griji degeaba.
                Am avut în trecut (la L1, 15 ani) și am și acum la L3 (1 an) și nu necesită deloc întreținere - mizeria care se strânge acolo nu blochează filtrul și nici nu am găsit apă/rugină pe acolo.
                Îl cureți când îți aduci aminte.
                Filtrul ăla e incredibil de util.
                Recomand.
                Logan III Comfort ECO-G 100, Iulie 2021, Bleu Iron, 16" Amaris, MediaNav, P. sc. încălzite+Climă, P. Comfort, P. Parking 2, volan piele, geam. el. sp.

                Comment


                • Salutare , ma poate ajuta cineva ce repere au , coduri curea de distributie si cele doua de aer conditionat si alternator.

                  Comment


                  • Salut,
                    ma poate ajuta si pe mine cu un cod pentru piesa incercuita din poza?
                    Se pare ca am pierdut-o pe a mea si am eroare in bord de usa deschisa.
                    Multumesc.
                    Sandero 2.
                    Attached Files

                    Comment


                    • Senzorul de haion deschis cred că e în butonul de închidere...nu cred că ăla e....dar încearcă pe la dezmembrări nu cred că nu găsești...poate că e senzor dar nu cred....Dacă ai eroare de haion deschis mai funcționează închiderea centralizată?

                      Comment


                      • Senzorul de haion deschis cred că e în butonul de închidere...nu cred că ăla e....dar încearcă pe la dezmembrări nu cred că nu găsești...poate că e senzor dar nu cred....Dacă ai eroare de haion deschis mai funcționează închiderea centralizată? Are ceva contact acolo daca e senzor...

                        Comment


                        • Senzorul de haion deschis pe Sandero II este in haion, acela este doar sprijinul. (Verifica sa nu ai un fir intrerupt la senzor!)

                          Comment


                          • Acesta ? :
                            Attached Files

                            Comment


                            • Salut,
                              mersi pentru raspunsuri,da,de sprijin am nevoie,senzorul este ok.Acea mica diferenta lipsa afecteaza functionalitatea senzorului.
                              O sa fac un drum la dezmembrari.

                              Comment


                              • Silica , scuze din graba am uitat sa dau un like postului tau, am facut-o acum. Corect si subscriu.

                                Alltricks ,
                                poti cauta un cod pentru piesa incercuita si cauta prin dezmembrari dar nu stiu care este acea ”mica diferenta lipsa” care ”afecteaza functionalitatea senzorului”, vezi atasat cum este si la masina mea (Sandero Stepway 2017 la care este functional si nu am eroare), am subliniat opritorul, senzorul (sau comutatorul cum se doreste sa se numeasca) care este in haion asa cum bine s-a scris si anterior, plus ”actionarea”. Iar daca ”am eroare in bord de usa deschisa” as sugera sa verifici senzorul, mufe, conectori, circuit electric, etc... (vezi si postul # 778 poate te ajuta)

                                Attached Files

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google