Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Midnight : Mașina în cauză avea filtru de motorină fără senzor, acum nu știu ce ai, codurile cu * sunt actuale pe VIN-ul tău
    Attached Files
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • Un cod de piesa pentru piulita care tine tamburul pe spate stie cineva? Am inteles ca trebuie schimbata cand se face desprafuirea taburilor de frana.

      -- Logan 2 Ph1 1.5 DCi

      Comment


      • Aveti idee ce reprezinta X1 de pe acest reper?
        Attached Files
        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

        Comment


        • Adica vrea sa spuna ca rep 15xxxxR este una bucata ( x1 ) in cutia de carton

          Comment


          • Ma puteti ajuta si pe mine cu un cod pentru cablajul de camera marsarier de Logan 2 Ph2? Ma intereseaza cel care are aceasta mufa. Codul pentru camera este 284427735R dar imi trebuie si cel pentru cablaj.

            Multumesc
            Attached Files

            Comment


            • Nu există ce vrei tu, cel mult îl faci singur.

              Pe original, cu coduri, cablul camerei e inclus în cablajul bării spate(doar cu senzori), în cablajul spate stânga și în cablajul habitaclu, pe scurt 95% din cablajul mașinii trebuie schimbat cu unul de Logan II ph2.

              De aia când îți spune cineva că nu merge RVC de Logan IIph2 pe Logan II ph1 , nu îți spune degeaba
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • Ok, am inteles acum. Atunci caut doar mufa, nu ma deranjeaza daca mi-l fac singur.
                Stii cumva daca mufa este folosita strict doar la aceasta camera sau o mai gasesti si in alte locuri?

                Comment


                • Kit ambreiaj 1.5 dCI 90 CP ( K9K 612 ) 2013 ?

                  Si simering palier ? ( asa mi-au spus de la service, nu stiu daca e denumirea corecta )

                  Comment


                  • Se poate un cod pentru tampon motor(cel din dreapta cum te uiti cu fata la motor) pentru logan 2, 0.9TCe din 2014? Nu stiu cum se poate verifica daca e dus sau nu, dar tind sa cred ca de la el imi vin niste batai cand e motorul rece si cobor o panta.

                    Comment


                    • Midnighte





                      Spor!
                      Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

                      Comment


                      • Originally posted by Midnighte View Post
                        1.5 dCI 90 CP ( K9K 612 ) 2013 ?

                        Si simering palier ? ( asa mi-au spus de la service, nu stiu daca e denumirea corecta )
                        7701475009
                        18,12e+tva

                        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                        Comment


                        • Rectific, am nevoie de codul pt tampon motor(logan 0.9tce - 2014), cum te uiti la motor cel din partea stanga(de langa vasul de expansiune). Multumesc

                          Comment


                          • stie cineva care este codul pentru bujia de 1.2 16V - cea de fabrica (logan 2 - 2016)?
                            Multumesc anticipat!

                            Comment


                            • Va rog, daca stiti careva codul pentru kitul de accesori logan prestige 0.9tce cu easy-r, an 2017.

                              Comment


                              • Originally posted by bogdan_cj View Post
                                Rectific, am nevoie de codul pt tampon motor(logan 0.9tce - 2014), cum te uiti la motor cel din partea stanga(de langa vasul de expansiune). Multumesc
                                Tampon elastic a
                                113758313R ,cod vechi 113757955R
                                83,50e+tva


                                Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google