Coduri Piese Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te cred.
    Eu am pus Lemforder la 55 de mii si la 130 de mii de km am vandut Loganul. Fara probleme.
    La Passatul B5 am pus Lemforder dupa multe esecuri si am vandut masina dupa 80 de mii de km. Tot fara probleme, surprinzator oarecum pt ca masina aia era stricacioasa pe articulatiile fata.
    Solutia e sa iei Lemforder si sa le montezi in service cu garantie. Oricum trebuie reglata directia ulterior pe aparat.

    Comment


    • evident ca schimbul capetelor de bara le faci in service autorizat, pentru ca nu poti pleca de acolo (asa ar fi normal) fara sa refaci geometria. Daca iti zice vreun "nene" ca a numarat el cand a desfiletat capul de bara si ca le-a pus la fel.....te cam risti.

      Comment


      • Originally posted by t0rquemada View Post
        1. Nu există Logan II Stepway în ROmânia, doar în RUsia.
        2. Dacă e vorba de cotiera 3 tip CFR, toate compenentele vin doar cu un scaun nou.
        logan mcv stapway ph2 si cotiera original prinsa pe scaun
        ma intereseaza piesa de plastic amplasata pe spatarul scaunului in care se fixeaza cotiera
        Attached Files
        Last edited by 77sky; 22 June 2019, 17:41.

        Comment


        • Am înțeles asta, tu nu ai înțeles însă, că acea cotieră cu tot sistemul ei de prindere vine doar cu un scaun nou, deci :
          -ori o scanezi 3d și o printezi
          -ori cauți în dezmembrări
          -ori faci upgrade la cotiera 4
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • Cum arata cotiera 4 ?

            Comment


            • Din ce stiu eu sunt doua cotiere care se pot monta pe spatarul scaunului la modelele mai noi. Cand am luat masina am fost tentat sa iau si cotiera dar am renuntat cand am vazut-o pe masina de drive test. Parca era luata de la maxi taxi si nu avea spatiu de depozitare. A doua cotiera este mai mare si are spatiu de depozitare cam de 1 litru. Necazul este ca trebuie se scoti tapiteria pentru montaj. Procedura, codul si instructiunile de montaj in format pdf le puteti gasi aici: http://www.florin.stancu.me/2019/03/...-logan-ii-ph1/
              Eu sunt interesat de montarea unei astfel de cotiere dar doar cu montaj inclus. Daca este cineva pe acest forum (sau daca cunoasteti pe cineva) care face aceasta operatiune astept un mesaj pentru stabilirea detaliilor.

              Comment


              • Sa sti ca nu e foarte greu, mai mult sperietura de a scoate tapiteria si gauritul final.
                Cleste de ochiuri segher si un cleste spit cu virf indoit plus tigare sau ciocan de liptit pentru gaura finala in textila scaunului, nu se cunoaste nimic, daca nu stai linga mester nu vei sti niciodata cum s-a facut
                Nu ai cum sa iti dai seama de lucrare, zici ca asa a venit din uzina. Vorbesc desigur de cotiera aia cu spatiu de depozitare accesoriu Dacia vinduta pe sait sau la colegi de forum

                Comment


                • Originally posted by gabrieln1960 View Post
                  A doua cotiera este mai mare si are spatiu de depozitare cam de 1 litru. Necazul este ca trebuie se scoti tapiteria pentru montaj. Procedura, codul si instructiunile de montaj in format pdf le puteti gasi aici: http://www.florin.stancu.me/2019/03/...-logan-ii-ph1/
                  Nu inteleg o chestie. Tu spui ca in link este vorba despre o cotiera cu un spatiu de 1 litru, la fel scrie si cel care a montat-o. Dar in anuntul de pe olx din interiorul articolului scrie ca are 0,5.
                  Pana la urma cat are? Nu prea pare sa aiba un litru.

                  Comment


                  • .............
                    Attached Files
                    Last edited by 77sky; 22 June 2019, 17:40.

                    Comment


                    • Am montat cotiera, cumpărată de la Planetară, montată cu ajutorul lui t0rquemada. Este foarte rezistentă, nu se mișcă deloc, te poți așeza pe ea, atât de rezistentă este, cât și prinderea în scaun. O recomand cu căldură. Are spațiul interior destul de generos (doar că nu pun nimic înăuntru).

                      Comment


                      • Am o intrebare, si daca puteti sa ma elucidati, va sunt recunoscator: Ce cod au discutile de frana, pentru Logan benzina 1.2l, 2016?
                        Eu am gasit set - Disc Frana Logan NeVentilat Original Dacia-Renault 7701208252 | 6001547683. Este ok?
                        Multumesc anticipat!

                        Comment


                        • Discurile intr-adevar sunt ne ventilate. Comanda-le de la magazin dupa seria de caroserie si nu vei da gres. Sunt aceleasi discuri ca pe logan 2 ph 2 cu motorul de 1.0 SCE.

                          Comment


                          • Multumesc! Dar eu vreau sa comand online (piese de origine), iar acolo nu am gasit optiunea de a cauta piesa dupa seria de caroserie.

                            Comment


                            • X52 ph1 cu 1,2 16V sigur are discuri neventilate 259mm X 12mm, codul poate fi schimbat, dimensiunea nu

                              X52 ph2 (UU14SD xxxxx)cu 1,0SCe are discuri ventilate 258 x 22 mm, identice cu X52 ph1 TCe și dCi
                              X53 ph2 (UU1L52 xxxxx) cu 0,9 TCe are discuri ventilate 280 x 24 mm
                              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                              Comment


                              • Multumesc! Deci, disc neventilat 259mm X 12mm. Notat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google